Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Archiwa: Informacja Prasowa Peugeot - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for Informacja Prasowa Peugeot

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT

Kto nie marzył o samochodzie, którego prowadzenie jest całkowicie bezstresowe i umożliwiające stałą kontrolę tego co nas otacza? Takim, który nas rozumie, i zna nas tak dobrze, że potrafi przewidzieć nasze nawet najmniejsze potrzeby? Samochodzie, który jest częścią nas samych. Samochodzie, który usuwa wszelkie przeszkody i sprawia, że wszystko staje się płynne i oczywiste?
PEUGEOT spełnia te potrzeby pod hasłem wolności: wolności wyboru trybu jazdy i przeżyć, wolności poruszania się. Dowodem jest samochód koncepcyjny PEUGEOT INSTINCT CONCEPT.

Samochód PEUGEOT oferuje coś innego, dodatkowe odczucie. Nasi klienci to potwierdzają. Sukces nowego PEUGEOT 3008 jest tego dowodem, i tak samo będzie w przyszłości z samochodem autonomicznym. To odczucie nazywa się wolnością!
Jean-Philippe Imparato, Dyrektor Generalny PEUGEOT

Samsung ARTIK™ Cloud zapewnia łatwą i bezproblemową wymianę informacji pomiędzy urządzeniami i usługami mobilnymi, bez względu na stosowaną przez użytkownika technologię. PEUGEOT INSTINCT CONCEPT i SAMSUNG ARTIK™ Cloud zmieniają naszą wizję samochodu autonomicznego w rzeczywistość.
Dr. Luc Julia, Wiceprezes ds. Innowacji, Samsung Electronics

Zaprojektowanie samochodu autonomicznego jest ekscytującym wyzwaniem. To połączenie przeciwieństw, czyli aktywnej jazdy z trybem autonomicznym, któremu przyświeca jeden cel: dostarczanie wyłącznie przyjemności, wyzwalanie emocji. PEUGEOT INSTINCT CONCEPT to pierwszy koncepcyjny samochód autonomiczny, który pamięta o zapewnianiu przyjemności z jazdy.
Gilles Vidal, Dyrektor Stylu PEUGEOT

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT w skrócie

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT jest zaprojektowany zgodnie z hasłem: wolność. Wolność wyboru trybu jazdy, wolność poruszania się, wolność wymiany informacji pomiędzy urządzeniami. Koncepcja ta odpowiada pragnieniom i potrzebom użytkownika.
PEUGEOT INSTINCT CONCEPT ucieleśnia nierozerwalny związek pomiędzy marką i pojęciem przyjemności poprzez doświadczenie jazdy autonomicznym pojazdem by PEUGEOT.
Jazda autonomiczna to nadchodząca rewolucja w świecie motoryzacji. Wszyscy producenci będą w stanie wdrożyć tę technologię. O różnicy między markami będzie stanowił sposób jej wdrożenia.


Po raz pierwszy na świecie mamy w pełni działającą platformę I.o.T1 na pokładzie samochodu. To platforma Samsung ARTIK Cloud, która łączy pojazd z chmurą użytkownika.
PEUGEOT INSTINCT CONCEPT działa w symbiozie ze wszystkimi urządzeniami mobilnymi, umożliwiając przeżywanie jazdy w całkowicie nowy sposób. Samochód korzysta z danych, którymi kierowca chce się z nim podzielić: danych ze smartfona, smartwatcha czy automatyki domowej.
W dzisiejszych czasach codzienne zajęcia odbywają się w trybie ciągłym. Zarówno w domu, jak i w pracy, w sposobie spędzania czasu wolnego. PEUGEOT INSTINCT CONCEPT prezentuje nową gamę zastosowań, umożliwiających płynne korzystanie z różnych systemów.
PEUGEOT INSTINCT CONCEPT oferuje cztery tryby: dwa tryby jazdy z udziałem kierowcy (Drive Boost i Drive Relax) i dwa tryby jazdy autonomicznej (Autonomous Sharp i Autonomous Soft).
PEUGEOT Responsive i-Cockpit zmienia wnętrze w zależności od sposobu użytkowania, wynikającego z jazdy w trybie autonomicznym. Interfejsy zmieniają konfigurację przed, podczas i po zakończeniu jazdy w zależności od wybranego trybu jazdy i profilu użytkownika.
Niezależnie od okoliczności, kierowca ma całkowitą kontrolę nad systemem PEUGEOT INSTINCT CONCEPT. W trybie Autonomous, może wydać polecenie lub wykonać manewr za pomocą i-Device’a znajdującego się na konsoli środkowej.
PEUGEOT INSTINCT CONCEPT to samochód z nadwoziem typu shooting brake o ponadczasowym stylu. Aktywne elementy aerodynamiczne podkreślają jego niezwykle wyrafinowaną sylwetkę.

PEUGEOT INSTINCT CONCEPT – to, co najlepsze z I.o.T
PEUGEOT INSTINCT CONCEPT w pełni integruje usługi mobilne z samochodem.
Usługi i urządzenia mobilne stały się częścią nas samych. PEUGEOT postanowił je zintegrować w swoich samochodach w sposób bardziej prosty i naturalny, aby zaoferować swoim klientom bezstresowe, intensywne i bezprecedensowe doświadczenie. Doświadczenie, podczas którego nasi klienci stają się prawdziwymi reżyserami mobilności, zachowując przy tym wolność wyboru.
Aude Brille, Manager ds. Strategii PEUGEOT

Tworząc PEUGEOT INSTINCT CONCEPT inspirowaliśmy się naturą, a w szczególności człowiekiem. Ten ostatni zyskuje większą niezależność dzięki poznawaniu swojego otoczenia. W ten sam sposób PEUGEOT INSTINCT CONCEPT korzysta z metody deep learning, czyli uczenia się dla zrozumienia profilu użytkownika. W tym celu platforma I.o.T (Internet of Things) zarządzana przez Samsung ARTIK Cloud, łączy się z urządzeniami jego codziennego życia i przetwarza dane. Pochodzą one ze smartwatchy, smartfonów czy też z portali społecznościowych. Dom również się to tego przyczynia poprzez systemy automatyki domowej – telewizor z dostępem do Internetu, streaming audio, Home Assistant, komputer, itd. Także samochód jest nieocenionym źródłem informacji. Towarzyszy nam w naszym codziennym życiu: typowe przejazdy, ulubione miejsca, nawyki prowadzenia samochodu…
PEUGEOT i Sentiance, przedsiębiorstwo z branży Data Science, przetwarzają i analizują dane w celu zdefiniowania profilu użytkownika. Analiza jest przeprowadzana dynamicznie, a dane są zbierane w sposób ciągły. Pozwala to modelowi PEUGEOT INSTINCT CONCEPT na skonfigurowanie i dostosowanie swoich parametrów dla całkowitego zaspokojenia potrzeb i pragnień użytkownika.

Nowy SUV PEUGEOT 3008 – finalista konkursu Car of the Year 2017 – zwyciężył w plebiscycie BEST CARS 2017, najważniejszym plebiscycie czytelniczym w Polsce. PEUGEOT 3008 zajął pierwsze miejsce w kategorii SUV-y (w tej kategorii startowało 45 aut).

Międzynarodowy plebiscyt Best Cars jest organizowany w Europie od ponad 40 lat ( w Polsce od 1994 roku). Jurorami w plebiscycie są tylko i wyłącznie czytelnicy magazynu Auto Motor i Sport.

Plebiscyt Best Cars cieszy się ogromnym zainteresowaniem czytelników. Rokrocznie biorą w nim udział setki tysięcy czytelników z całej Europy, w tym tysiące z Polski (w tym roku było to 6648 uczestników z Polski).

Spośród czytelników, którzy oddali głos w plebiscycie Best Cars 2017 został wybrany zdobywca nagrody – w jego ręce trafią kluczyki do nowego PEUGEOT 3008 w wersji GT. Uroczyste przekazanie samochodu odbędzie się w czasie tegorocznych Targów Motor Show w Poznaniu.

Nowy SUV PEUGEOT 3008 zadebiutował na polskim rynku pod koniec ubiegłego roku.
Stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań i możliwości wyróżnienia się. Dysponuje mocnymi atutami – spektakularnym PEUGEOT i-Cockpit® drugiej generacji, przykuwającym wzrok designem, zoptymalizowaną konstrukcją i zaawansowanym technologicznie wyposażeniem. Gdy wsiada się do nowego SUV-a PEUGEOT 3008, nie sposób nie zwrócić uwagi na fantastyczne, futurystyczne stanowisko kierowcy – to właśnie najnowszy PEUGEOT i-Cockpit® czyli jeszcze bardziej kompaktowa kierownica, ekran dotykowy 8″ przypominający tablet, zainstalowany w centralnym punkcie deski rozdzielczej oraz panel wirtualnych zegarów o przekątnej 12,3”, który ma możliwość konfiguracji i personalizacji. Dostarcza on wszystkich niezbędnych podczas jazdy informacji. Panel centralny został również wyposażony w 6 przełączników typu „Toggle switch”, które zapewniają bezpośredni dostęp do głównych funkcji auta takich jak system audio, klimatyzacja, nawigacja, parametry samochodu i telefonu.

 

Wersja GT stanowi ukoronowanie oferty najnowszego SUV-a Marki. Nowy PEUGEOT 3008 GT został wyposażony w silnik 2,0 l BlueHDi 180 S&S i automatyczną skrzynię EAT6 o sześciu przełożeniach, posiada szereg wyróżniających tę wersję elementów wraz z dostępnym w opcji wyjątkowym dwukolorowym nadwoziem typu „Coupe Franche”.
Nowy SUV Peugeot 3008 to uosobienie wartości marki Peugeot – elegancki, dynamiczny, zaprojektowany z dbałością o najdrobniejsze detale i zapewniający niespotykaną dotąd przyjemność z jazdy.

Nowy SUV Peugeot 3008 GT

Zaledwie kilka tygodni po prezentacji nowego PEUGEOT 3008 zaprezentowana została jego najbardziej dynamiczna i ekskluzywna wersja: GT. Proponuje ona prawdziwie nowoczesną interpretację tego, czym może być przyjemność z jazdy i jest przeznaczona dla estetów poszukujących nowych doświadczeń za kierownicą. Wersja GT stanowi ukoronowanie oferty najnowszego SUV-a Marki. Nowy PEUGEOT 3008 został wyposażony w silnik 2,0 l BlueHDi 180 S&S i automatyczną skrzynię EAT6 o sześciu przełożeniach, posiada szereg wyróżniających tę wersję elementów wraz z dostępnym w opcji wyjątkowym dwukolorowym nadwoziem typu „Coupe Franche”. Uzupełnieniem oferty jest wersja GT Line napędzana bardziej ekonomicznymi i przystępnymi cenowo silnikami o poziomie wyposażenia stanowiącym syntezę sportowego zacięcia i elegancji. Nowe PEUGEOT 3008 GT i GT Line wpisują się w tendencję stałego podnoszenia klasy modeli Marki i będą dostępne od października 2016 roku*, już w momencie debiutu rynkowego nowego modelu.

PEUGEOT_3008_1605STYP_007

Są wśród nas – i zawsze będą – pasjonaci samochodów i świata motoryzacji. To esteci z silną osobowością, poszukujący wysokiej klasy samochodu, wyróżniającego się w tłumie i podkreślającego ich status. PEUGEOT podjął wyzwanie pozyskania tych niezmiernie wymagających klientów dzięki wersji 3008 GT.

Już w chwili debiutu rynkowego nowy PEUGEOT 3008 zaproponuje wszystkim klientom prostą i przejrzystą gamę wersji. Zgodnie ze strategią stałego wzbogacania wyposażenia samochodów Marki, gama nowego modelu obejmuje:
– trzy podstawowe wersje wyposażenia (Access, Active, Allure),
– wersjęGT Line,
– wersję GT.
PEUGEOT_3008_1605PC_119
Model GT jest pozycjonowany jako najbardziej ekskluzywna i zdecydowanie najbardziej dynamiczna wersja w ofercie nowego SUV-a, a jednocześnie pozostaje samochodem do codziennego użytku. Stworzony z myślą o pasjonatach zainteresowanych wyrafinowanymi rozwiązaniami motoryzacyjnymi, nowy PEUGEOT 3008 GT łączy w sobie wszystkie cechy nowego SUV-a Marki – wyrazisty styl, imponujące wnętrze z innowacyjnym rozwiązaniem PEUGEOT i-Cockpit® i wyposażenie high-tech, ze szczyptą sportowego zacięcia i wyrafinowania.

GT! Dla marki PEUGEOT, ta kultowa wersja w historii motoryzacji, ma ściśle określone znaczenie: GT wyróżnia Markę spośród tłumu i podkreśla status kierowcy. Wersję GT nowego PEUGEOT 3008 wyposażono w następujące elementy i rozwiązania:
– wysokowydajny silnik dostępny wyłącznie w tej wersji: 2,0 l BlueHDi 180 S&S w połączeniu z automatyczną skrzynią EAT6 o 6 przełożeniach. To najmocniejsza wersja w całej gamie, zapewniająca kierowcy jeszcze większą radość z jazdy;
– bardziej sportowy wygląd dzięki poszerzonym nadkolom i 19-calowym oponom w standardzie (235 50 R19) w połączeniu z dwukolorowymi felgami BOSTON. Dynamiczne opony – dostępne wyłącznie w wersji GT – zostały dobrane do specjalnego układu jezdnego dostępnego w tej wersji w celu wykorzystania w pełni jego potencjału;
– wysmakowane, technologicznie zaawansowane oświetlenie, z reflektorami full LED i sekwencyjnymi kierunkowskazami w standardzie;
– ekskluzywne dwukolorowe nadwozie: niezależnie od standardowego czarnego dachu lakierowanego na błyszczący kolor „Black Diamond”, w wersji GT oferowana jest opcja dwukolorowego nadwozia typu „Coupe Franche” dostępna dla trzech kolorów lakieru (Szary Platinum, Szary Amazonite i Miedziany Copper). Dwukolorowe nadwozie „Coupe Franche” nowego flagowego modelu podkreśla jego ekskluzywny charakter, a jednocześnie odwołuje się do wyjątkowego know-how marki PEUGEOT;
– specyficzne elementy stylistyki nadwozia i wyrafinowane, sportowe wnętrze.

