Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Wrzesień 2012 - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for 30/09/2012

Youtube : Reklama Peugeot RCZ

Youtube : Reklama Peugeot RCZ

TEST : Peugeot 107

Auto do testów dostarczył :

Samochód Peugeot 107 to bliźniacze auto dla Citroena C1 oraz Toyoty Aygo, auta te wytwarzane są w jednej fabryce w miejscowości Kolin w Czechach. Peugeot 107 w 2008 roku przeszedł face lifting. Auto produkowane jest w wersji 3 i 5 drzwiowej, z silnikami 1,0 ( benzyna 68 KM ) oraz 1,4 ( diesel 54 KM)

 

Jest to typowe małe ( bardzo ) auto miejskie. Testowy egzemplarz był 3 drzwiowy,  wyposażony był w silnik benzynowy o pojemności 1,0 l , klimatyzację manualną ( i doceniłem to bo był straszy upał).

Zewnątrz samochód prezentuje się dość dobrze. Ma zwarta sylwetkę, duże przednie drzwi ( wersja 2 – drzwiowa) nie wiem jak wygląda to auto w wersji 4 drzwiowej – może być ciekawie. To co bardzo zaskakuje to wielkie tylne lampy, które bardzo dobrze zaznaczają lwa w ciemności. Przednie reflektory również świetnie oświetlają drogę przed nami. Pokrywa, a właściwie pokrywka bagażnika całkowicie wykonana jest z szyby, co jest dość ciekawym rozwiązaniem. Śmiesznie wygląda wiązka przewodów do dodatkowej lampy STOP w postaci przewodu podobnego do kabla łączącego słuchawkę z telefonem. Bagażnik raczej symboliczny, o pojemności 130 l ( po rozłożeniu siedzeń aż 712l), pozwolił jednak zmieścić moje rodzinne zakupy na weekend. Krawędź bagażnika jest dość wysoka. Ale cóż może należy przywyknąć.

Wejdźmy jednak do środka. Duże drzwi zapewniają w łatwe umieszczenie się na przednich fotelach. Znacznie gorzej jest z tyłem. Mechanizm odsuwania fotela to porażka, i nie udało mi się go do końca opanować. Chwilami wydawało mi się  nawet, że ten z Polskiego Fiata 126p był lepszy. Jeśli już udało się usiąść to zadziwi nas komfort i ilość miejsca na przednim fotelu. Mniej też z tyłu miejsca dla pasażerów, ale zmieściłem tam i fotelik dla dziecka ( co np. nie było już takie łatwe w RCZ) i zonę. Aczkolwiek małżonka miałam problem z widocznością do przodu po zajęciu miejsca z tyłu, w związku z tym podróżowaliśmy ze złożonym częściowo fotelem przednim.  Jako, że do najmniejszych nie należę, myślałem że będzie żle … a miła niespodzianka, było OK. Tablica rozdzielcza raczej skromna, ale wyposażona w podstawowe informacje niezbędne do jazdy. W bogatszych wersjach jest również obrotomierz. Auto jak pisałem wyposażone było w klimatyzację ( dzięki !!), która dość dobrze radziła sobie z upałem. Regulacja i możliwości kierowania strumieniem chłodzonego powietrza też dość skromna. Podstawowe radio wyposażone w CD. Kokpit ładnie podświetlony w nocy.

Ruszamy … pierwsze wrażenie jakie odniosłem to ,że jadę autem z silnikiem dwusuwowym … odgłos prawie jak w Wartburgu. Ale nie jest żle i nie unosi się za nami błękitna chmura jak to bywało w samochodach rodem z PRL-u. Samochód ładnie przyspiesza na dwóch pierwszych biegach, potem na 3 i 4 dzieje się ze skrzynią coś dziwnego …potem jest 5 i znowu jest OK ( auto ładnie reaguje na pedał gazu,  w całym zakresie tego biegu). Mimo doznań dźwiękowych sugerujących wysokie obroty apetyt na paliwo jest niewielki ( może z powodu małej pojemności) i spokojnie mieści się w deklarowanych 4l … i to nawet chyba w mieście. Niestety jestem skażony nowymi Peugeotami które wyposażone są w komputer pokładowy i bez niego nie umiem na bieżąco ocenić spalania i chwilowego życia paliwa. Na stacji okazało się, że mimo przejechania 500 km , nie trzeba tankować do pełna, co spowodowało spore zadowolenie dla mojej karty płatniczej.  Już wiem co mi się strasznie nie podoba w tym samochodzie ( ale może tylko w wersji 2 drzwiowej) – wielki słupek tylny koło świateł, strasznie przesłania widoczność kierowcy przy cofaniu !!!

 

Plusy :

  • Małe spalanie
  • Dużo miejsca z przodu
  • Łatwość parkowania – małe auto J
  • Sylwetka przyciągająca uwagę.

 

Minusy :

  • Symboliczny bagażnik i wysoka krawędź,,
  • Dziwne zachowanie skrzyni biegów w zakresie 3 i 4 biegu.
  • Mechanizm składania fotela – porażka !!!
  • Tylny słupek zasłania widok boczno-tylny.

Śmieszne : wrzesień 2011

Tymczasem w Warszawskim sklepie Lidla we wrześniu 2011 … pojawiły się …

 

Informacja prasowa : SZOK – magia cyfr u Peugeota ….

Informacja prasowa o zmianie nazewnictwa nowych modeli Peugeot.

