Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Czerwiec 2013 - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for 27/06/2013

Przegląd : autocentrum.pl : Peugeot 2008 – crossover zamiast kombi

Peugeot 2008 – crossover zamiast kombi

2008Cały artykuł …

 

Informacja : Japoński LIŚĆ (LEAF) – bardzo popularny …

Teraz zmierzamy do dalekiej Japonii … Nisanowski listek LEAF staje sie coraz bardziej popularny. Ten mały samochód elektryczny znalazł już 10.000 nabywców. Tym bardziej jestem ciekaw tego samochodu, ponieważ mam porównanie, gdyż było mi dane jeździć Peugeot-owym ION-em. Będę się zatem starał mieć możliwość testowania tego pojazdu, bardzo jestem ciekaw jego możliwości !!!

Szczegóły poniżej.

Sprzedaż Nissana LEAF przekroczyła w Europie 10 000 egzemplarzy!

Nissan LEAF

 • 10 000 sztuk Nissana LEAF dostarczonych klientom w Europie
 • Pielęgniarka z Paryża, Sylvie Leroy, została 10-tysięczną klientką
 • Przekroczenie kolejnego progu sprzedaży zbiegło się w czasie z przygotowaniem do wprowadzenia na rynek nowej wersji Nissana LEAF

Decydując się na zakup Nissana LEAF, Sylvie Leroy została 10-tysięczną europejską klientką. Wydarzenie to stanowi przypieczętowanie sukcesu tego najchętniej kupowanego samochodu elektrycznego na świecie.

 

Sylvie Leroy jest z zawodu pielęgniarką. Nissan LEAF będzie jej służył do dojazdów do pacjentów oraz do weekendowych wyjazdów z rodziną. Pojazd kupiła u dealera w Mantes-la-Jolie, podparyskiej miejscowości położonej w pobliżu jej miejsca zamieszkania.

Decyzja o zakupie elektrycznego samochodu rodzinnego była wynikiem pozytywnych wrażeń z jazdy próbnej: „Zdecydowałam się na to auto, ponieważ przekonał mnie niski koszt eksploatacji, co ma ogromne znaczenie ze względu na charakter mojej pracy.Szukałam typowego samochodu rodzinnego, ale jednocześnie zależało mi na pojeździe bezemisyjnym, który zastąpiłby mój dotychczasowy hatchback z silnikiem diesla. Nissan LEAF okazał się najlepszym wyborem.Początkowo rodzina nie była przekonana do samochodu elektrycznego, ale po jeździe próbnej mój mąż oświadczył, że będzie chciał nim dojeżdżać do pracy. Jednak ja wcale nie zamierzam dzielić się z nim kluczykami!”

Nissan LEAF

Kontynuując, mówi: „Jako pielęgniarka rozumiem zależność między niską jakością naszego paryskiego powietrza a zdrowiem mieszkańców miasta. Tym bardziej jestem dumna z tego, że poruszając się samochodem elektrycznym, nie będę współodpowiedzialna za powiększanie skali tego problemu.Samochód będzie mi służył głównie do dojazdów do pacjentów, ale zamierzam również zabrać latem mojego nissana LEAF koleją na południe Francji, gdzie wraz z rodziną chciałabym spędzić wakacje”.

Nissan LEAF został wprowadzony do sprzedaży w Europie w marcu 2011 r. Początkowo dostępny w nielicznych krajach, dziś cieszy się popularnością w większości państw regionu, co jest wynikiem ogólnego wzrostu popytu na samochody elektryczne. Dyrektor Nissan Europe ds. samochodów elektrycznych Jean-Pierre Diernaz jest zachwycony wynikiem sprzedaży na poziomie 10 000 sztuk: „To jest wyjątkowy moment dla samochodów elektrycznych w Europie, a ponadto zbiega się on czasowo ze wzrostem sprzedaży Nissana LEAF w całym regionie.W marcu sprzedaliśmy ponad 1000 sztuk i był to nasz najlepszy wynik od czasu wprowadzenia modelu na rynek, a w kwietniu Nissan LEAF był drugim najlepiej sprzedającym się samochodem w Norwegii”.