Nowy PEUGEOT 2008 kompaktowy SUV debiutuje na polskim rynku

Nowy PEUGEOT 2008 jest już dostępny na polskim rynku. 17 czerwca rozpoczynają się w salonach Peugeot w całej Polsce Dni Otwarte, których bohaterem będzie właśnie ten wyczekiwany model. PEUGEOT 2008 już w momencie pojawienia się na rynku w 2013 r. szybko zdobył uznanie klientów dzięki charakterystycznemu stylowi i pewnemu zachowaniu na drodze. Łączna sprzedaż na całym świecie wyniosła 585 tys. sztuk, a przejawem sukcesu sprzedażowego w Europie było miejsce wśród trzech najpopularniejszych modeli w tym segmencie.

Dziś PEUGEOT 2008 pokazuje nową mocniejszą, atrakcyjną i wyrazistą stylistykę SUV-a, która ma mu pomóc w umocnieniu jego pozycji rynkowej. Poszerzone nadkola, nowy grill i osłony podwozia, ale też nowy kolor lakieru Czerwony Ultimate podkreślają emanującą z sylwetki moc i solidną konstrukcję.

peugeot_2008_1802styp016_jpg

Nowa gama obejmuje poziomy wyposażenia Access, Active i Allure.

peugeot_2008_testdrive_1506tc140_jpg

Znany już polskim klientom PEUGEOT i-Cockpit® idealnie oddaje styl jazdy modelem 2008 łączącym intuicyjność, dynamikę i bezpieczeństwo.

peugeot_2008_testdrive_1506tc052_jpg

Grip Control, system optymalizacji trakcji w warunkach słabej przyczepności, zapewnia nowemu modelowi sprawne poruszanie się w każdym terenie. Dlatego też 2008 z opcją Grip Control jest wyposażony w specjalne opony całoroczne Mud & Snow, przystosowane również do jazdy w zimie.

peugeot_2008_1802styp015_jpg

W wyposażeniu PEUGEOT 2008 pojawia się także funkcja Mirror Screen, wykorzystująca protokół MirrorLinkTM i Apple Carplay®, a także kamera cofania, Active City Brake i Park Assist, które w tym segmencie są rzadkością.

peugeot_2008_testdrive_1506tc095_jpg

Wszystkie wersje 2008 zwracają uwagę doskonałym zachowaniem na drodze. Silniki Euro6 zapewniają wysoką przyjemność jazdy w połączeniu z niskim zużyciem paliwa. Cztery wersje nowego modelu, w tym wersja z silnikiem 1.2 PureTech 130 S&S z manualną 6-cio przełożeniową skrzynią biegów , mogą się poszczycić pozycją Best in Class w swoim segmencie.

Nowy Peugeot 3008 zaawansowany SUV

PEUGEOT zaprezentował swój nowy, bardzo oczekiwany model 3008. Jest to SUV z segmentu C, kategorii, która obecnie przeżywa na całym świecie dynamiczną ekspansję. Model ten stanowi doskonałą odpowiedź na oczekiwania wymagających klientów, poszukujących nowych doznań i możliwości wyróżnienia się. Dysponuje mocnymi atutami – spektakularnym PEUGEOT i-Cockpit® najnowszej generacji, przykuwającym wzrok designem, zoptymalizowaną konstrukcją i zaawansowanym technologicznie wyposażeniem. Nowy SUV PEUGEOT 3008 ma ambicję zdobycia liczącej się pozycji na rynku. Jednocześnie staje się symbolem nowej gamy SUV-ów marki. Nowy model będzie gwiazdą stoiska PEUGEOT na najbliższym Salonie Samochodowym w Paryżu, podczas którego zostanie zaprezentowany publiczności jeszcze przed jego oficjalnym debiutem na światowych rynkach.

PEUGEOT_3008_1605STYP_001_B

Nowy PEUGEOT 3008 pojawia się w segmencie SUV-ów klasy C

Od kilku lat rynek SUV-ów przeżywa prawdziwą eksplozję i to we wszystkich segmentach. W Europie sprzedaż SUV-ów w segmencie C, coraz większym i kuszącym zróżnicowaną ofertą, wzrosła od debiutu rynkowego pierwszej generacji PEUGEOT 3008 w 2009 roku 2,5-krotnie. Obecnie 10% wszystkich samochodów w Europie stanowią SUV-y z segmentu C.

PEUGEOT_3008_1605PC_202

SUV-y są symbolem nowoczesnego samochodu – prestiżowego i wyposażonego w zaawansowane technologie. Auta, które są źródłem emocji i przyjemności świetnie wpisują się w ducha naszych czasów i jednocześnie podkreślają status kierowcy. Stanowią nie tylko wyraz dążenia do podkreślenia swego osobistego stylu, ale także i osiągniętego sukcesu mierzonego zazdrosnym spojrzeniem innych ludzi, pozwalającym poczuć kierowcy swoją wartość. Wyrażają równieżpragnienie ucieczki od codzienności, a także nowych doświadczeń, i są wyrazem marzeń o samochodzie, który umożliwia porzucenie utartych dróg!

PEUGEOT_3008_1605STYP_001

Kierowcy oczekują dziś od samochodu zupełnie nowych, świeżych doznań z jazdy. Czas spędzony w samochodzie,który zbyt często jest postrzegany jako coś uciążliwego, ma nabrać nowej wartości dzięki emocjom, wyjątkowym doświadczeniom i możliwości dzielenia się nimi z innymi.

PEUGEOT_3008_1605STYP_200

Interakcja z maszyną powinna być intuicyjna i oddziaływać na zmysły, tak jakby samochód rozumiał potrzeby użytkowników i umiał się do nich dostosować. Powinien również posiadać przyjemne wnętrze, zapewniającemożliwości personalizacji, w którym można wypocząć jak we własnym domu. Który z samochodów najlepiej spełnia te oczekiwania? Oczywiście SUV, czyli „Sport Utility Vehicle”, którego koncepcja już dawno wykroczyła poza to, co sugeruje jego nazwa.

PEUGEOT_3008_1605STYP_202

Doskonale zrozumieli to wszyscy producenci, toteż obecna oferta jest wprost imponująca. Niestety rzadko kiedy rzeczywiste doznania za kierownicą SUV-a stają na wysokości oczekiwań klientów. Przed PEUGEOT stanęło więc duże wyzwanie: chodziło nie tylko o stworzenie samochodu zgodnego z kanonami obowiązującymi w tym segmencie, ale przede wszystkim o zaoferowanie auta spójnego, nowoczesnego, rasowego i inteligentnego.

Wprowadzając nowego PEUGEOT 3008, marka chce zdobyć mocną pozycję w segmencie C SUV-ów dzięki atrakcyjnemu i budzącemu pożądanie modelowi, będącemu doskonałym przykładem know-how marki, wpisującemu się w przyjętą strategię coraz bogatszego wyposażenia modeli. Konkretnym przejawem tej strategii jest wprowadzenie nowej generacji PEUGEOT i-Cockpit® w standardowym wyposażeniu.

Sébastien Loeb dołącza do zespołu rallycrossowego Team Peugeot Hansen.

Sébastien Loeb, dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata WRC, kierowca wyścigowy i uczestnik tegorocznego Rajdu Dakar, dołączy do zespołu rallycrossowego Team Peugeot Hansen i weźmie udział w pełnym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA, które rozpoczną się 15 kwietnia 2016 r. w Portugalii, a zakończą 27 listopada 2016 r. w Argentynie.

Sebastien Loeb , Kevin Hansen , Timmy Hansen, Davy Jeanney pose for a portrait during Rallycross on Ice 2016 Sweden in Are, Sweden on 16 February 2016

Sebastien Loeb , Kevin Hansen , Timmy Hansen, Davy Jeanney pose for a portrait during Rallycross on Ice 2016 Sweden in Are, Sweden on 16 February 2016

Zespół wystawi dwa samochody. Partnerem Loeba zostanie Timmy Hansen, a ich bronią będzie 550-konny PEUGEOT 208 WRX. To zupełnie inny samochód niż tylnonapędowy PEUGEOT 2008DKR o mocy 350 KM, którym Loeb pokonywał w styczniu południowoamerykańską pampę w Rajdzie Dakar. W swoim debiucie w tej imprezie Francuz utrzymywał pozycję lidera do półmetka liczącej 10 tys. km trasy.

Sebastien Loeb and Timmy Hansen perform at Rallycross on Ice 2016 in Åre, Sweden on March 17, 2016.

Sebastien Loeb and Timmy Hansen perform at Rallycross on Ice 2016 in Åre, Sweden on March 17, 2016.

Występujący obecnie w barwach Red Bulla 42-letni kierowca zapisał na swoim koncie najwięcej tytułów rajdowego mistrza świata i wygrał najwięcej rajdów w historii tych mistrzostw. Przechodząc do rallycrossu, zamierza potwierdzić swoją klasę w kolejnej, nowej dla siebie dyscyplinie sportów motorowych.

The car of Sebastien Loeb in Åre, Sweden on March 16, 2016.

The car of Sebastien Loeb in Åre, Sweden on March 16, 2016.

– Jestem bardzo podekscytowany możliwością startów w całym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata. W ciągu mojej kariery miałem okazję uczestniczyć w różnych, naprawdę wspaniałych konkurencjach sportu samochodowego. Jednak rallycross ze swą bezpośrednią rywalizacją na torze oraz ogromną mocą i konkurencyjnością samochodu PEUGEOT 208 WRX będzie dla mnie zupełnie nową, bardzo szczególną przygodą. Nie miałem dotychczas do czynienia ani z takim samochodem, ani ze strategią tego typu wyścigów, więc wielu rzeczy muszę nauczyć się od początku. Mam jednak nadzieję, że już niedługo zostanę liczącym się zawodnikiem w tej dyscyplinie – powiedział Loeb.

W ten sposób Loeb (numer startowy 9) znowu wystąpi w roli debiutanta, obok bardziej doświadczonego kolegi z zespołu. Timmy Hansen (numer startowy 21) ma już na koncie tytuł wicemistrza świata, jest także złotym medalistą X-Games rozegranych w roku 2012 w Kalifornii oraz uczestnikiem francuskiej rundy tej imprezy, która odbyła się w Loheac w 2013 r.

The car of Timmy Hansen in Åre, Sweden on March 16, 2016.

The car of Timmy Hansen in Åre, Sweden on March 16, 2016.

– W ubiegłym sezonie udowodniliśmy, że nasz zespół w składzie Timmy Hansen i Davy Jeanney ma duże możliwości – mówi szef teamu Kenneth Hansen. – Po zaangażowaniu Sébastiena Loeba będziemy jeszcze silniejsi. Rallycross jest jedną z dyscyplin, w których najtrudniej zdobyć wyraźną przewagę nad innymi: tu po prostu nie ma miejsca na błędy. Sébastien posiada niesamowite zdolności adaptacji do różnych wyzwań. Jestem pewien, że okaże się bardzo dobrym zawodnikiem.

Timmy Hansen i Sébastien Loeb stworzą mocny skład w walce o dwa tytuły mistrzowskie w nadchodzącym sezonie – w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej. – Sébastien Loeb był moim idolem od dzieciństwa. Kiedyś nawet spotkałem go i miałem okazję poprosić o autograf – komentuje Timmy Hansen. – Fakt, że będę występował z nim w jednym zespole, traktuję jak spełnienie marzeń. Ja też ciągle jeszcze się uczę i czekam z entuzjazmem na to, co Sébastien będzie mógł mi przekazać ze swojego doświadczenia. Jestem przekonany, że jeśli chodzi o rallycross, również on będzie mógł nauczyć się wielu rzeczy ode mnie. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami popchniemy nasz zespół naprzód. Będziemy sobie wzajemnie pomagali i jednocześnie atakowali coraz wyższe cele.

Przed rozpoczęciem sezonu Sébastien i Timmy wzięli udział w teście zorganizowanym w ojczystym kraju Hansena. Próbne jazdy odbyły się na trudnym technicznie torze lodowym na zamarzniętym jeziorze w Are w Szwecji.

Akademia Peugeot Hansen

W tym roku w cyklach Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA i Rallycrossowych Mistrzostw Europy FIA startować będą w sumie cztery samochody PEUGEOT 208 WRX. Oprócz głównego składu Peugeot Sport i zespół Hansen Motorsport utworzyli wspólnie nowy team venture z Akademią Peugeot Hansen. W jego barwach występować będą Davy Jeanney i Kevin Hansen.

– Davy wkracza w kolejny sezon startów jako groźny rywal dla rallycrossowej czołówki – skomentował Kenneth Hansen. – Kevin jest w tej serii najmłodszym kierowcą, który uczy się i robi niezwykle szybkie postępy. Liczę na to, że jako zespołowy partner znacznie bardziej doświadczonego zawodnika, jakim jest Davy, Kevin jeszcze szybciej awansuje na wysoki poziom. Taki skład drugiego zespołu uważam za doskonałą okazję do rozwoju i dla Kevina, i dla całej Akademii Peugeot Hansen.

Francuski kierowca Davy Jeanney (numer startowy 17), zwycięzca dwóch rund w ubiegłym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata, będzie kontynuował starty w tej serii za kierownicą PEUGEOT 208 WRX, będąc jednocześnie kapitanem nowego zespołu.

W roku 2015, moim pierwszym pełnym sezonie startów w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata w barwach Team Peugeot Hansen, wygrałem w Kanadzie i w Niemczech i w klasyfikacji generalnej zająłem piąte miejsce. Bardzo się cieszę, że mogę dalej pracować w jednym z najbardziej konkurencyjnych zespołów i dzielić się swoim doświadczeniem z Kevinem, ułatwiając mu debiut w cyklu startów na najwyższym międzynarodowym poziomie – komentuje Jeanney.

 

Kevin Hansen, który zwyciężył w RX Lites Championship i zajął drugie miejsce w Rallycrossowych Mistrzostwach Szwecji w roku 2015, w sezonie 2016 weźmie udział w pełnym programie startów w ramach Rallycrossowych Mistrzostw Europy oraz w wybranych rundach Mistrzostw Świata.

– Wspaniale jest zostać zespołowym partnerem Davy’ego Jeanneya i móc uczyć się od profesjonalnego zawodnika na takim poziomie – mówi Kevin Hansen. – Davy ma duże doświadczenie i potrafi się nim dzielić. Jestem pewien, że jego rady i wskazówki bardzo mi pomogą, szczególnie że wezmę w tym sezonie również udział w części programu Mistrzostw Świata.

Nowy PEUGEOT 2008 – kompaktowy SUV marki

PEUGEOT 2008 już w momencie pojawienia się na rynku w 2013 r. szybko zdobył uznanie klientów dzięki charakterystycznemu stylowi i pewnemu zachowaniu na drodze. Łączna sprzedaż na całym świecie wyniosła 515 tys. sztuk[1], a przejawem sukcesu sprzedażowego w Europie było miejsce wśród trzech najpopularniejszych modeli w tym segmencie.