Marka wprowadza nową politykę nazewnictwa, stworzoną w oparciu o centralną cyfrę „0”, aby spełnić oczekiwania klientów na wszystkich rynkach, na których sprzedawane są samochody Peugeot. W ramach strategii międzynarodowego rozwoju, firma wybrała ostatnią cyfrę „1” jako oznaczenie modeli kierowanych do nowych klientów, natomiast przyszłe modele nowych generacji będą na stałe miały w nazwie ostatnią cyfrę „8”.

Peugeot zapoczątkował tradycję trzycyfrowego oznaczania swoich samochodów w oparciu o środkową cyfrę „0” w 1929 roku, wraz z debiutem rynkowym modelu 201*.

Struktura systemu nazewnictwa wykorzystywanego przez Peugeot w swojej historii przedstawia się następująco:

– środkowa cyfra „0” oznacza, iż model należy do marki Peugeot,

– pierwsza cyfra w nazwie reprezentuje wielkość samochodu,

– ostatnia cyfra informuje o generacji pojazdu.

System ewoluował pod koniec lat dziewięćdziesiątych XX wieku, kiedy to w nazwie pojawiły się dwie litery charakteryzujące typ nadwozia (CC i SW), natomiast od roku 2005 dodatkowa cyfra „0” umieszczona w środku wskazuje modele o podwyższonej strukturze nadwozia, takie jak 3008 czy 5008.

Międzynarodowy rozwój marki doprowadził obecnie do ponownej zmiany polityki związanej z nazewnictwem. Od teraz w nowych samochodach Peugeot oznaczenia cyfrowe nie będą już zmieniane wraz ze zmianą generacji. Będą one na stałe przypisane do konkretnego modelu, co ułatwi stworzenie i klasyfikację spójnej gamy modelowej.

Cyfra „0” oznacza kod genetyczny

Środkowa cyfra „0” reprezentuje genetyczny kod marki. Takie oznaczenie reprezentuje historię Peugeot, zostanie więc zachowane w nowym nazewnictwie.

Pierwsza cyfra: oznaczenie segmentu

Pierwsza cyfra oznaczająca segment pojazdu (lub jego rozmiary) zostanie zachowana niezależnie od rynku, na którym będzie sprzedawany dany model.

Ostatnia cyfra to odpowiedź na nowe wyzwania, nowe ambicje

Coraz mocniejsza obecność marki na międzynarodowych rynkach wymaga poszerzenia oferty o modele przyciągające nowych klientów, które będą rywalizować w popularnych segmentach w samym sercu rynku.

Modele tego typu zajmą miejsce w gamie Peugeot i otrzymają nowe oznaczenia: numery z ostatnią cyfrą „1”.

Te atrakcyjne i przystępne cenowo samochody zaprojektowane specjalnie po to, aby spełnić oczekiwania nowych klientów, uzupełnią gamę modeli z ostatnią cyfrą „8” w nazewnictwie.

W oparciu o przykład nowego Peugeot 301, modele zaprojektowane w duchu nowego wizerunku marki będą wyróżniać się dynamicznymi właściwościami jezdnymi oraz typową dla Peugeot przyjemnością z jazdy, a oprócz tego zaoferują klientom efektywne i praktyczne rozwiązania.

Konstrukcja oznaczeń modeli z ostatnią cyfrą „1” będzie taka sama, jak w przypadku modeli z ostatnią cyfrą „8”. W zależności od pojazdu zostanie też zachowane 3- lub 4-cyfrowe nazewnictwo, gdzie:

– pierwsza cyfra oznacza segment pojazdu,

– środkowa cyfra „0” lub dwie cyfry „0” identyfikują markę Peugeot,

– ostatnia cyfra to „1” lub „8”.

Modele z cyfrą „1”

W oparciu o model 201, cyfra „1” będzie wskazywała przystępne cenowo modele marki spełniające oczekiwania klientów w zakresie praktycznych rozwiązań eksploatacyjnych i wszechstronności. Modele tego typu uzupełnią gamę samochodów z ostatnią cyfrą „8” w oznaczeniu.

 

Modele z cyfrą „8”

Następcy wszystkich modeli, które już teraz mają w nazwie cyfrę „8”, takich jak 308 czy 3008, zachowają oznaczenia swoich poprzedników; z kolei następcy modeli „generacji 7” będą miały w nazwie końcową cyfrę „8”.

 

W całej swojej historii Peugeot łączył w gamie oferowanych modeli wysokie standardy produkcji ze stylistyką budzącą emocje. To właśnie na tych cechach marka zbudowała swoją reputację, a teraz wkracza w okres zmian, które poszerzą jej międzynarodowe wpływy i pomogą stworzyć gamę unowocześnionych pojazdów łączących walory techniczne z emocjami.

*201, czyli dwieście pierwszy projekt Peugeot, odegrał w swoim czasie rolę swoistego wybawcy firmy z trudnej sytuacji ekonomicznej. Znaczne środki przemysłowe przeznaczone na wprowadzenie na rynek modelu zwiastującego nadejście nowej generacji pojazdów przyczyniły się do rozwoju marki oraz jej produktów, które stały się synonimem innowacji, elegancji, ekonomiki i siły.

Youtube : Reklama Peugeota 307

Youtube : Reklama Peugeota 307

 

Youtube : Reklama Peugeota 306

Youtube : Reklama Peugeota 306

Youtube : Reklama Peugeot 607

Youtube : Reklama Peugeot 607

 

Youtube : Reklama Peugeot 1007 (2005)

 Reklama Peugeota 1007 około roku 2005

Youtube : Reklama Peugeot 106

Peugeot 106

 

Youtube : Reklama Peugeot 605

Youtube : Reklama Peugeot 605