Nissan LEAF

Dodaje także: „Obserwujemy zmianę nastawienia do aut elektrycznych, przez co coraz więcej osób decyduje się na zakup takiego pojazdu. Towarzyszy temu także coraz szybszy rozwój infrastruktury.Osiągnęliśmy kolejny próg sprzedaży właśnie w momencie, w którym przygotowujemy się do rozpoczęcia sprzedaży Nissana LEAF produkowanego w Europie. W nowym modelu wprowadziliśmy 100 ulepszeń konstrukcyjnych”.

Nissan LEAF

Sprzedaż nowego Nissana LEAF z fabryki w Wielkiej Brytanii ruszyła w Europie w czerwcu, a wspomniane 100 zmian i usprawnień jest między innymi owocem opinii i uwag uzyskanych od dotychczasowych klientów.

 

Informacja : Nowy C4 Grand Picasso

Dziś będzie dużo z innej beczki, na dobry początek Citroën. Sam nie wiem jeszcze co sądzić o tym nowym modelu C4. Poprzedni był super, tak zestrojonego zawieszenia chyba jeszcze nie „odczułem” ciekawe jak będzie w tym przypadku. Na dzień dzisiejszy garść informacji z Citroën Polska, a mam nadzieję, że niedługo uda mi się odbyć jazdę tym modelem i porównać go do starszej wersji. ( z górnej belki w zakładce Citroen, dostępna galeria zdjęć nowego C4 Picasso) A oto opis C4 Grand Picasso :

C4_P_G_012

CITROËN stawia kolejny krok na drodze dynamicznego rozwoju gamy produktów i prezentuje pierwsze zdjęcia nowego CITROËNA GRAND C4 Picasso. Jego sylwetka zdecydowanie różni się od wersji 5-miejscowej, a  jego koncepcja łączy przestronność wnętrza i płynność linii. Potencjał nowej modułowej platformy EMP2 pozwala mu zaoferować najlepszy w segmencie kompromis w zakresie możliwości adaptacji wnętrza, przestronności i dostępu do kabiny. Wykazuje również rekordowy poziom emisji CO2 z wynikiem 98 g/km. Model ten korzysta także z najnowszej technologii BlueHDi, proponując wersję o mocy 150 KM, która emituje jedynie 110 g CO2/km.

Zastosowanie nowej modułowej platformy EMP2 (Efficient modular Platform 2) umożliwiło zwiększenie rozstawu osi do 2,84 m (największy w kategorii), co, przy zachowaniu tej samej długości co poprzednia generacja tego modelu (4,59 m), pozwala zaoferować:

 • więcej możliwości adaptacji wnętrza, dzięki składanemu trzeciemu rzędowi foteli, który pozwala przyjąć na pokład 7 pasażerów;
 • większą przestronność i najwięcej w tym segmencie przestrzeni w 2. i 3. rzędzie;
 • łatwiejszy dostęp do kabiny, w szczególności do 3. rzędu, dzięki optymalizacji sposobu otwierania drzwi;
 • większą objętość ładunkową, dzięki zwiększeniu pojemności bagażnika o 69 litrów (645 litrów VDA i ponad 700 litrów po przesunięciu foteli 2. rzędu maksymalnie do przodu).

Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso wyposażony jest w nowy silnik BlueHDi, który spełnia normy Euro 6, dzięki zastosowaniu modułu SCR (Selective Catalytic Reduction), czyli najbardziej skutecznej technologii redukcji emisji tlenków azotu (- 90 %) i CO2. Zapewniło to uzyskanie niespotykanego w tej kategorii bilansu pomiędzy zużyciem paliwa a osiągami: moc 150 KM przy emisji jedynie 110 g CO2 /km w wersji z manualną skrzynią biegów, i 117 g CO2/km w wersji z przekładnią automatyczną.