PEUGEOT_2008_1802STYP023

Dziś PEUGEOT 2008 pokazuje nową mocniejszą, atrakcyjną i wyrazistą – stylistykę SUV-a, która ma mu pomóc w umocnieniu jego pozycji rynkowej. Poszerzone nadkola, nowy grill i osłony podwozia, ale też nowy kolor lakieru Czerwony Ultimate podkreślają emaującą z sylwetki moc i solidną konstrukcję.

PEUGEOT_2008_1802STYP002

Nowa gama obejmuje poziomy wyposażenia Access, Active i Allure oraz najbardziej luksusową wersję GT Line. Ta nowa odmiana, która pojawi się we wszystkich modelach PEUGEOT, proponuje sportowe wykończenia w eleganckiej tonacji czarno-czerwonej.

PEUGEOT_2008_1802STYP003

PEUGEOT i-Cockpit® idealnie oddaje styl jazdy modelem 2008  łączącym intuicyjność, dynamikę i bezpieczeństwo.

Grip Control, system optymalizacji trakcji w warunkach słabej przyczepności, zapewnia nowemu modelowi sprawne poruszanie się w każdym terenie. Dlatego też 2008 jest wyposażony w specjalne opony całoroczne Mud & Snow, przystosowane również do jazdy w zimie.

PEUGEOT_2008_1802STYP005

W wyposażeniu PEUGEOT 2008 pojawia się także funkcja Mirror Screen, wykorzystująca protokół MirrorLinkTM i Apple Carplay®, a także kamera cofania, Active City Brake i Park Assist, które w tym segmencie są rzadkością.

PEUGEOT_2008_1802STYP010

Wszystkie wersje 2008 zwracają uwagę doskonałym zachowaniem na drodze. Silniki Euro6 zapewniają wysoką przyjemność jazdy w połączeniu z niskim zużyciem paliwa. Cztery wersje nowego modelu, w tym wersja z silnikiem 1.2 PureTech 130 S&S z manualną 6-cio przełożeniową skrzynią biegów , mogą się poszczycić pozycją Best in Class w swoim segmencie.

 PEUGEOT_2008_1802STYP008

 

PEUGEOT 2008 – w skrócie

Kompaktowy SUV PEUGEOT 2008 to model niezwykle wyrazisty. Zwraca uwagę doskonałym zachowaniem na drodze i zapewnia unikalną przyjemność jazdy, która wręcz uzależnia.

Stylistyka nowego modelu nawiązuje do kanonów tego segmentu, mocno eksponując jednocześnie moc i solidność konstrukcji. Poszerzone nadkola, pionowy grill i osłony podwozia chronią karoserię, a także pasażerów auta. Charakterystyczna linia dachu, relingi dachowe, ozdobne listwy w drzwiach tylnych i spojler przykuwają uwagę wysmakowanym designem.

Czarne klosze reflektorów i charakterystyczne tylne światła przypominające ślad pazurów wykonane w technologii 3D i  stanowią widoczny z daleka znak rozpoznawczy. Innowacyjne oświetlenie kabiny podkreśla wysoką klasę użytych materiałów i staranne wykończenie każdego elementu.

Nowa wersja GT Line proponuje sportowej elegancką, czarno-czerwonej kolorystykę. Pojawi się ona we wszystkich modelach marki zgodnie z strategią repozycjonowania w górę segmentu gamy marki.

Tylna kanapa dzielona w układzie 1/3-2/3 umożliwia zwiększenie pojemności bagażnika z 410 do 1400 litrów jednym ruchem ręki.

PEUGEOT i-Cockpit® to gwarancja niespotykanych w tych segmencie doznań z jazdy. Zapewnia intuicyjną, dynamiczną i bezpieczną jazdę.

Grip Control, system optymalizacji trakcji w warunkach słabej przyczepności, jest dostępny zarówno w wersjach z silnikiem benzynowym jak i wysokoprężnym ze skrzynią manualną i automatyczną. Są one wyposażone w specjalne całoroczne opony Mud & Snow przystosowane również do jazdy w zimie Goodyear Vector 4Seasons – zapewniające doskonałe parametry użytkowe niezależnie od pory roku.

Funkcja Mirror Screen umożliwia kierowcy wyświetlenie na ekranie dotykowym samochodu ekranu smartfona kompatybilnego z protokołem MirrorLinkTM[1] lub Apple Carplay®[2].

PEUGEOT 2008 to model, który ułatwia codzienną poruszanie się po mieście. System aktywnego hamowania Active City Brake pozwala zmniejszyć skutki wypadków lub wręcz ich uniknąć. Park Assist zapewnia automatyczne parkowanie. Kamera cofania wyświetla na ekranie linie obrysowe samochodu ułatwiając manewrowanie.

Gama 2008 jest wyposażona w silniki Euro6 PureTech i BlueHDi z manualnymi i automatycznymi skrzyniami biegów. Dysponują one mocą od 82 do 130 KM, przy umiarkowanej emisji CO2 w przedziale od 90 do 114 g/km. Silniki BlueHDi spełniają wymagania normy Euro6 dzięki unikatowemu połączeniu systemu SCR z filtrem cząstek stałych pracującym w oparciu o specjalny dodatek do paliwa – najskuteczniejszą technologię dostępną na rynku. Cztery wersje nowego modelu, w tym wersja z silnikiem 1.2 l PureTech 130 S&S z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach, mogą się poszczycić pozycją Best in Class w swoim segmencie.

Atrakcyjny SUV

Nowy SUV PEUGEOT 2008 to samochód o mocnej osobowości, budzący pragnienie wyruszenia na spotkanie z przygodą. Stawi czoła różnym nawierzchniom, a jego stylistyka zwraca uwagę mocnym stylem pasa przedniego. W samym centrum solidnego, pionowego grilla z ciekawie wyprofilowanym poziomym ożebrowaniem umieszczono logo lwa. Precyzyjnie zarysowane, wyraziste obramowanie grilla mocno odcina się od poziomej maski.

Dynamiczna linia nadwozia biegnie aż do dachu, gdzie pojawia się charakterystyczne wyprofilowanie w kształcie fali nad tylną częścią kabiny. W połączeniu z relingami dachowymi daje unikatowy efekt stylistyczny.

Klapa bagażnika schodzi aż do tylnego zderzaka, zapewniając bardzo niski próg załadunku na wysokości zaledwie 60 cm. Tylny zderzak stanowi część solidnego czarnego pasa ochronnego otaczającego nadwozie 2008. Obejmuje on przednie i tylne zderzaki, osłony podwozia, nakładki na nadkola i osłony progów, zapewniając ochronę karoserii samochodu.

Dopracowane detale górnej części nadwozia: uszczelki wokół szyb, relingi dachowe, listwa ozdobną w tylnych drzwiach czy spojler stanowią widoczną oznakę wyraźnie wyższego poziomu wykończenia. Podkreślają również kontrast z dolną częścią nadwozia, o zwiększonym prześwicie.

Kształt i precyzyjną linię nadwozia doskonale podkreślają nowe kolory lakieru: czerwony Ultimate, przejęty z modelu 308 GTi oraz zielony Emerald. W ofercie będzie dostępnych dziewięć kolorów nadwozia, w tym pięć metalizowanych i dwa niemetalizowane.

Do dynamicznego wyglądu 2008 przyczynia się również układ świateł o typowej dla marki elegancji. Przednie reflektory o kocim spojrzeniu, sprawiające wrażenie „wykrojonych w nadwoziu” zwracają uwagę zaawansowanym technologicznie kloszem, stanowiącym połączenie chromu i czerni. Tylne światła przyciągają wzrok ciepłym kolorem charakterystycznych śladów pazurów w nowej wersji z głębokim efektem 3D.

Stanowią one obramowanie tylnej klapy, pod którą kryje się pojemny i funkcjonalny bagażnik. Jego pojemność można zwiększyć jednym ruchem ręki z 410 do 1400 litrów dzięki tylnej kanapie dzielonej w układzie 1/3-2/3. Wystarczy nacisnąć na przycisk umieszczony w górnej części oparcia, by je złożyć. Siedzisko składa się automatycznie. Bagażnik, praktyczny w najdrobniejszych szczegółach, został wyposażony w zaczepy do mocowania przewożonych rzeczy oraz dwa schowki po bokach, jeden z pasem mocującym, a drugi z siatką. Pod podłogą bagażnika znajduje się dodatkowy schowek o pojemności 22 litrów.

Kabina, stanowiąca jedyną tego typu propozycję w segmencie SUV-ów, zachwyca wysoką jakością i precyzją wykończenia. Zawansowane technologicznie oświetlenie ambientowe dodaje wnętrzu kabiny elegancji i lepiej wydobywa wysokiej klasy, przyjemne w dotyku materiały wykończeniowe. W opcji w kabinie może się pojawić kierownica pokryta pikowaną skórą, doskonale dopasowana do mieszka dźwigni zmiany biegów, uchwytu hamulca ręcznego i podłokietników w drzwiach.

Kierowca siedzący w komfortowym fotelu dysponuje doskonale doświetloną kabiną i może skupić się na PEUGEOT i-Cockpit®. W zależności od wybranego wyposażenia samochód może posiadać panoramiczny szklany dach z listwami świetlnymi albo podświetlany dach o laserowo wykończonej powierzchni.

Niezależnie od miejsca każdy z pasażerów dysponuje licznymi, starannie zaprojektowanymi schowkami, które łatwo zauważyć dzięki przednim i tylnym lampkom sufitowym z diodami LED: kieszenie w przednich drzwiach, schowek w desce rozdzielczej, schowek i uchwyty na puszki obok dźwigni zmiany biegów, zamykany schowek w konsoli, kieszenie w oparciach przednich foteli… Łączna pojemność schowków wynosi 24 litry. Klucze, smartfony i inne potrzebne na co dzień przedmioty z łatwością znajdą odpowiednie miejsce.

 Pojawia się również nowy poziom wykończenia. Gama obejmuje obecnie poziomy Access, Active i Allure oraz nową najbardziej luksusową wersję GT Line. Ta sportowa i elegancka odmiana będzie dostępna w całej gamie modeli PEUGEOT.

2008 GT Line jest wyposażony w unikatowe obręcze kół 17’’ Eridan w kolorze czarnym z diamentowym połyskiem. Oferowany w innych wersjach chrom został tu zastąpiony czarnymi elementami: czarne są obramowania grilla i świateł przeciwmgielnych, obudowy lusterek bocznych czy relingi dachowe. Ożebrowanie grilla otrzymuje czarne, chromowane wykończenie, z czerwonym sportowym oznaczeniem, a w tylnej osłonie podwozia pojawia się sportowa końcówka wydechu. Na przednich błotnikach i tylnej klapie umieszczono monogram GT Line.

Wnętrze kabiny utrzymane jest również w sportowym stylu, widocznym natychmiast po otwarciu drzwi: nakładki na progi ze stali nierdzewnej z oznakowaniem PEUGEOT, aluminiowe pedały i dywaniki z czerwonym obramowaniem. Umieszczone wysoko zegary są oświetlone biegnącą wokół listwą czerwonych diod LED, które stanowią nawiązanie do podświetlenia RedLine ekranu dotykowego. Na siedzeniach i tylnej kanapie, podłokietnikach w drzwiach, mieszku i gałce dźwigni zmiany biegów oraz kompaktowej kierownicy pojawiają się czerwone przeszycia. Kierownica i gałka dźwigni zmiany biegów są wykończone wysokiej klasy skórą licową. Uwagę zwraca również czerwona linia na pasach bezpieczeństwa, stanowiąca nawiązanie do wykończonych na czerwono narożników przednich drzwi.

SUV zapewniający unikatowe doznania

Projekt kompaktowego SUVA marki PEUGEOT został poprzedzony szeroko zakrojoną analizą w celu zaoferowania jak najlepszych doświadczeń z jazdy. PEUGEOT i-Cockpit® idealnie oddaje styl jazdy PEUGEOT 2008 łączącym intuicyjność, dynamikę i bezpieczeństwo.

To także pozbawione wszelkich zbędnych elementów miejsce kierowcy sprzyjające koncentracji uwagi. Dla kierowcy siedzącego za kierownicą wszystko jest oczywiste. Prowadzenie samochodu staje się synonimem przyjemności. PEUGEOT i-Cockpit® przywraca pragnienie cieszenia się jazdą samochodem.

Rzut oka na jezdnię, ruch kompaktową kierownicą zapewniają precyzyjne prowadzenie samochodu i doskonałe, intuicyjne wyczucie drogi. Kompaktowa kierownica ułatwia prowadzenie – samochód w naturalny sposób obiera pożądany tor jazdy. Zapewnia również bardziej komfortową pozycję ciała dzięki mniejszemu rozwarciu ramion i niżej ułożonym dłoniom, które są mniej podatne na zmeczenie.

Nie tracąc drogi z oczu, kierowca może sprawdzić wszystkie informacje dotyczące jazdy. Są one umieszczone w osi jego pola widzenia na umieszczonych wysoko zegarach w obramowaniu oswietlenia LED. Dzięki temu innowacyjnemu rozwiązaniu kontrola wyposażenia samochodu wymaga mniejszej koncentracji psychicznej i fizycznej.

Lewą ręką kierowca może włączyć i zmienić ustawienia regulatora i ogranicznika prędkości, a prawą obsługiwać smartfon za pomocą ekranu dotykowego o przekątnej 7’’. Na ekranie pojawia się również obraz z kamery cofania przedstawiający widok z tyłu samochodu. Umożliwia on również obsługę funkcji Park Assist wspomagającej parkowanie. Prawą ręką kierowca steruje również pokrętłem Grip Control, za pomocą którego może wybrać jeden z pięciu trybów jazdy.

Wraz PEUGEOT i-Cockpit® prowadzenie samochodu staje się źródłem unikatowych doznań.

System Grip Control, z umieszczonym na środkowej konsoli pokrętłem sterowania, zwiększa zakres użytkowania PEUGEOTA 2008 poprzez dostosowanie pracy napędu auta do jazdy po nawierzchni o słabej przyczepności. Ten chroniony patentem system świetnie się sprawdza z dużym, wynoszącym 160 mm prześwitem i rekomendowanymi do jazdy w zimie oponami Mud & Snow Goodyear Vector 4Seasons, zapewniającymi pełną skuteczność napędu o każdej porze roku.

Uniwersalny i elastyczny system Grip Control optymalizuje skuteczność napędu w zależności od rodzaju pokonywanego terenu poprzez sterowanie napędem przednich kół. Umożliwia on kierowcy zachowanie ciągłej, pełnej kontroli nad pojazdem. Kierowca może w każdej chwili zdać się na inteligencję systemu, wybierając tryb Standard, bądź też za pomocą pokrętła wybrać inny tryb:

 • Standard – do jazdy w normalnych warunkach drogowych ze sporadycznym ryzykiem poślizgu / buksowania kół.
 • Śnieg – tryb bezzwłocznie dostosowujący napęd każdego z przednich kół do zmieniającej się przyczepności nawierzchni. Powyżej 50 km/h system automatycznie przełącza się z tego trybu na tryb Standard.
 • Off-Road – umożliwia bezpieczne i bezstresowe poruszanie się w śliskim terenie (błoto, mokra trawa, itp.). Umożliwia on ruszanie z miejsca w szczególnie trudnych warunkach i przenosi maksimum momentu obrotowego na koło zachowujące największą przyczepność. Działający na podobieństwo mechanizmu różnicowego o ograniczonym poślizgu, tryb ten szczególnie dobrze sprawdza się na drogach gruntowych i pozostaje aktywny do prędkości 80 km/h.
 • Piasek – w tym trybie system utrzymuje jednoczesny poślizg obydwu kół pędnych, aby ułatwić ruszanie z miejsca w grząskim terenie i ograniczyć ryzyko zakopania się w piasku. Tryb ten pozostaje aktywny do 120 km/h, po czym przełącza się na tryb Standard.
 • ESP Off – w tym trybie kierowca ma możliwość całkowitej dezaktywacji układu ESP i Grip Control do prędkości 50 km/h i może samodzielnie kontrolować właściwości trakcyjne samochodu.

System Grip Control jest dostępny w wersjach z silnikami o mocy powyżej 100 KM, niezależnie od tego, czy są sprzężone z manualną czy też automatyczną skrzynią biegów i czy jest to auto z oponami 16- czy 17-calowymi. Umożliwia on pełne wykorzystanie potencjału PEUGEOT 2008 i wykazanie jego wzorcowego zachowania na drodze w każdym terenie.

Takie osiągi auta są możliwe dzięki jego niewielkiej masie (zaledwie 1045 kg w wersji podstawowej) i czterem wariantom układu jezdnego. Sprężyny, amortyzatory, stabilizator poprzeczny, przednie zawieszenie i belka tylnego zawieszenia są odpowiednio dobierane, aby zapewnić autu jak najlepsze właściwości jezdne z każdym z montowanych w nim silników. Stabilność nadwozia jest doskonała w każdych warunkach. Charakterystyka pracy układu kierowniczego jest dostosowana do każdego wariantu układu jezdnego, aby dzięki kompaktowej kierownicy zapewnić jak najlepsze wyczucie drogi.

SUV  zaawansowany technologicznie

Zaawansowane technologie pokładowe modelu PEUGEOT 2008 ułatwiają codzienne użytkowanie samochodu. Są wśród nich takie funkcje, jak Mirror Screen, kompatybilna z MirrorLinkTM[1] czy Apple Carplay®[2], umożliwiające wyświetlanie na ekranie dotykowym pojazdu treści z smartfona kierowcy. Dzięki nim może on korzystać ze swoich aplikacji w intuicyjny i bezpieczny sposób. Z  powodów bezpieczeństwa dostęp do nich jest uzależniony od stanu samochodu w danej chwili. Jeśli auto jest w ruchu, dostępne są wyłącznie aplikacje przydatne podczas prowadzenia.

Dostępne są również takie aplikacje jak Start My Peugeot (pokładowa, cyfrowa dokumentacja auta), iCoyote, czyli społecznościowa aplikacja informacji o ruchu drogowym i strefach niebezpiecznych czy też Parkopedia ułatwiająca znajdowanie wolnych miejsc na parkingach.

Mając na uwadze zwiększanie bezpieczeństwa jazdy po mieście, PEUGEOT 2008 został wyposażony w system aktywnego hamowania Active City Brake w razie wykrycia ryzyka kolizji. Pozwala on uniknąć zderzenia lub ograniczyć jego skutki podczas jazdy po mieście. W tym celu przy górnej krawędzi przedniej szyby zainstalowany został czujnik laserowy krótkiego zasięgu (LIDAR). Umożliwia wykrywanie przeszkód takich jak inne pojazdy znajdujące się na tym samym pasie ruchu, stojące lub poruszające się w tym samym kierunku.

Przy prędkościach do 30 km/h, w razie braku reakcji ze strony kierowcy, Active City Brake powoduje automatyczne zadziałanie układu hamulcowego z pełną siłą w celu zmniejszenia różnicy prędkości między samochodem a przeszkodą. Automatyczne hamowanie może sięgnąć nawet 10 m/s².

Dzięki automatyzacji manewrów parkowania system Park Assist pozwala maksymalnie wykorzystać kompaktową budowę PEUGEOT 2008, ułatwiając poruszanie się po mieście. Po aktywacji tej funkcji kierowca wybiera na ekranie dotykowym rodzaj manewru parkowania. Następnie czujniki ultradźwiękowe określają wymiary wolnych miejsc, sygnalizując kierowcy miejsce wystarczające do zaparkowania auta. Park Assist parkuje wówczas auto wykorzystując elektryczne wspomaganie układu kierowniczego, a kierowcy pozostaje jedynie kontrolowanie otoczenia i przemieszczania się samochodu. Podczas jazdy na wstecznym biegu kamera cofania wyświetla na ekranie gabaryty auta za pomocą kolorowych linii.

Równie prosty jest wyjazd z miejsca postojowego. Wystarczy ponownie skorzystać z inteligentnego systemu Park Assist, również na pochyłości, dzięki funkcji Hill Assist.

Dzięki opływowym kształtom i niewielkiej masie SUV-a PEUGEOT 2008, szeroka gama montowanych w nim silników Euro 6 pozwala na wszelkie rodzaje użytkowania tego auta przy umiarkowanym poziomie zużycia paliwa i emisji CO2. Emisja ta utrzymuje się w granicach od 90 do 114 g/km, w szczególności dzięki czterem silnikom Best in Class w swoim segmencie.

Opracowana w całości przez Grupę nowa generacja benzynowych, 3-cylindrowych silników PureTech jest powszechnie ceniona z uwagi na swoje zalety. Zapewniające dużą przyjemność jazdy przy zachowaniu umiarkowanego poziomu zużycia paliwa i emisji CO2 silniki PureTech są wyjątkowo lekkie. W stosunku do 4-cylindrowego silnika o porównywalnej mocy, wersja wolnossąca jest o 21 kg lżejsza, a wersja z turbodoładowaniem – o 12 kg.

Ta druga jest wyposażona w wysokociśnieniowy układ bezpośredniego wtrysku (200 barów) i najnowszej generacji turbinę o wysokiej wydajności (240 000 obr/min). Wyróżnia się ona wysokim jak na tę pojemność skokową momentem obrotowym, wynoszącym 205 Nm przy 1 750 obr/min w wersji 110 KM i 230 Nm w wersji 130 KM. Ponadto silniki PureTech wyróżniają się wyjątkową żywiołowością i stałą mocą aż do 6500 obr/min, zapewniając przy tym wysoki poziom komfortu akustycznego.

Ten uniwersalny 3-cylindrowy silnik może współpracować z trzema typami skrzyń biegów: manualną, 5-przełożeniową, manualną 6-przełożeniową i automatyczną 6-przełożeniową. W ostatnim przypadku chodzi o nową automatyczną skrzynię biegów EAT (Efficient Automatic Transmission 6) produkowaną przez firmę Aisin. Zastosowana w niej technologia Quickshift zapewnia wysoki poziom komfortu prowadzenia dzięki bardzo płynnym i szybkim zmianom biegów. Ponadto dzięki zmniejszeniu wewnętrznych oporów tarcia oraz wewnętrznych poślizgów poprzez zastosowanie przekładni hydrokinetycznej o regulowanym sprzęgle ryglującym zapewnia ona skrajne obniżenie emisji CO2.

Gama silników benzynowych SUV-a PEUGEOT 2008 składa się z 5 jednostek:

 • 2 PureTech 82, manualna, 5-przełożeniowa skrzynia biegów, 4,9 l/100 km, tj. 114 g CO2/km,
 • 2 PureTech 82, zautomatyzowana, 5-przełożeniowa skrzynia biegów, 4,4 l/100 km, tj. 102 g CO2/km,
 • 2 PureTech 110, manualna, 5-przełożeniowa skrzynia biegów, 4,4 l/100 km, tj. 103 g CO2/km,
 • 2 PureTech 110 S&S, automatyczna, 6-przełożeniowa skrzynia biegów (EAT6), 4,8 l/100 km, tj. 110 g CO2/km, Best in Class w swoim segmencie,
 • 2 PureTech 130 S&S, manualna, 6-przełożeniowa skrzynia biegów, 4,8 l/100 km, tj. 110 g CO2/km, Best in Class w swoim segmencie.

Silnik wysokoprężny 1.6 BlueHDi został wyposażony w unikalną technologię Selective Catalytic Reduction (SCR) z filtrem cząstek stałych (FAP) aktywowanym specjalnym dodatkiem do paliwa. Silnik ten wyróżnia się bardzo wysoką kulturą pracy i rekordowo niskim zużyciem paliwa niezależnie od wersji – 75, 100 czy 120-konnej.

Technologia SCR jest najskuteczniejszą dostępną na rynku technologią neutralizacji tlenków azotu (NOx). Jest to jedyna technologia umożliwiająca obniżenie emisji NOx-ów nawet o 90%. System ten, umiejscowiony przed aktywowanym filtrem FAP, bardzo wcześnie włącza się do działania. Takie umiejscowienie było możliwe ze względu na możliwość regeneracji filtra FAP w niższych temperaturach niż w przypadku innych technologii FAP stosowanych przez konkurencję. Filtr FAP pracujący w oparciu o specjalny dodatek do paliwa eliminuje 99,9% liczby cząstek.

Tak wysoka skuteczność redukcji NOx-ów pozwala zoptymalizować zarówno emisję CO2 jak i zużycie paliwa, nawet o 4 % w porównaniu do silników EURO 5.

Gama silników wysokoprężnych SUV-a PEUGEOT 2008 obejmuje 6 jednostek, emitujących bez wyjątku poniżej 100 g CO2 / km:

 • 6 BlueHDi 75, z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach, 3,7 l/100 km, emitujący 97 g CO2/km, Best in Class w swoim segmencie,
 • 6 BlueHDi 100, z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach, 3,7 l/100 km, emitujący 97 g CO2/km,
 • 6 BlueHDi 100 S&S, z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach, 3,5 l/100 km, emitujący 90 g CO2/km, wersja o niskim zużyciu paliwa,
 • 6 BlueHDi 100 S&S, z manualną skrzynią biegów o 5 przełożeniach, 3,6 l/100 km, emitujący 95 g CO2/km,
 • 6 BlueHDi 100 S&S, z zautomatyzowaną skrzynią biegów o 6 przełożeniach, 3,6 l/100 km, emitujący 95 g CO2/km,
 • 6 BlueHDi 120 S&S, z manualną skrzynią biegów o 6 przełożeniach, 3,7 l/100 km, emitujący 96 g CO2/km, Best in Class w swoim segmencie.

PEUGEOT 2008 wyróżnia się w segmencie kompaktowych SUV-ów. Auto przyciąga wzrok siłą charakteru i unikalnym połączeniem solidności z francuskim wyrafinowaniem. Dostarcza użytkownikom unikalnych doznań dzięki kokpitowi PEUGEOT i-Cockpit®, zaawansowanym technologiom i wzorcowemu zachowaniu na drodze. Jazda PEUGEOTEM 2008, to przyjemność, która uzależnia.

[1] Na koniec grudnia 2015 r.

[1]MirrorLinkTM jest protokołem łączności opracowanym przez Car Connectivity Consortium, obejmujące m.in. największych producentów samochodów, telefonów komórkowych i deweloperów aplikacji.

[2] Apple Carplay® jest protokołem łączności Apple.

[1]MirrorLinkTM jest protokołem łączności opracowanym przez Car Connectivity Consortium, obejmujące m.in. największych producentów samochodów, telefonów komórkowych i deweloperów aplikacji.

[2] Apple Carplay® jest protokołem łączności Apple.

PEUGEOT Traveller: podróż w komforcie najwyższej klasy

PEUGEOT Traveller, którego światowa premiera odbędzie się na Salonie w Genewie 2016, wkracza w wielkim stylu do świata kombivanów i busów do przewozu VIP-ów.

PEUGEOT_TRAVEL_2016_001_FR

Dział Designu PEUGEOT wnosi do tego segmentu nowe cechy wyróżniające modele marki. Zdecydowana linia PEUGEOT Traveller emanuje siłą i elegancją.

PEUGEOT_TRAVEL_2016_052_FR

PEUGEOT wyposażył model Traveller w wiele dodatkowych atutów, aby mógł stać się liderem w segmencie. Nowe podwozie, zaadaptowane z modułowej platformy EMP2, gwarantuje wysoki poziom jakości, wydajności i rekordowo niskiego zużycia paliwa w segmencie.

PEUGEOT_TRAVEL_2016_003_FR

Silniki BlueHDi Euro6 zostały wyposażone, oprócz filtra cząstek stałych DPF, w SCR: najbardziej skuteczną na rynku technologię kontroli zanieczyszczeń. Silniki z SCR i DPF montowane z powodzeniem w pojazdach już od końca 2013 roku, łączą przyjemność z jazdy z wydajnością aż do 180 KM i 400 Nm przy najlepszym zużyciu paliwa i emisji CO2 w tym w segmencie. Średnie spalanie gamy wynosi 5,4 l/100 km i 140 g/km.

PEUGEOT_TRAVEL_2016_008_FR

Wnętrze modelu PEUGEOT Traveller obiecuje spokojną jazdę dzięki własnościom i doświadczeniu firmy PEUGEOT, a także ekskluzywną atmosferę i luksusowe warunki podróży. PEUGEOT Traveller jest samochodem przyjemnym w użytkowaniu i łatwo dopasowuje się do codziennych potrzeb, oferując wiele możliwości konfiguracji wnętrza, aż do 9 miejsc siedzących oraz liczne elementów wyposażenia, niekiedy niespotykane w tym segmencie.

 PEUGEOT_TRAVEL_2016_009_FR

 

Poprzez model Traveller, PEUGEOT kontynuuje swoją ofensywę produktową. Naszą ambicją jest podbicie rynku kombivanów i busów do przewozu VIP-ów.