C4_P_G_09

Design CITROËNA GRAND C4 Picasso różni się od stylu  5-miejscowej wersji tego modelu (specyficzny „technologiczny” przód, dekoracyjne listwy dachowe, oryginalne światła tylne LED z efektem 3D). Model ten posiada również wszystkie atuty nowej generacji C4 Picasso, tj.:

 • wnętrze utrzymane w stylu loft, które wyróżnia się czystością linii i oferuje wyjątkowy komfort jazdy wszystkim pasażerom, dysponując, oprócz Pakietu Lounge, nawiewami powietrza dla pasażerów w 3. rzędzie.
 • technologie poprawiające komfort jazdy, a wśród nich w pełni dotykowy tablet 7” i panoramiczny ekran HD 12’’;
 • innowacyjne rozwiązania ułatwiające prowadzenie samochodu, takie jak zastosowana po raz pierwszy w tym segmencie Kamera 360, dostępna już w momencie wprowadzenia na rynek;
 • poprawione komfort i trzymanie się drogi dzięki zastosowaniu elektrycznego wspomagania układu kierowniczego i optymalizacji zawieszenia.

 Płynne linie sylwetki zwiastujące przestronne wnętrze

Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso zyskał specyficzną sylwetkę, której proporcje znacznie odbiegają od tendencji w segmencie. Modułowa platforma EMP2 pozwoliła na istotne zwiększenie rozstawu osi (do 2,84 m, tj. o 11 cm więcej od poprzednika), co korzystnie wpłynęło na przestronność wnętrza i pojemność bagażnika (69 litrów więcej niż w poprzedniej generacji), ale również na wygląd samochodu. Stylistom zaoferowano bowiem większą swobodę działania przy projektowaniu sylwetki. Zwis przedni został skrócony o 11,6 cm (najkrótszy w tej kategorii), blok silnika i podłoga obniżone (- 50 mm w przypadku silnika; – 20 mm w przypadku podłogi), a rozstaw kół poszerzony (+ 82 mm z przodu; + 31 mm z tyłu).

Oprócz wyjątkowych proporcji, Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso wyróżnia się również zdecydowaną stylistyką:

 • Profil CITROËNA GRAND C4 Picasso zdobią listwy dachowe biegnące od przedniej szyby, które pełnią rolę belek dachowych. Ten element stylistyczny eksponuje dużą powierzchnię przeszkloną, zwracając uwagę na okazałe i łatwo dostępne wnętrze. Rzeźba boków podkreśla dynamiczny charakter sylwetki.
 • Przód samochodu obrazuje nowy styl CITROËNA z wyraźnie zaznaczonym blokiem silnika i logo Marki, którego przedłużone linie biegną ku bokom auta i podkreślają światła dzienne z diodami LED. Tuż pod nimi znajdują się reflektory o wysmukłym kształcie i technologicznym stylu. Światła przeciwmgłowe stanowią dopełnienie identyfikacji świetlnej samochodu.
 •  Światła tylne LED z efektem 3D stanowią subtelną odpowiedź na futurystyczne i technologiczne trendy w projektowaniu. Ponadto, tył samochodu stał się bardziej dynamiczny, dzięki solidnej klapie tylnej, która zapewnia łatwy i komfortowy dostęp do bagażnika.

Dla wyeksponowania tych atutów stylistycznych, Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso dysponuje paletą ośmiu lakierów karoserii, od wyrafinowanych szarości Gris Shark, Gris Aluminium, brązu Brun Hickory , bieli Blanc Banquise i czerni Noir Onyx po żywą czerwień Rouge Rubi, niebieski Bleu Teles i Bleu Kyanos. Ofertę uzupełniają trzy obręcze kół ze stopów lekkich w rozmiarach 16’’, 17’’ i 18’’.