PEUGEOT Traveller nadaje ponadto nowy wymiar strategii repozycjonowania w górę gamy marki Peugeot.

Maxime Picat, Dyrektor generalny PEUGEOT

@MaximePicat

 Wraz z modelem PEUGEOT Traveller, rodzina dużych samochodów osobowych PEUGEOT zwiększa się o kombivan, który może pomieścić do 9 osób, zapewniając jednocześnie wysoki poziom komfortu i przestrzeń na wszystkich miejscach.

Laurent Blanchet, Dyrektor produktu PEUGEOT

PEUGEOT Traveller w skrócie

PEUGEOT podkreślił nową ofertę w gamie samochodów osobowych niespotykaną dotąd nazwą. Zarówno nazwa PEUGEOT Traveller jak i jego zdecydowana i elegancka linia zapowiada nowoczesną wizję podróży i wielkich przestrzeni.

Jego nowe podwozie, zaadaptowane z modułowej platformy EMP2, jest połączeniem kompaktowych wymiarów zewnętrznych z maksymalną przestrzenią wnętrza. PEUGEOT Traveller oferuje tym samym aż do 9 bardzo wygodnych miejsc i 1 500 litrów objętości bagażnika, którą można powiększyć do 4 900 litrów dzięki wyjmowanym siedzeniom.

Dostępny jest w 3 długościach od 4,60 m do 5,30 m przy wysokości jedynie 1,90 m, bardzo rzadkiej w segmencie, co gwarantuje modelowi PEUGEOT Traveller dostęp do podziemnych parkingów. Wersje Standard i Long o długościach odpowiednio 4,95 m oraz 5,30 m plasują się pośrodku rynku samochodów tego typu. Wersja Compact o długości 4,60 m, unikalna w tym segmencie, również pozwala na zabranie maksymalnie 9 osób przy zachowaniu komfortu podróżowania na wszystkich miejscach. Dzięki takim wymiarom i zredukowanym zwisom PEUGEOT Traveller jest bardzo zwrotny przy codziennym użytkowaniu, nawet w warunkach miejskich.

PEUGEOT Traveller Business VIP oferuje tylnym pasażerom konfigurację 4 lub 5 skórzanych siedzeń w układzie vis-à-vis. Do dobrego samopoczucia pasażerów przyczynia się również wielofunkcyjny panel górny z trójstrefową klimatyzacją i łagodnym nawiewem powietrza – wyposażenie wyjątkowe w tym segmencie, oraz oświetlenie ambientne.

Nowoczesne i wydajne silniki Euro6 o mocy od 95 do 180 KM i nowa automatyczna skrzynia biegów EAT6 zapewniają dobre właściwości jezdne oraz rekordowo niskie w tym segmencie zużycie paliwa oraz emisję CO2. Najbardziej oszczędny z modeli Traveller zużywa 5,1 l/100 km i 133 g/km CO2, a średnie zużycie całej gamy pojazdów wynosi 5,4 l/100 km lub 140 g/km, co jest najlepszym wynikiem w tej klasie.

PEUGEOT Traveller oferuje wiele elementów wyposażenia i bezpieczeństwa najnowszej generacji, które są rzadkie lub wręcz niespotykane w samochodach tego segmentu:

 • Boczne przesuwane drzwi ze zdalnym elektrycznym zamykaniem i otwieraniem są wyposażeniem unikatowym na rynku;
 • Wyświetlacz Head-up Display i system odczytywania znaków drogowych z wyświetlaniem ograniczeń prędkości są unikalne w segmencie;
 • Otwierana tylna szyba, szklany dach, system aktywnego hamowania Active Safety Brake oraz system automatycznego przełączania świateł drogowych;
 • Nowa nawigacja sterowana głosem z odczytywaniem informacji o ruchu na drodze w czasie rzeczywistym, kamera cofania VisioPark 1 z widokiem przestrzennym na tył 180 ° i zoomem na widok z tyłu, lub system monitorujący zmęczenie kierowcy zainstalowany po raz pierwszy w samochodzie marki PEUGEOT.

 

PEUGEOT Traveller oferuje 2 gamy pojazdów: jedną dla prywatnych użytkowników, a drugą dla firm przewozowych, każdą z dwoma wersjami wyposażenia.

Nowy standard luksusowych kombivanów i busów do przewozu VIP-ów

Potrzeby i oczekiwania firm oraz prywatnych użytkowników samochodów z tego segmentu różnią się w zależności od charakteru pracy oraz osób lub klientów, których przewożą.

W odpowiedzi PEUGEOT Traveller proponuje 2 gamy pojazdów, z dwiema wersjami wyposażenia każda:

 • W przypadku prywatnych użytkowników – model Combispace w wersji wyposażenia Active i Allure, dostępny w wersjach z 5, 7 lub 8 miejscami;

 • Do profesjonalnego przewozu osób – model Shuttle w wersji Business dostępnej w konfiguracji od 5 do 9 miejsc oraz w wersji Business VIP dostępnej w konfiguracji 6 i 7 miejsc.

W zgodzie z repozycjonowaniem gamy marki, wyższe wersje wyposażenia oferują dużą ilość specyficznych elementów zewnętrznych i wyposażenia wnętrza, które nadają temu modelowi szlachetności. PEUGEOT Traveller oferuje pasażerom wygodę, komfort i szczególną troskę o ich samopoczucie.

Jego zdecydowany i elegancki styl inspirowany jest cechami pojazdów osobowych PEUGEOT. Przestrzeń i komfort oferowana pasażerom zaspokoją wymagania profesjonalnego, wysokiej klasy transportu osób, na przykład przy przewożeniu do hotelu VIP-ów i ich bagażu.

PEUGEOT Traveller dostosowuje się do wszystkich sytuacji: robienia dużych zakupów, podróżowania z rodziną, wypadów na rowery z przyjaciółmi,. Dzięki wielu konfiguracjom przesuwnych siedzeń i olbrzymią elastycznością wykorzystania wnętrza, PEUGEOT Traveller dopasowuje się również do różnorodnych zastosowań dla rodzin oraz amatorów rekreacji lub sportu.

Elegancki styl i sympatyczne wnętrze

 Wyróżniający się i nowoczesny styl pełen siły i elegancji cechujący PEUGEOT Travellera w wyższych wersjach wyposażenia wzbogacony zostaje reflektorami ksenonowymi oraz aluminiowymi obręczami kół 17’’.

Już po otwarciu drzwi pasażerów witają oświetlone progi drzwi. Ekskluzywne i wyrafinowane wnętrze wykończone jest szlachetnymi materiałami – w szczególności uwagę zwracają skórzane fotele i podłoga wyłożona grubą wykładziną. Aby uzyskać dostęp do tylnych miejsc, wszystkie wersje są standardowo wyposażone w przesuwne i elektryczne drzwi, w wyższych wersjach wyposażenia zamknięcie i otwarcie odbywa się w sposób zdalny.

Wysoki poziom kofortu pasażerów

W zależności od wersji, pasażerowie drugiego i trzeciego rzędu dysponują przesuwanymi, niezależnymi fotelami ze skóry z podłokietnikami albo przesuwanymi siedzeniami dzielonymi w proporcjach 2/3 – 1/3 z indywidualnie rozkładanymi oparciami.

Duże, przyciemniane szyby (70% przyciemnienia) lub szyby o bardzo dużym stopniu przyciemnienia (90% przyciemnienia) w modelach wyższych wersji wyposażenia pozwolą pasażerom cieszyć się krajobrazem, zachowując jednocześnie prywatność. Oba przeszklone i indywidualnie przysłaniane okna dachowe zapewniają jasność i panoramiczny widok nieba.

Wielofunkcyjny panel górny instalowany seryjnie w modelach wyższych wersji wykończenia mieści, oprócz indywidualnych lampek do czytania, oświetlenie nastrojowe LED oraz klimatyzację o łagodnym nawiewie powietrza, która – tak jak w samolotach – działa niezależnie od indywidualnych nawiewów.

Cztery gniazdka 12V rozmieszczone w kabinie, gniazdo 230 V oraz gniazdo USB pozwalają ładować dowolne urządzenie mobilne.

Shuttle VIP

Peugeot Traveller Business VIP, flagowy model gamy, oferuje tylnym pasażerom konfigurację typu salonka z 4 niezależnymi fotelami w układzie vis-à-vis lub wersję z 5 miejscami z opcjonalnym siedzeniem dla trzech osób w trzecim rzędzie.

Wystrój wnętrza jest funkcjonalny i ma za zadanie zapewnienie komfortu pasażerom: skórzane fotele, oświetlenie nastrojowe, trójstrefowa klimatyzacja z funkcją łagodnego nawiewu powietrza niezależnie od nawiewów bocznych oraz opcjonalny szklany dach, przy czym te dwa ostatnie elementy wyposażenia są unikalne w tym segmencie.

Opcjonalnie wysuwany stolik przesuwny może zaoferować przestrzeń do pracy dla klientów biznesowych.

Shuttle

 PEUGEOT Traveller Business oferuje pasażerom elegancką stylistykę nadwozia. Co więcej, może być skonfigurowany dokładnie do potrzeb zawodowych pod względem układu siedzeń i elementów komfortu.

Łatwość dostępu do trzeciego rzędu zasługuje na uwagę. Ruch jednego uchwytu przesuwa siedzenie i otwiera szeroki dostęp do tylnych siedzeń.

Combispace

 PEUGEOT Traveller w wersji wyposażenia Active lub Allure stawia na modułowość i elastyczność. Jest dostępny w wersjach dla 5, 7 lub 8 osób. Drugi rząd składa się z siedzenia dzielonego w proporcjach 2/3 – 1/3 (przy czym tak, jak w trzecim rzędzie, te dwie części są całkowicie niezależne), bądź też z dwóch indywidualnych siedzeń z podłokietnikami. W tych dwóch przypadkach wyjmowane fotele lub siedzenia umożliwiają dowolne konfiguracje: od przewozu maksymalnie do 8 osób wraz z bagażem do konfiguracji z jedynie dwoma przednimi fotelami. Składane oparcie fotela pasażera w pierwszym rzędzie umożliwia również transport przedmiotów o długości do 3,50 m.

Przesuwane i regulowane fotele są szczególnie doceniane w wersji Compact, która pozwala w jeździe codziennej przewożenie do 8 osób, a w razie konieczności korzystanie z dużego i przestrzennego przedziału bagażowego o pojemności 2 m3 w konfiguracji 5-osobowej. A to wszystko na długości zaledwie 4,60 m.

Dodatkowe lusterko wewnętrzne do obserwacji osób siedzących w drugim lub trzecim rzędzie, stoliki typu lotniczego w oparciach przednich foteli, trójstrefowa klimatyzacja z funkcją łagodnego nawiewu powietrza, boczne kurtyny przeciwsłoneczne w drugim rzędzie foteli, roleta zasłaniająca bagaż, otwierana tylna szyba, stalowe koła 17’’ z deklami: to część standardowego wyposażenia, które ma zapewnić czerpanie przyjemności z jazdy z rodziną lub z przyjaciółmi.

Zdecydowana stylistyka pełna siły i elegancji

Przed przystąpieniem do projektowania modelu PEUGEOT Traveller zależało nam na uzyskaniu doskonałych proporcji i możliwości zastosowania w nim elementów stylistycznych samochodów osobowych tej marki.

Keith Ryder, szef Designu PEUGEOT Traveller

PEUGEOT Traveller przełamuje standardy w segmencie. Pomiędzy przodem pojazdu, miejscem dla kierowcy a przestrzenią tylną zachowane zostały harmonijne proporcje. Krótki zwis i koła umieszczone w czterech rogach dają mu prostą i silną postawę. Czyste linie podkreślają jego płynność, a wysoko poprowadzona linia okien przyczynia się do nowoczesności sylwetki.

Już na pierwszy rzut oka na PEUGEOT Traveller widać, że należy on do gamy samochodów osobowych PEUGEOT. Sposób zamontowania reflektorów jest identyczny jak w kompaktowym sedanie PEUGEOT 308. Światła w technologii LED wbudowane w chromowane listwy o kształcie bumeranga kojarzą się z modelem PEUGEOT 508. Jakość wykończenia każdego szczegółu informuje o nacisku na repozycjonowanie postrzegania marki.

Umieszczony wysoko nowy grill w układzie pionowym wzmacnia sylwetkę PEUGEOT Travellera. Znaczek lwa znajduje się pośrodku nowej siatki z elementami o zmieniających się kształtach, która zastąpiła montowane dotychczas elementy poziome. Trapezowa chromowana listwa, lekko ścięta w górnych rogach, podkreśla elegancję i nowoczesność przodu pojazdu.

Boki zostały narysowane minimalistycznymi prostymi liniami, a wyprofilowania w dolnej części drzwi przedłużają się w stronę gładkich nadkoli, podkreślając ich solidność. Proporcje pomiędzy nadwoziem a wysokością okien tworzą bardzo nowoczesny układ.

Dość nisko umieszczone boczne listwy ochronne, przedni zderzak z wlotami powietrza na całej szerokości samochodu oraz umieszczony nad nim bardziej zwarty grill, wzmacniają masywny wygląd PEUGEOT Travellera.

Nowa, modułowa, uniwersalna platforma …

Platforma EMP2, wykorzystana po raz pierwszy w modelu PEUGEOT 308, a następnie 308 SW, dowiodła po raz kolejny – tym razem w modelu PEUGEOT Traveller – swojej efektywności i zalet wynikających z jej modułowej budowy.

Rémi Seimpere, Główny Inżynier ds. Platformy PEUGEOT Traveller

… zapewniająca wysokie osiągi, niskie zużycie paliwa i niskie koszty użytkowania

Konstrukcja przedniej części auta, w szczególności rozstaw osi i wysokość przednich podłużnic, jak również geometria przedniego zawieszenia umożliwiają montaż silników 1.6 l i 2.0 l BlueHDi. Zmodyfikowano także elementy usytuowane w bezpośrednim sąsiedztwie tych silników: zespół chłodnicy, układ dolotowy powietrza, kolektor wydechowy, układ instalacji elektrycznej. Ich wysoka jakość i osiągi już się sprawdziły w hatchbacku PEUGEOT 308.

Dzięki tym silnikom oraz masie auta niższej o 100 do 400 kg w porównaniu do innych aut z tego segmentu o porównywalnej mocy, PEUGEOT Traveller może poszczycić się rekordowo niskim zużyciem paliwa:

 • 6 BlueHDi 95 KM z manualną, 5-stopniową skrzynią biegów – od 5,5 l/100 km, czyli 144 g CO2/ km;
 • 6 BlueHDi 95 KM z elektronicznie sterowaną, 6-stopniową skrzynią biegów – od 5,2 l/100 km, czyli 135 g CO/ km[1];
 • 6 BlueHDi 115 KM S&S z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów – od 5,1 l/100 km, czyli 133 g CO2/ km;
 • 0 BlueHDi 150 KM S&S z manualną, 6-stopniową skrzynią biegów – od 5,31 l/100 km, czyli 139 g CO2 / km;
 • 0 BlueHDi 180 KM S&S z automatyczną, 6-stopniową skrzynią biegów EAT6 – od 5,8 l/100 km, czyli 151 g CO2 / km;

Silniki BlueHDi spełniają wymogi normy Euro6 dzięki dzięki najskuteczniejszemu dostępnemu na rynku systemowi oczyszczania spalin SCR (Selective Catalytic Reduction) zamontowanemu przed filtrem cząstek stałych FAP z dodatkiem katalitycznym. Zbiornik AdBlue o pojemności 22,4 l

wystarcza na pokonanie około 15 tys. km. Uzupełnianie zapasu AdBlue jest łatwe dzięki umieszczonemu w środkowym słupku wlewowi, niewidocznemu gdy drzwi po stronie kierowcy są zamknięte.

PEUGEOT Traveller wyróżnia się konkurencyjnymi kosztami użytkowania, w szczególności dzięki najniższemu w tej klasie aut zużyciu paliwa i wydłużonymi do 40 000 km / 2 lat okresami międzyprzeglądowymi.

… Pozwalająca zwiększyć różnorodność oferty i jej dopasowanie do sposobów użytkowania aut przez klientów

PEUGEOT Traveller jest dostępny w 3 długościach nadwozia, z których każda jest dostępna w wersji od 5- do 9-miejscowej:

 • Wersja Compact o długości 4,60 m;
 • Wersja Standard o długości 4,95 m;
 • Wersja Long o długości 5,30 m.

Do uzyskania tych 3 długości modułowa platforma wymaga jedynie:

 • 2 długości tylnego zwisu, jednej wspólnej dla wersji Compact i Standard i drugiej, specyficznej dla wersji Long;
 • 2 rozstawów osi, jednego specyficznego dla wersji Compact i jednego wspólnego dla wersji Standard i Long;
 • Jednej konstrukcji podwozia: układy jezdne, układ wydechowy i obieg paliwa są wspólne dla wszystkich 3 długości nadwozia.

… Zwiększająca przestronność, zwrotność i bezpieczeństwo auta

 Dzięki doskonale przemyślanej konstrukcji platformy, PEUGEOT Traveller oferuje do 9 miejsc zapewniających pełną wygodę podróżowania wszystkim pasażerom i 1 500 litrów (1384 dm3 VDA) objętości bagażnika. Objętość ta może zostać zwiększona nawet do 4 900 litrów (4 554 dm3 VDA) dzięki wyjmowanym w całości siedzeniom drugiego i trzeciego rzędu.

Unikalna w tym segmencie aut wersja Compact może pomieścić do 9 osób w kabinie lub zapewnić do 3 600 litrów (3 397 dm3 VDA) objętości bagażnika przy długości wynoszącej zaledwie 4,60°m.

Zoptymalizowane zwisy o długości 0,88 m z przodu i 0,80 m z tyłu oraz średnica zawracania od 11,30 m korzystnie wpływają na zwrotność PEUGEOT Traveller, zwłaszcza podczas jazdy po mieście i podczas wykonywania manewrów. Jego wynosząca zaledwie 1,90 m wysokość zapewnia mu swobodny dostęp do wszystkich krytych parkingów w centrach miast i w strefach handlowych, jak również do przydomowych garaży i parkingów lotniskowych.

Co się tyczy bezpieczeństwa, PEUGEOT Traveller jest wyposażony w liczne, zwiększające jego poziom systemy, a dzięki nowej płycie podłogowej i wzmocnionej konstrukcji nadwozia, auto uzyskało ocenę 5 gwiazdek w testach Euro NCAP opublikowanych w grudniu 2015 r.

…Zwiększająca poziom komfortu jazdy i zachowania na drodze

Wnętrze PEUGEOT Travellera również zrywa ze standardami tego segmentu na rzecz ergonomiikomfortu prowadzenia. Stopień ułatwia dostęp do wyżej umieszczonego, dominującego nad drogą siedzenia kierowcy. Względnie pionowo ustawiona – jak na auta z tego segmentu – deska rozdzielcza i kierownica stwarzają kierowcy warunki prowadzenia sytuujące się pomiędzy SUV-em, jeśli chodzi o podwyższoną pozycję za kierownicą, a sedanem jeśli chodzi o komfort. Miejsce kierowcy o czystej linii i nowoczesnej stylistyce łączy w sobie elegancję materiałów wykończeniowych z ergonomią elementów sterowania, takich jak znajdujący się zawsze w zasięgu ręki i wzroku ekran dotykowy.

Jeśli chodzi o układ jezdny, PEUGEOT Traveller posiada  przednie zawieszenie typu Mac Pherson przejęte z mocnej platformy EMP2. Elektrohydrauliczne wspomagany układ kierowniczy z umieszczonym przed przekładnią ślimakową stabilizatorem poprzecznym pozwoliło zoptymalizować średnicę zawracania. Układ zapewnia łatwość manewrowania podczas parkowania oraz równomierne wspomaganie podczas jazdy.

Specjalne silentbloki ramy podsilnikowej i przegubów zapewniają skuteczne tłumienie wstrząsów i drgań przy zachowaniu doskonałego wyczucia drogi.

Nowe tylne zawieszenie ze skośnymi wahaczami z łatwością wytrzymuje użyteczne obciążenie 1400 kg pozwalając w pełni korzystać z 9-miejscowej wersji z załadowanym bagażnikiem. Silentbloki wahaczy skutecznie tłumią drgania podczas jazdy. Resory o zmiennej sztywności i amortyzatory o zmiennej charakterystyce tłumienia w zależności od stopnia obciążenia zapewniają maksimum komfortu zarówno podczas jazdy z obciążeniem jak i bez obciążenia. Ponadto powyższe tylne zawieszenie posiada również tę zaletę, że jest kompatybilne z układem napędowym 4×4 firmy DANGEL.

Koła są dostępne w rozmiarze 16” z kołpakami lub 17” z kołpakami lub z obręczami aluminiowymi, przy czym te ostatnie są przystosowane do montażu opon wielosezonowych z oznaczeniem 3PMSF, czyli spełniających wymagania stawiane oponom zimowym.

Skojarzenie tych dwóch rodzajów zawieszenia zapewnia doskonały kompromis między zachowaniem na drodze a komfortem jazdy i przyjemnością prowadzenia niezależnie od stopnia obciążenia pojazdu.

 

Dla zapewnienia maksimum komfortu pasażerom i kierowcy, starannie dopracowano również wyciszenie wnętrza. PEUGEOT Traveller zapewnia najwyższy dostępny w tym segmencie aut poziom komfortu akustycznego, dzięki:

 • Zastosowaniu pianek i paneli wygłuszających w nadwoziu i drzwiach;
 • Zastosowaniu materiałów dźwiękochłonnych do wykonania uszczelek i elementów przechodzących przez karoserię;
 • Zastosowaniu szyb o zwiększonej grubości 3,85 mm, a nawet 4,46 mm w przypadku szyby przedniej z wbudowaną w nią dodatkową folią tłumiącą.

Wysokiej klasy, nowoczesne i zapewniające łączność ze światem elementy wyposażenia zwiększające poziom komfortu i bezpieczeństwa podróżowania…

… Ułatwiające wsiadanie i wysiadanie

Boczne, automatyczne drzwi przesuwne umożliwiają ich otwieranie lub zamykanie nawet jeśli obydwie ręce są zajęte To unikalne na rynku rozwiązanie umożliwia odblokowanie i otwarcie bocznych drzwi przesuwnych jednym ruchem stopy – wystarczy mieć przy sobie klucz elektroniczny. Natomiast zamknięcie i zablokowanie drzwi następuje automatycznie.

Automatyczne drzwi przesuwne otwierają się za pomocą przycisku zarówno z miejsc przednich jak i z drugiego rzędu siedzeń, ułatwiając zadanie kierowcy i wsiadanie do samochodu pasażerom. Rozwiązanie to może być połączone z Systemem bezkluczykowego dostępu do auta (ADML).

… Zapewniające bezstresową jazdę i łączność ze światem

PEUGEOT Traveller jest pierwszym modelem Marki z nowym, 7-calowym, dotykowym ekranem pojemnościowym, stanowiącym uzupełnienie systemu multimedialnego. Za jego pośrednictwem dostępne są wszystkie usługi służące ułatwianiu podróży i prowadzenia auta. Można go obsługiwać dotykowo lub za pomocą poleceń głosowych.

System poleceń głosowych dodatkowo zwiększa poziom bezpieczeństwa przy obsługiwaniu funkcji nawigacji, telefonu i multimediów bez odrywania wzroku od drogi.

PEUGEOT Traveller zapoczątkowuje nową generację nawigacji 3D z dostępem do Internetu, obsługiwanej za pomocą poleceń głosowych lub za pośrednictwem ekranu dotykowego. Obejmuje ona nieodpłatną dożywotnią aktualizację map 4 razy do roku oraz 3-letni nieodpłatny dostęp do związanych z nią usług mobilnych.[2]

PEUGEOT Connect2 obejmuje:

 • Informacje o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym z TomTom Traffic;
 • Lokalizację i ceny paliw na stacjach benzynowych oraz lokalizację parkingów;
 • Informacje związane z prognozą pogody;
 • Wyszukiwanie lokalne punktów POI.

Uzupełnieniem oferty jest dostępna w opcji informacja o strefach niebezpiecznych.

Dzięki informacjom o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, nowa nawigacja PEUGEOT pozwala oszczędzić czas i zapewnia bezstresową jazdę dzięki unikaniu korków.

Połączenie z usługami PEUGEOT Connect jest automatyczne. Nie wymaga też dodatkowych opłat dzięki wykorzystaniu PEUGEOT Connect SOS & Assistance (wraz z kartą SIM i danymi), jeśli auto jest w tę funkcję wyposażone. Jeśli nie, wówczas połączenie odbywa się poprzez tethering (tryb modemowy) za pośrednictwem smartfona podłączonego do USB, Bluetooth lub WiFi.

Przedłużenie Pakietu Peugeot Connect Nav kosztuje 60 € na 12 miesięcy lub 130 € na 3 lata.

Abonament funkcji Strefy niebezpieczne kosztuje 99 € na 12 miesięcy lub 199 € na 3 lata.

PEUGEOT Connect Nav obejmuje również funkcję Mirror Screen, umożliwiającą w pełni bezpieczne korzystanie z aplikacji na smartfona za pośrednictwem 7-calowego, dotykowego tabletu pokładowego PEUGEOT Travellera. Funkcja Mirror Screen jest dostępna z dwiema protokołami Apple CarPlayTM i MirrorLink®, aby umożliwić korzystanie z jak największej liczby modeli kompatybilnych smartfonów.

…Zapewniające intuicyjne i w pełni bezpieczne prowadzenie auta

PEUGEOT Traveller wyposażony został w liczne systemy wspomagające, dzięki którym prowadzenie auta staje się jeszcze bardziej komfortowe i bezpieczne. Niektóre spośród nich zostały zainstalowane po raz pierwszy w gamie modeli PEUGEOT: ostrzeganie o przekroczeniu czasu jazdy, ostrzeganie o spadku czujności kierowcy, odczytywanie znaków drogowych z zalecanym ograniczeniem prędkości oraz Active Safety Brake.

Ostrzeganie o przekroczeniu czasu jazdy, dostępne w standardzie, powiadamia o tym fakcie kierowcę po upływie 2 godzin nieprzerwanej jazdy z prędkością 65 km/h lub większą. Kontrolka świetlna wraz z odpowiednim komunikatem na tablicy rozdzielczej przypomina kierowcy, aby pomyślał o przerwie w podróży.

Monitor martwego pola informuje kierowcę o obecności pojazdu na sąsiednim lewym lub prawym pasie w strefie martwego pola lusterka bocznego. Funkcja ta jest dostępna w skojarzeniu ze wspomaganiem parkowania przodem i tyłem lub z Visio Park 1.

Visiopark 1 stanowi uzupełnienie systemu wspomagania parkowania, przedniego i tylnego radaru lub tylnego radaru z kamerą cofania. Zapewnia on panoramiczny widok w polu 180° strefy znajdującej się bezpośrednio za pojazdem oraz najbliższego otoczenia auta. Obraz jest przesyłany przez kamerę cofania w miarę przemieszczania się auta do tyłu. Na obrazie z kamery cofania widoczne są linie naprowadzające, zmieniające kierunek w miarę obracania się kierownicy. Z chwilą wykrycia przeszkody, funkcja zoom wykonuje automatyczne zbliżenie strefy za pojazdem, umożliwiając ocenę odległości od wykrytej przeszkody. Dzięki temu manewry cofania i prawidłowe ustawienie auta względem linii parkowania oraz przeszkód są znacznie ułatwione, a nadwozie zabezpieczone przed groźbą uszkodzenia.

Grip Control jest rozbudowanym systemem kontroli skuteczności napędu, opatentowanym przez Grupę PSA Peugeot Citroën. Umożliwia on korzystanie z PEUGEOT Travellera na drogach asfaltowych lub gruntowych o słabej przyczepności i poruszanie się w strefach, w których samochód ze zwykłym napędem na jedną oś nie byłby w stanie ruszyć z miejsca.

Ten uniwersalny i elastyczny system dostosowuje się do rodzaju napotykanych nawierzchni, umożliwiając kierowcy zachowanie ciągłej, pełnej kontroli nad pojazdem. Kierowca może w każdej chwili zdecydować, czy pozwolić temu inteligentnemu systemowi działać w trybie Standard, czy też wybrać, za pomocą pokrętła umieszczonego na panelu czołowym deski rozdzielczej, jeden z poniższych trybów: Śnieg, Off road, Piasek, ESP Off.