Wnętrze w loftowym stylu

Utrzymane w stylistyce loftu wnętrze Nowego CITROËNA GRAND C4 Picasso charakteryzuje czystość form i przejrzystość aranżacji. Wrażenie to potęguje montowana seryjnie panoramiczna szyba przednia i duży przeszklony dach, które wypełniają kabinę Nowego CITROËNA GRAND C4 Picasso naturalnym światłem. Samochód dysponuje wzorcową powierzchnią przeszkloną wynoszącą ponad 5,70 m2. Podczas jazdy nocą, poczucie komfortu zwiększa dodatkowo oświetlenie LED emitujące białe światło, które tworzy w kabinie kameralną atmosferę (panel sufitowy, podświetlenie schowków, stolików w oparciach foteli przednich i wewnętrznych klamek drzwi).

Wnetrze_02

Loftowy styl Nowego CITROËNA GRAND C4 Picasso znajduje też wyraz w wysokiej jakości materiałach i uwadze poświęconej każdemu detalowi: postrzegalna jakość tego modelu plasuje się na najwyższym poziomie w segmencie.

Asymetryczna deska rozdzielcza łączy różnorodne kolory i materiały. Na stanowisku kierowcy dominuje technologiczna czerń, która po stronie pasażera przechodzi w nieco jaśniejszy odcień (perłowa stal Ardoise lub perłowy beż Champagne w zależności od wybranej tonacji wnętrza). Aby nadać wnętrzu bardziej osobistego charakteru, na panoramicznym ekranie HD 12’’ zlokalizowanym w centralnej części deski rozdzielczej ustawić można jako tapetę zdjęcie z własnej galerii.

Wnetrze_01

Satynowe chromy i czarne błyszczące wstawki urozmaicają wygląd deski rozdzielczej. Wiele uwagi poświęcono też panelom drzwiowym: wewnętrzna strona drzwi ozdobiona została oryginalnym, wygrawerowanym laserowo motywem. Dbałość i wyrafinowanie widać w najdrobniejszych szczegółach.

Każdy pasażer Nowego GRAND C4 Picasso korzysta z indywidualnych udogodnień, które pozwolą mu poczuć się w pełni komfortowo:

 • kształt siedzisk i asymetryczny wzór tapicerki nadają fotelom przednim wygląd dwuosobowej kanapy;
 • w rzędzie 2. znajdują się trzy niezależne fotele z regulowanym siedziskiem i oparciem;
 • pasażerowie w rzędzie 3. mają do dyspozycji osobne nawiewy powietrza, niespotykane w tej kategorii.

Tapicerki inspirowane światem designu i aranżacji wnętrz tworzą w kabinie atmosferę komfortu i elegancji. Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso dostępny jest z dwukolorową tapicerką ze skóry Nappa i czarną ze skóry Claudia.

Wnetrze_03

W Nowym CITROËNIE GRAND C4 Picasso wszyscy pasażerowie podróżują pierwszą klasą, dzięki Pakietowi Lounge, który obejmuje niespotykane w tym segmencie rozwiązania, tj. fotele przednie z funkcją masażu, fotel typu Relax dla pasażera z przodu z podparciem na nogi oraz zagłówki Relax, które zapewniają wygodne oparcie karku wszystkim podróżującym. Podróżujący równie komfortowo pasażerowie w 2. rzędzie mają do dyspozycji Pakiet Multimedia DVD (Plug & Play), dzięki któremu mogą oglądać ulubione filmy na dwóch ekranach wbudowanych w zagłówki foteli przednich.

Inteligentny interfejs funkcji kierowania

 Nowy CITROËN GRAND C4 PICASSO wyposażony został we w pełni dotykowy interfejs ułatwiający jazdę, estetyczny i intuicyjny zarazem. W centralną część zorganizowanej w przejrzysty sposób deski rozdzielczej wbudowane zostały dwa ekrany: dotykowy tablet 7″ i panoramiczny ekran HD 12″.

Dostępny w standardzie 7-calowy tablet dotykowy z 7 sensorycznymi przyciskami zapewnia obsługę różnych funkcji samochodu: dwustrefowej klimatyzacji, nawigacji, systemu audio, telefonu, systemów wspomagających prowadzenie, usług z zakresu łączności… Wszystkie przełączniki sterujące funkcjami znajdują się w zasięgu ręki.