Pakiet bezpieczeństwa, dostępny w opcji, obejmuje Pakiet widoczności oraz cztery funkcje wykorzystujące umieszczoną w górnej części przedniej szyby wielofunkcyjną kamerę:

 • Rozpoznawanie znaków drogowych i Zalecane ograniczenie prędkości odczytuje znaki ograniczenia prędkości i informuje kierowcę o tym ograniczeniu na wyświetlaczu zespołu zegarów. Odczytana prędkość jest proponowana kierowcy jako wartość zadana dla regulatora lub ogranicznika prędkości w jego aucie. Kierowca może zaakceptować proponowaną prędkość dwoma wciśnięciami przycisku. Pierwsze służy wybraniu tej prędkości, drugie jej potwierdzeniu, co pozwala uniknąć wszelkiego niezamierzonego działania;
 • Funkcja Ostrzegania o spadku czujności kierowcy mierzy wężykowanie auta za pomocą kamery oraz czujnika kąta obrotu kierownicy. Informuje ona kierowcę o konieczności wzmożenia czujności za pomocą stosownego sygnału wizualnego i dźwiękowego.
 • Alarm niezamierzonego przekroczenia linii (AFIL) wykrywa sytuacje niezamierzonego przekroczenia ciągłej lub przerywanej linii pasa ruchu. W tej sytuacji, jeśli nie nastąpiło włączenie kierunkowskazu, kierowca jest o tym powiadamiany sygnałem wizualnym oraz sygnałem dźwiękowym.
 • Automatyczne przełączanie świateł drogowych i mijania, działające w nocy, powoduje automatyczne przełączenie świateł drogowych na światła mijania lub odwrotnie w zależności od wykrycia / nie wykrycia obecności innych pojazdów przez kamerę.

Pakiet Drive assist, dostępny w opcji, obejmuje oprócz Pakietu widoczności trzy funkcje wykorzystujące przedni radar i/lub umieszczoną w górnej części przedniej szyby wielofunkcyjną kamerę.

 • Aktywny regulator prędkości to system regulacji / ograniczania prędkości z rozszerzoną funkcją regulacji w zależności od odległości od pojazdu znajdującego się przodu. Funkcja ta jest szczególnie przydatna w warunkach jazdy autostradą w średnio gęstym lub płynnym ruchu, gdyż pozwala uniknąć systematycznego wyłączania się regulatora przy zbliżaniu się do pojazdu poruszającego się z przodu. Z chwilą wykrycia innego pojazdu przez radar, system utrzymuje stałą odległość od niego poprzez automatyczne zmniejszenie prędkości auta aż do 20 km/h za pomocą hamowania silnikiem lub aktywowania pedału przyspieszenia. Gdy droga znów staje się wolna, regulator powraca do pierwotnie zadanej prędkości. Jeśli zmniejszenie prędkości do 20 km/h nie wystarcza do utrzymania bezpiecznej odległości, regulator ostrzega kierowcę i oddaje mu kontrolę nad prędkością auta;
 • Distance Alert ostrzega kierowcę o ryzyku kolizji w celu spowodowania jego reakcji. Ten wizualny i dźwiękowy alarm włącza się tuż przed aktywowaniem funkcji Active Safety Brake;
 • Active Safety Brake jest nową generacją systemu awaryjnego hamowania. Kamera i radar wykrywają ryzyko kolizji z wszelkimi przeszkodami ruchomymi lub nieruchomymi; w sytuacji braku hamowania lub zbyt słabego hamowania, system powoduje zadziałanie układu hamulcowego z maksymalną siłą w zastępstwie kierowcy. Pozwala on uniknąć zderzenia (do prędkości 30 km/h) lub złagodzenia jego skutków niezależnie od prędkości auta dzięki wyhamowaniu go z siłą do 1 G.

…Zwiększające praktyczność auta w codziennym użytkowaniu

Otwierana tylna szyba jest rozwiązaniem rzadko występującym w segmencie PEUGEOT Travellera. Pozwala z łatwością załadować bagażnik, w szczególności w przypadku zbyt małej ilości miejsca do otwarcia całej klapy.  Jest ona dostępna w standardzie w wersjach Traveller Active i Allure.

PEUGEOT Traveller oferuje również do 74 litrów zamkniętych lub otwartych schowków rozmieszczonych w całej kabinie:

 • 2 schowki w desce rozdzielczej, górny 7-litrowy mieszczący 5 małych butelek 0,5 l i dolny 5-litrowy oraz dodatkowy 5-litrowy zamykany schowek formatu A-4 na górnej płaszczyźnie deski rozdzielczej, pozwalający ukryć przed niedyskretnymi spojrzeniami np. tablet lub smartfon;
 • 2 uchwyty na kubki na obu końcach deski rozdzielczej, mogące pomieścić butelkę 0,5 l;
 • Wnęka na drobne przedmioty w centralnej części deski rozdzielczej;
 • W każdym z przednich drzwi wnęka na drobne przedmioty oraz duża, 8-litrowa kieszeń mogąca pomieścić 2 butelki o pojemności 1,5 litra;
 • Po jednej 5-litrowej kieszeni w każdym z bocznych drzwi przesuwnych;
 • Schowek o objętości 8 litrów w konfiguracji z przednią, 2-miejscową kanapą, mogący pomieścić sześciopak 0,5-litrowych butelek.

PEUGEOT Traveller – specyfikacja techniczna

 

Jakość użytkowania PEUGEOTA 308 po 2 latach

Dwa lata po premierze samochody PEUGEOT 308 i 308 SW potwierdziły sukces handlowy, plasując się na europejskim podium sprzedaży segmentu C. Samochód Roku 2014 r., który budzi zainteresowanie coraz większej liczby klientów, zarówno nabywców, jak i użytkowników, stał się w 2015 r. najczęściej produkowanym samochodem we Francji. Na zaproszenie marki 80 dziennikarzy 21 narodowości odwiedziło w tym tygodniu Ośrodek Testów w Belchamp niedaleko Sochaux (Francja), by przetestować samochody PEUGEOT 308 o wysokim przebiegu i sprawdzić bardzo rygorystyczne procesy wytwarzania wprowadzone przez Grupę PSA Peugeot Citroën.

PRESENTATION 308 QUALITE

PEUGEOT 308: zdecydowany sukces handlowy i przemysłowy

PRESENTATION 308 QUALITE

Sprzedaż 219 tys. samochodów w Europie w 2015 r., w tym 114 tys. hatchbacków i 105 tys. SW, zapewniła rodzinie PEUGEOTA 308 wzrost o 37% w stosunku do 2014 r. Sama wersja hatchback, która wchodzi w trzeci pełny rok sprzedaży, odnotowała jeszcze 9% wzrostu, w szczególności dzięki wersjom sportowym GT i GTi by PEUGEOT Sport, jak również wykończeniu GT Line. Te najwyższe wersje wyposażeniowe stanowią ponad 16% sprzedaży, dzięki czemu 40% gamy modelu 308 to wersje najbogatsze (począwszy od 3 poziomu wyposażenia). Te doskonałe wyniki wpływają bezpośrednio na ogólny wynik marki, której sprzedaż w Europie wzrosła o 9,4% w stosunku do roku 2014.

PRESENTATION 308 QUALITE

W odpowiedzi na popyt na rynkach europejskich PEUGEOT 308 stał się w 2015 r. najczęściej produkowanym samochodem we Francji. W zeszłym roku fabrykę w Sochaux opuściło 243 tys. sztuk samochodów PEUGEOT 308 i 308 SW, tj. 38% więcej niż w 2014 r. Obecnie produkcja wynosi 55 samochodów na godzinę, czyli dziennie powstaje 1157 sztuk. Ponieważ 70% jego komponentów wytwarza się we Francji, PEUGEOT 308 jest piątym modelem marki, który uzyskał znak „Origine France Garantie”.

Dzięki ultrasportowej wersji GTi by PEUGEOT Sport wprowadzonej na rynek w październiku* ubiegłego roku, gama PEUGEOT 308 jest obecnie najbardziej kompletną gamą marki i wpisuje się z powodzeniem w strategię podwyższania pozycjonowania gamy marki.

Satysfakcja z użytkowania

PRESENTATION 308 QUALITE

Jakość użytkowania Peugeota 308 i jego doskonała trwałość stanowią widoczny dowód staranności, jaka towarzyszyła jego powstawaniu. Nasze wymagania co do jakości uwzględniono od samego początku projektowania tego samochodu. Jeszcze bardziej wyśrubujemy ten nowy standard w kolejnych autach PEUGEOT.

Laurent Blanchet, Dyrektor Produktu PEUGEOT

Jakość była jednym z najważniejszych filarów projektu 308, na niej koncentrowała się praca wszystkich zespołów na wszystkich etapach powstawania samochodu. Przyświecał nam ambitny cel, aby już w momencie wprowadzenia na rynek PEUGEOT 308 uplasował się na najwyższym poziomie w swoim segmencie, w szczególności w odniesieniu do VW Golfa. W efekcie tych starań powstał samochód ciepło przyjęty zarówno przez opinię publiczną, jak i przez profesjonalistów, którzy przyznali mu tytuł Europejskiego Samochodu Roku 2014. Spełniając oczekiwania rynku, PEUGEOT 308 zgarnął w ciągu pierwszego roku od swojej premiery około trzydziestu nagród na całym świecie. Te wyróżnienia zawdzięcza między innymi ogólnemu postrzeganiu jakości nowego, nieużywanego samochodu, która świetnie wróży na przyszłość pod względem starzenia się i niezawodności PEUGEOTA 308.

PRESENTATION 308 QUALITE

Dla Quality Management System Grupy projekt 308 stał się podstawą do opracowania wysokich standardów opartych na naszym know-how, które mają prowadzić nas do doskonałości.

Philippe Pelletier, Dyrektor Jakości PSA

MDS_7808

Nieco ponad dwa lata po wprowadzeniu modelu na rynek wyniki ankiet przeprowadzonych wśród klientów, użytkowników zawodowych, testów publikowanych w mediach, ale także licznych testów wewnętrznych dowodzą, że w trakcie użytkowania jakość PEUGEOTA 308 utrzymuje się na tym samym poziomie, jaki miał opuszczając fabrykę. PEUGEOT 308, nawet o dużym przebiegu czy też użytkowany w ciężkich warunkach jazdy, zachowuje swoje cechy statyczne i dynamiczne w niezmiennym stanie. Dzieje się tak dlatego, że przy wytwarzaniu poszczególnych elementów uwzględniono kwestie utrzymania jakości w trakcie użytkowania, niezawodności wyposażenia i trwałości części.

Dziennikarze mogli ocenić i przetestować samochody marki PEUGEOT 308 (każdy z nich miał na liczniku od 40 000 do 120 000 kilometrów), z których wcześniej korzystały osoby prywatne lub które były przeznaczone na użytek wewnętrzny. Kilka samochodów na użytek wewnętrzny przejechało w trudnych warunkach ponad 60 000 kilometrów. Przy tej okazji dziennikarze mogli przekonać się o doskonałej trwałości hatchbacka 308 PureTech 1.2 Puretech 130 S&S, który został całkowicie zdemontowany po pokonaniu 80 000 km, z czego kilkadziesiąt tysięcy po bardzo zniszczonych drogach bądź trasach w gorącym lub bardzo zimnym klimacie.

Pokazano także niektóre urządzenia w wewnętrznym centrum testowym w Belchamp (departament Doubs), badającym wytrzymałość we wszystkich fazach powstawania samochodu: stanowisko testów zawieszenia z 4 podnośnikami, stanowisko testowania siedzeń, tory wytrzymałościowe, itd.

Organizując takie wydarzenie, marka PEUGEOT chciała pokazać, że jej ambicje dorównują zaufaniu okazywanemu przez klientów. Procesy zastosowane w odniesieniu do PEUGEOTA 308, pozwalające osiągnąć ten poziom jakości, zostały wprowadzone przy projektowaniu wszystkich przyszłych modeli PEUGEOTA.

PEUGEOT Traveller i-Lab, ekskluzywny VIP-bus 3.0

Prezentacja nowego kombivana PEUGEOT Traveller potwierdza strategiczne cele marki w dynamicznym rozwoju we wszystkich segmentach. PEUGEOT Traveller i-Lab ukazuje wizję przyszłości podróży, adresowaną do ludzi biznesu. Zastosowana w nim rewolucyjna koncepcja łączności integruje wszystkie usługi w jedno nowe, spójne doświadczenie.

TRAVELLERILAB_1601STYP001

Design modelu Traveller i-Lab przenosi do tego segmentu nowe, wyraziste cechy stylistyczne, obecne w sedanach i SUV-ach marki PEUGEOT.

TRAVELLERILAB_1601STYP004

Nowego ekskluzywnego busa 3.0, opartego na platformie EMP2, charakteryzuje optymalny stosunek gabarytów zewnętrznych do przestronności wnętrza.

TRAVELLERILAB_1601STYP006

Dla pasażerów podróż może stać się inspiracją sprzyjającą działaniu. Cztery oddzielne siedzenia rozmieszczono naprzeciw siebie wokół wielkiego tabletu z pojemnościowym ekranem dotykowym o przekątnej 32 cali, osadzonym na podstawie w kształcie łuku. Znajduje się tu hotspot Wi-Fi, łączność Bluetooth®, stacje ładowania indukcyjnego oraz zestaw z goglami wirtualnej rzeczywistości.

TRAVELLERILAB_1601STYP007

Wyposażenie techniczne kierowcy PEUGEOT Traveller i-Lab zaprojektowane jest tak, by zapewniać przede wszystkim satysfakcję pasażerów. Nad pełnym bezpieczeństwem jazdy czuwają takie rozwiązania, jak system odczytu znaków drogowych czy system wykrywania dekoncentracji kierowcy.

Nawigacja on-line 3D PEUGEOT nowej generacji przekazuje kierowcy w czasie rzeczywistym informacje dopasowane do kontekstu sytuacji. Na bieżąco aktualizuje propozycje trasy w zależności od natężenia ruchu lub zmieniających się planów pasażerów.

PEUGEOT Traveller i-Lab w zarysie

PEUGEOT Traveller i-Lab stanowi studium w zakresie vanów przeznaczonych do przewozów VIP, oferując hiperłączność przez cały czas jazdy. Aby to zapewnić, model koncepcyjny oparty został na nowym kombivanie marki PEUGEOT – modelu Traveller. Tak jak sugeruje nazwa, jego funkcjonalność i wysoki poziom bezpieczeństwa stanowią zaproszenie do spokojnej, relaksującej podróży.

Wymiary zewnętrzne samochodu sprawiają, że znakomicie będzie się sprawdzać w środowisku miejskim. Jego długość wynosi 4,96 m, szerokość 1,92 m, zwisy są skrócone. Co więcej, wysokość 1,90 m otwiera przed nim bramy parkingów podziemnych i piętrowych.

PEUGEOT Traveller i-Lab stanowi dla swoich pasażerów ruchomą platformę szybkiego dostępu mobilnego do wielu usług. Posiada on automatyczną łączność Wi-Fi na zasadzie hot-spot, dostęp do usług w chmurze itd.

Drzwi boczne, odsuwane elektrycznie, otwiera się jednym ruchem stopy. Aktywowany w ten sposób czujnik automatycznie odblokowuje i przesuwa drzwi.

Dla pasażerów przejazd staje się źródłem inspiracji i pobudza do działania. Podczas jazdy można zdalnie zameldować się i wymeldować z hotelu oraz dokonać płatności, odbyć wirtualną wizytę w wybranym miejscu itd.

Pasażerowie zajmują miejsca na czterech oddzielnych siedzeniach. Rozmieszczono je wokół wielkiego tabletu z pojemnościowym ekranem dotykowym o przekątnej 32 cali. Osadzenie go na podstawie w kształcie łuku umożliwia dowolne ustawienie urządzenia.

Stacje ładowania indukcyjnego pozwalają wygodnie podłączyć urządzenia typu smartfon.

Wielkich rozmiarów tablet o przekątnej 32 cali oraz urządzenia mobilne stanowią integralną część doświadczenia, jakim jest podróż w pełnej łączności. Stworzyliśmy je we współpracy z firmą Samsung.

Komfort akustyczny wnętrza, łatwość prowadzenia rozmowy i jakość odbioru dźwięku wynikają z zastosowania specjalnych wytłumień kabiny pasażerskiej oraz instalacji audio firmy FOCAL. Obejmuje ona 17 głośników, zasilanych przez trzy wzmacniacze sterowane przez cyfrowy procesor sygnału.

Kierowca dysponuje doskonale urządzonym miejscem pracy, które ułatwia mu wykonywanie zadań na najwyższym poziomie. Pomagają mu w tym nawigacja on-line, system Visio Park, wykrywacz dekoncentracji, system automatycznego hamowania awaryjnego, rejestrator eksploatacji pojazdu itd.
Cechy wyróżniające pojazd

PEUGEOT Traveller i-Lab już na pierwszy rzut oka ujawnia swój charakter ekskluzywnego vana dla VIP. Nie traci przy tym cech charakterystycznych dla całej gamy samochodów PEUGEOT. Ekspresyjna maska wskazuje na nową tożsamość stylistyczną marki. Przeprojektowany, rozciągnięty w pionie i umieszczony bardzo wysoko grill mieści pośrodku logotyp z sylwetką lwa.

Do stylu samochodu dopasowana jest jego nazwa: Traveller i-Lab. Ten model koncepcyjny zaprasza do podróży. Jego wygląd wzbudza skojarzenia z wielkimi odległościami, pokonywanymi w najwyższym komforcie.  Ma kompaktowe wymiary: 4,96 m długości i 1,90 wysokości. Sylwetkę samochodu podkreślają płynne linie, wyrażające jego aerodynamiczny kształt i komfort. W projekcie ścian bocznych zastosowano natomiast wyraziste formy. Wklęsłe kształty ujęte na panelach drzwi z przodu i z tyłu przechodzą płynnie w masywne bryły gładkich nadkoli.

Dynamiczny, zawsze podążający przed siebie Traveller i-Lab pokonuje utrudnienia ruchu miejskiego dzięki skróconym zwisom nadwozia. Z kolei ograniczona wysokość otwiera przed nim bramy parkingów podziemnych i piętrowych.

Przód samochodu zdradza silną osobowość i dynamiczne osiągi. Wrażenie to potęgują liczne wloty powietrza, m.in. rozciągnięty w pionie grill, obwiedziony mocną chromowaną opaską. Reflektory ksenonowe o rysunku inspirowanym światem eleganckich sedanów są gładko wtopione w karoserię. Ozdobą przednich zderzaków są obudowy świateł dziennych w kształcie bumerangów, z grafiką świetlną opartą na diodach LED. Zderzak przechodzi po bokach w łuki nadkoli,
a dalej w wyraziście wymodelowane boki, rozciągnięte na cały rozstaw osi, wynoszący 3,28 m. W partii górnej wysoki pas okienny zapewnia nieograniczoną widoczność, przydatną do przewidywania sytuacji w ruchu.

Nadwozie, włącznie z umieszczonymi na obu bokach odsuwanymi drzwiami, polakierowane jest na kolor Dark Copper o intensywnych refleksach barwnych. Drzwi otwierają dostęp do przestronnej kabiny pasażerskiej, w której ilość miejsca stanowi przyjemne zaskoczenie w stosunku do zwartych gabarytów zewnętrznych.

PEUGEOT Traveller i-Lab, ze swymi cechami stylistycznymi plasującymi go wśród pojazdów specjalnych w gamie modeli, stanowi nowatorskie studium w segmencie ekskluzywnych vanów adresowanych dla klienta biznesowego. Jego płynna sylwetka ukazuje doskonałe dopasowanie do środowiska miejskiego, a odsuwane drzwi boczne otwierają dostęp do przestronnego wnętrza.

Keith Ryder, odpowiedzialny za stylistykę PEUGEOT Traveller i-Lab
Przestrzeń pasażerska 3.0

PEUGEOT Traveller i-Lab stanowi dla swoich pasażerów – ludzi biznesu – ruchomą platformę szybkiego dostępu mobilnego do wielu usług łączności. Chcąc zaoferować najaktualniejsze rozwiązania w zakresie łączności, PEUGEOT współpracował z firmą Samsung. Dzięki temu nawet najbardziej wymagających klientów czeka intrygujące doświadczenie. Ekskluzywny van 3.0, wraz
z usługami łączności, jakie oferuje, przenosi codzienność swoich pasażerów w nowy wymiar. Do tej pory dla osób o napiętym rozkładzie zajęć zawodowych przejazdy
z miejsca na miejsce były czasem zużywanym bezproduktywnie. Od teraz ta sama podróż staje się źródłem inspiracji, nowym doświadczeniem.

Rozpoczyna się ono już w chwili otwarcia drzwi bocznych. Dzięki ich systemowi odsuwania bez użycia rąk wystarczy poruszyć stopą przed czujnikiem zainstalowanym pod progiem samochodu. Gdy tylko pasażerowie znajdą się na pokładzie, urządzenia mobilne typu smartfon automatycznie łączą się poprzez działający w kabinie hotspot Wi-Fi. Jednocześnie różne elementy wyposażenia samochodu synchronizują się, aktualizując swoją zawartość w zależności od funkcji.

PEUGEOT, prekursor w zakresie systemów łączności alarmowej, opracowuje nowe usługi łączności i zmierza do uproszczenia sposobów korzystania z nich. Nawigacja on-line dostępna w modelu PEUGEOT Traveller od czasu jego premiery stanowi pierwszy etap na drodze do wzbogaconej przyszłości.

Brigitte Courtehoux, dyrektor działu łączności pojazdów i usług

Nawigacja on-line PEUGEOT prowadzi do adresu przypisanego najbliższemu spotkaniu. Jeżeli punktem docelowym jest zarezerwowany hotel, wielki tablet
z ekranem dotykowym o przekątnej 32 cali łączy się z odpowiednią stroną internetową, umożliwiając obejrzenie pokoju przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR. Podobnie producent filmowy może wirtualnie zapoznać się z miejscami typowanymi na plenery. Z kolei projektant korzysta z tego narzędzia do wizualizacji gotowych produktów na etapie ich tworzenia.

Bez względu na rodzaj zajęcia wszyscy pasażerowie efektywnie wykorzystują czas, a ich smartfony pełnią rolę konsol optymalizujących rozkład dnia. Na przykład meldowanie i wymeldowanie się z hotelu można wykonać podczas jazdy,
z samochodu. Kiedy pasażerowie docierają do celu, idą od razu do swoich pokojów, nawet nie zatrzymując się przy recepcji, ponieważ klucz elektroniczny został przesłany na ich urządzenia mobilne. W chwili opuszczenia hotelu faktura sporządza się automatycznie. Płatności również dokonuje się samoczynnie, przez telefon.

PEUGEOT Traveller i-Lab rozwiązuje też problem znajomości języków obcych dla przyjezdnych z zagranicy. Kiedy cudzoziemiec nagle zmienia swój plan dnia, nie musi starać się porozumieć z kierowcą. Adres nowego spotkania zostaje przekazany bezpośrednio do nawigacji kierowcy, która natychmiast modyfikuje trasę.

Centralnym interfejsem całego systemu jest tablet z pojemnościowym ekranem dotykowym. Spoczywa on na podstawie w kształcie łuku, wykonanej z materiału łączącego surowe drewno i tworzywo żywiczne – symbole tradycji oraz innowacji.

Korpus tabletu można dowolnie przesuwać i nachylać, wykorzystując we wszelkie sposoby do efektywnej pracy. Może służyć więc jako tablet indywidualny albo dzielony na cztery ekrany do jednoczesnego użytku różnych osób itd. Do ładowania smartfonów służą dwa stanowiska indukcyjne, umieszczone na podstawie tabletu.

Atmosfera, jaką zapewnia w swoim wnętrzu PEUGEOT Traveller i-Lab, sprzyja pracy. Kabina jest odizolowana od otoczenia przez przyciemniane szyby. Wygodę przebywania w niej gwarantują oddzielne fotele obite Alcantarą® i czarną patynowaną skórą. Boczki drzwi również wyłożone są skórą. Elegancko zaprojektowana konsola sufitowa daje łagodne, rozproszone światło emitowane przez diody LED i delikatnie nasyca wnętrze powietrzem z klimatyzatora.

Konsola obejmuje także cztery głośniki średniotonowe i dwa wysokotonowe. Są one częścią systemu audio opracowanego przez firmę FOCAL. Instalacja ta jest kontynuacją rozwiązań zastosowanych w poprzednich modelach koncepcyjnych. Składa się z 17 głośników FOCAL – nisko-, średnio- i wysokotonowych – oraz subwoofera, starannie rozmieszczonych we wnętrzu pojazdu. Głośniki zasilane są przez trzy wzmacniacze FOCAL FD, zapewniając moc łączną 1300 wat RMS. Sterowanie tych elementów przez procesor sygnałowy gwarantuje dostosowanie dźwięku do architektury wnętrza. Dzięki osiągnięciu komfortu akustycznego na najwyższym poziomie w tym segmencie słuchanie playlist zapisanych na smartfonie jest przyjemnością.

PEUGEOT Traveller i-Lab sprawia, że wszystko staje się łatwe i spójne. Zastosowane najnowocześniejsze technologie zmieniają bieg codziennego życia. Łuk podtrzymujący tablet dotykowy jest materialnym wyrazem tej wszechstronności, ułatwiając kontakt i porozumienie pomiędzy pasażerami.

Alessandro Riga, projektant wnętrza PEUGEOT Traveller i-Lab

Partnerstwo, czyli praca doskonała

Dla kierowcy PEUGEOT Traveller i-Lab stanowi narzędzie pracy najnowszej generacji. Z kolei swoim klientom oferuje on ekskluzywne usługi na najwyższym poziomie.

Przejazdy z miejsca na miejsca są płynne i punktualne dzięki nawigacji online PEUGEOT nowej generacji. System ten wyświetla mapę 3D i proponuje w czasie rzeczywistym alternatywne trasy, zależnie od zmieniającego się natężenia ruchu. Nawigacja informuje także o warunkach pogodowych i o cenach paliw na stacjach benzynowych. Pozwala to optymalizować koszty eksploatacji pojazdu. Dodatkowo system komend głosowych podnosi poziom bezpieczeństwa przy obsłudze funkcji nawigacji, telefonu i mediów, nie wymagając od kierowcy odwracania wzroku od drogi. Pojemnościowy ekran dotykowy nawigacji, o średnicy 7 cali, służy również jako interfejs systemu Visio Park.

Urządzenie to generuje widok pionowy 180° obrysu pojazdu i jego otoczenia z tyłu. Jeżeli pojazd zbliża się tyłem do przeszkody, system Visio Park samoczynnie przechodzi w tryb powiększenia obrazu, ułatwiając wykonanie precyzyjnego manewru.

Bezpieczeństwo pasażerów gwarantowane jest przez kompletny zestaw wyposażenia w tym zakresie. System odczytu znaków drogowych monitoruje pobocza jezdni oraz wykrywa i wyświetla obowiązujące ograniczenia prędkości na kolorowej matrycy na konsoli wskaźników. Następnie kierowca zatwierdza taką informację, wprowadzając ją jako limit dla tempomatu/ogranicznika prędkości.

PEUGEOT Traveller i-Lab monitoruje również stan koncentracji kierowcy, aby zapobiegać zdarzeniom wynikającym z nieuwagi. System wykrywania dekoncentracji kierowcy po dwóch godzinach nieprzerwanej jazdy sygnalizuje, że wskazana jest przerwa na odpoczynek. Jeżeli nie zarejestruje takiego postoju, przypomina o tej konieczności co godzinę. Ponadto urządzenie mierzy ruchy poprzeczne pojazdu przy użyciu kamery oraz czujnika kąta położenia kierownicy. W razie potrzeby sygnały wizualny i dźwiękowy ostrzegają kierowcę, że powinien zwiększyć koncentrację.

W razie wykrycia bezpośredniego ryzyka kolizji z przeszkodą ruchomą lub stałą, w tym z innym pojazdem lub z pieszym, system Active City Brake automatycznie uruchamia hamulec. Celem tej interwencji jest uniknięcie uderzenia w przeszkodę lub zmniejszenie jej skutków w sytuacji, gdy uniknięcie kolizji nie jest już możliwe.

Dla zapewnienia spójności usług zarządzania flotą system Mirror Screen umożliwia wyświetlanie na ekranie dotykowym PEUGEOT Traveller i-Lab aplikacji PEUGEOT Connect Fleet Management, przeznaczonej dla firm.

Aplikacja ta śledzi w czasie rzeczywistym położenie pojazdu i gromadzi dane eksploatacyjne (takie jak zużycie paliwa, pozostały zasięg, średnią prędkość jazdy), które przekazuje kierowcy oraz zarządcy floty, aby ułatwić przewidywanie i przygotowanie kolejnych czynności serwisowych. W obniżaniu zużycia paliwa pomaga kierowcy system personalizowanych wskazówek skłaniających do oszczędnej jazdy.

Wszystkie te informacje wzbogacają metodologię zarządzania flotą w przedsiębiorstwie.

Aplikacja PEUGEOT Connect Fleet Management umożliwia ponadto zarządcy floty przekazywanie kierowcy w czasie rzeczywistym informacji o zdarzeniach wpływających na jego pracę i dodawanie nowych zadań do jego planu dnia.