Duży panoramiczny ekran HD 12’’ wyświetla najważniejsze informacje dotyczące jazdy i może być konfigurowany przez kierowcę w dowolnym momencie. Kierowca ma możliwość, w zależności od potrzeb, wyboru informacji, które będą wyświetlane na ekranie, np. informacji na temat nawigacji lub dotyczących funkcji wspomagania prowadzenia. Może nawet w bardzo prosty sposób ustawić na ekranie tapetę, wybierając zdjęcie z własnej galerii zapisanej na podłączonej do systemu pamięci USB. Samochód staje się przyjaznym miejscem, a wszystkie niezbędne kierowcy informacje znajdują się w jego polu widzenia.

Aby pozostawać w stałym kontakcie ze światem zewnętrznym, za pośrednictwem dotykowego 7-calowego tabletu kierowca Nowego CITROËNA GRAND C4 Picasso ma dostęp do systemu CITROËN Multicity Connect[1], oferującego wiele przydatnych na pokładzie samochodu aplikacji, które ułatwiają życie kierowcy i pasażerom:

 • wskazując najbliższą i/lub najtańszą stację paliw (aplikacja „Paliwo”);
 • wyszukując hotel lub restaurację (aplikacje typu „Panorama Firm i „Trip Advisor”);
 • informując o ruchu drogowym (aplikacja „Michelin Trafic”);
 • alarmując o strefach o znacznym natężeniu ruchu (aplikacja typu „Coyote”);

Aplikacjami steruje się z dotykowego tabletu. Uwzględniają one dane pochodzące z samochodu (położenie, prędkość, trasa nawigacji, poziom paliwa itd…), aby we właściwym momencie dostarczyć odpowiednich informacji, odpowiadając na potrzeby kierowcy w każdej sytuacji.

 

Odprężenie i relaks za kierownicą

Oprócz funkcji użytecznych na co dzień, takich jak zdalny dostęp i bezkluczykowe uruchamianie pojazdu (ADML), automatycznie sterowana pokrywa bagażnika, gniazdo 220V, stoliki w oparciach foteli z lampkami do czytania czy też kamera cofania, Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso proponuje również innowacyjne rozwiązania, które ułatwiają prowadzenie samochodu i sprzyjają odprężeniu za kierownicą, a wśród nich:

 • Kamera 360, rozwiązanie po raz pierwszy zastosowane w tym segmencie: dzięki czterem kamerom zewnętrznym system wyświetla widok samochodu „z lotu ptaka”, obraz strefy znajdującej się za samochodem lub praktyczny przy wyjeździe z garażu panoramiczny widok z kamery przedniej. W ten sposób kierowca kontroluje całe otoczenie samochodu. Poszerzone pole widzenia ułatwia manewry;
 • System Park Assist: ten wspomagający parkowanie system pomaga kierowcy znaleźć odpowiednie miejsce parkingowe, a po zaakceptowaniu miejsca samochód automatycznie wykonuje manewr parkowania, zarówno przy parkowaniu równoległym i prostopadłym. Zadaniem kierowcy jest tylko kontrola prędkości i hamowanie. To prawdziwy sprzymierzeniec w miejskiej dżungli!

Technologie w służbie bezpieczeństwa

 Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso korzysta z licznych technologii, których zadaniem jest przewidywanie niebezpiecznych sytuacji na drodze i wspomaganie kierowcy w ich pokonywaniu, w celu zapewnienia pasażerom bezpieczeństwa:

 •  Aktywny regulator prędkości, korzystając z czujnika usytuowanego w przednim zderzaku, wykrywa i ostrzega kierowcę o zredukowaniu prędkości przez samochód jadący z przodu. Utrzymuje stały, uzależniony od prędkości odstęp od jadącego przed nim samochodu, oddziałując na przyśpieszenie i hamowanie silnikiem w zakresie różnicy prędkości około 25 km/h. Gdy pojazd wystarczająco  się oddali  i pas jest wolny, samochód automatycznie wraca do zadanej wcześniej prędkości.
 •  System ostrzegania przed kolizją korzysta z radaru wbudowanego z przodu Nowego GRAND C4 Picasso i ostrzega kierowcę w momencie gdy samochód znajduje się zbyt blisko pojazdu jadącego przed nim. System jest aktywny powyżej prędkości 30 km/h i obejmuje 3 poziomy alarmów, w zależności od stopnia ryzyka (wizualny, dźwiękowy i napięcie pasa bezpieczeństwa).
 • Inteligentny System Kontroli Trakcji to elektroniczny system, który zwiększa skuteczność przeniesienia napędu na powierzchniach o obniżonej przyczepności. Zapewnia większy komfort i lepsze trzymanie się drogi we wszystkich sytuacjach na drodze.
 • –     Aktywne pasy bezpieczeństwa kierowcy i pasażera z przodu wyposażone są w mechanizm, który w przypadku niebezpieczeństwa automatycznie napina pas, zapewniając maksymalną ochronę. Ponadto, w modelach wyposażonych w Alarm niezamierzonego przekroczenia linii AFIL drugiej generacji, kierowca ostrzegany jest o przekroczeniu linii na jezdni za pomocą wibracji pasa bezpieczeństwa.
 • –     Na podstawie obrazu zarejestrowanego przez miniaturową kamerę wbudowaną w wewnętrzne lusterko wsteczne, system automatycznego przełączania świateł samoczynnie włącza i wyłącza światła drogowe w zależności od natężenia światła i warunków na drodze. Dzięki tej technologii kierowca korzysta ze świateł drogowych 5 razy częściej niż w przypadku ich ręcznego przełączania.
 • –     System kontroli martwego pola ostrzega kierowcę o obecności innego pojazdu w martwym polu samochodu za pomocą pomarańczowych diod zlokalizowanych w lusterkach bocznych. Dzięki 4 ultradźwiękowym czujnikom usytuowanym w przednim i tylnym zderzaku, ten aktywny przy prędkości od 12 do 140 km/h system kontroluje strefę, która rozciąga się od lusterka bocznego z przodu do około 5 m za zderzakiem tylnym i 3,5 m na boki samochodu.
 • –     CITROËN eTouch to usługa, która dzięki wbudowanej karcie SIM, obejmuje między innymi funkcję połączenia alarmowego i z assistance z lokalizacją (dostępne również w Polsce ), dwie usługi bezpłatne i dostępne 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu, które gwarantują precyzyjną lokalizację samochodu i szybką interwencję odpowiednich służb w razie awarii lub wypadku.

Wszystkie te technologie zwiększają bezpieczeństwo jazdy i sprawiają, że bardziej niż kiedykolwiek wcześniej prowadzenie samochodu staje się chwilą prawdziwej przyjemności i wytchnienia. Aby zagwarantować ten spokój za kierownicą, Nowy GRAND C4 Picasso będzie testowany do momentu wprowadzenia na rynek na dystansie 3,5 milionów kilometrów w różnych krajach i różnych sytuacjach na drodze, nawet tych najbardziej ekstremalnych.

Nowatorska konstrukcja łącząca zwartą sylwetkę i przestronne wnętrze

Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso wytycza nowe wzorce w zakresie konstrukcji. Zastosowanie modułowej platformy EMP2 umożliwiło cofnięcie tylnej osi o 55 mm w stosunku do 5-miejscowej wersji i zwiększenie rozstawu osi do 2,84 m (największy rozstaw osi w tym segmencie, większy nawet niż w CITROËNIE C8). Zachowując tę samą długość co jego poprzednik, Nowy GRAND C4 Picasso oferuje:

 • miejsce na pokładzie dla 7 osób, dzięki trzeciemu składanemu rzędowi siedzeń;
 • ponad 2,75 m długości ładunkowej po złożeniu do pozycji stolika fotela pasażera z przodu;
 • największą w segmencie przestronność w rzędach 2. i 3. o dużym zakresie regulacji (przestrzeń na nogi na wysokości kolan do 217 mm w rzędzie 2. i do 108 mm w rzędzie 3.);
 • najłatwiejszy w tej kategorii dostęp do 3. rzędu, dzięki udoskonaleniu gabarytów i kąta otwarcia drzwi (koła tylne zostały przesunięte o 55 mm w stosunku do wersji 5-miejscowej), i największy w segmencie zakres regulacji wzdłużnej foteli w 2. rzędzie (150 mm) ;
 • większą o 69 litrów objętość ładunkową w porównaniu do poprzedniej generacji tego modelu i bagażnik o pojemności 645 litrów VDA i ponad 700 litrów po przesunięciu maksymalnie do przodu foteli 2. rzędu. To największy bagażnik w tej kategorii o szerokości między nadkolami wynoszącej 1,17 m.

Zoptymalizowane wymiary (dł.: 4,59 m / szer.: 1,83 m / wys.: 1,63 m) w połączeniu z elektrycznym wspomaganiem kierownicy i promieniem skrętu wynoszącym 11 m czynią z Nowego CITROËNA GRAND C4 Picasso samochód, który sprawdzi się w każdej sytuacji na drodze.

Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso posiada liczne schowki, pomysłowo zaprojektowane i praktyczne, rozmieszczone w całej kabinie. Oświetlony schowek w centralnej części deski rozdzielczej wyposażony w gniazdo Jack, port USB i gniazdo 220V jest idealny, aby podłączyć smartphone lub tablet. W schowku w konsoli środkowej z roletą, usytuowanej pomiędzy fotelami pasażera i kierowcy, wyjmowanym w wersjach z elektronicznie sterowaną skrzynią biegów, trzymać można w zasięgu ręki osobiste przedmioty. Ponadto, dostępne są też schowki pod fotelami z przodu i w panelach drzwi, siatki i stoliki w oparciach foteli 1. rzędu z lampkami LED i zamykane schowki w podłodze w 2. rzędzie, praktyczne w codziennym użytkowaniu.

Lider segmentu pod względem emisji CO2 i zużycia paliwa

 Aby sprostać normom emisji CO2, ciężar Nowego CITROËNA GRAND C4 PICASSO został zredukowany o ponad 100 kg w stosunku do poprzedniej generacji tego modelu, dzięki:

 • nowej modułowej platformie EMP2, lżejszej o 60 kg, do budowy której wykorzystano aluminium, wysokowytrzymałą stal w przypadku niektórych części. Tylna część podłogi powstała z materiałów kompozytowych;
 • zmniejszeniu masy samochodu o dodatkowe 40 kg poprzez optymalizację wymiarów zewnętrznych i użycie najnowocześniejszych materiałów, jak np. aluminiowa osłona silnika i tylna klapa bagażnika z kompozytów.

W przypadku wersji z silnikiem 1.6 e-HDi 115 Exclusive masa zredukowana została o prawie 110 kg w porównaniu z analogiczną wersją modelu poprzedniej generacji.

Redukcja masy w połączeniu z optymalnymi parametrami aerodynamicznymi (SCx 0,7 rekordowy w segmencie) i gamą udoskonalonych silników wpłynęła istotnie na obniżenie poziomu emisji zanieczyszczeń i zużycia paliwa: średnio zyskano 30 gramów, tj. ponad 1 litr na 100 km w stosunku do poprzedniej generacji tego modelu.

Ponadto, Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso jest pierwszym minivanem z silnikiem spalinowym, który wykazuje emisję poniżej 100 g CO2/km. Silnik 1.6 e-HDi 90 Airdream, montowany z najnowszej generacji 6-przełożeniową manualną elektronicznie sterowaną skrzynią biegów ETG6, emituje tylko 98 g CO2 /km, tzn. spala w cyklu mieszanym 3,8 l/100 km, co stanowi rekordowy w tej kategorii wynik!

Gama silników Nowego CITROËN GRAND C4 Picasso wyróżnia się istotnymi atutami:

 • Wszystkie silniki Diesla wyposażone zostały w technologię Stop&Start;
 • Najczęściej wybierany silnik z gamy czyli 1.6 e-HDi 115 emituje 104 g CO2 w wersji ze skrzynią ETG6 (105 g CO2 w wersji ze skrzynią manualną) i spala w cyklu mieszanym 4 l /100 km.

Nowy CITROËN GRAND C4 Picasso jest pierwszym modelem CITROËNA korzystającym ze spełniającego normy Euro 6 silnika BlueHDi*: 2.0 BlueHDi 150, który przy mocy 150 KM emituje jedynie 110 g CO2/km, co stanowi rekordowy wynik w tej kategorii (117 g CO2/km w wersji z automatyczną skrzynią biegów). Silnik wyposażony został w moduł SCR (Sselective Catalytic Reduction), czyli najbardziej skuteczną technologię redukcji emisji tlenków azotu (- 90 %) i CO2. Dzięki zainstalowaniu go przed filtrem cząstek stałych, katalizator SCR zaczyna funkcjonować po osiągnięciu odpowiednio wysokiej temperatury silnika i pozostaje skuteczny podczas jazdy w środowisku miejskim. Kombinacja ta pozwala zwiększyć wydajność silników, głównie dzięki uzyskaniu większego stopnia sprężania, i zapewnia redukcję poziomu spalania i emisji CO2 od 2 do 4%.

Silnik 2.0 BlueHDi 150 dostępny jest również z 6-przełożeniową automatyczną skrzynią biegów najnowszej generacji, która charakteryzuje się:

 • mniejszym zużyciem paliwa, głównie dzięki redukcji tarcia wewnętrznego
 • szybkością zmiany przełożeń
 • niższym poziomem wibracji dzięki wytłumieniu odgłosów pracy silnika

Ta nowa automatyczna przekładnia jest kompatybilna z technologią Stop&Start dzięki zastosowaniu zaworu, który umożliwia utrzymanie ciśnienia oleju po wyłączeniu silnika.

Oprócz 6-przełożeniowej manualnej skrzyni biegów, dostępnej z silnikami Diesla, w ofercie pojawia się nowa 6-przełożeniowa elektronicznie sterowana przekładnia ETG6 (Efficient Tronic Gearbox 6 speeds) o udoskonalonych parametrach, montowana z silnikami 1.6 e-HDi 90 i 1.6 e-HDi 115. Oferuje ona kierowcy możliwość przełączania trybu jazdy z manualnego na automatyczny i odwrotnie, w zależności od sytuacji. Skrzynia posiada funkcję „pełzania” (po włączeniu trybu jazdy samochód zaczyna bardzo powoli jechać do przodu, bez konieczności wciskania pedału gazu). Dzięki odpowiednio dobranym parametrom pracy pedału przyśpieszenia i optymalnemu dozowaniu mieszanki paliwowej osiągnięty został duży komfort przy ruszaniu i w czasie jazdy. Przekładnia wykorzystując płynną modulację obrotów przy zmianie przełożeń w trakcie przyspieszania, poprawia dynamikę i komfort jazdy. Odpowiednio dobrane przełożenia także zwiększają jej wydajność.

Udany kompromis pomiędzy komfortem jazdy i trzymaniem się drogi

 Mocnym atutem Nowego CITROËNA GRAND C4 Picasso jest przyjemność płynąca z jego prowadzenia. CITROËN GRAND C4 Picasso, o uznanym już przez użytkowników komforcie jazdy, w nowej generacji zyskuje jeszcze bardziej na reaktywności, zwrotności i łatwości prowadzenia, dzięki czemu jazda nim staje się przyjemna i odprężająca.

Redukcja masy i obniżenie środka ciężkości umożliwiły osiągnięcie kompromisu pomiędzy komfortem jazdy i trzymaniem się drogi, który zapewnia większą przyjemność prowadzenia, wyższy poziom bezpieczeństwa i ponadprzeciętny komfort zawieszenia, dzięki:

 • zmienionemu mocowaniu amortyzatorów,
 • zamocowaniu zawieszenia powyżej osi kół.

Uzyskano również godny uznania poziom komfortu akustycznego i wytłumienia wibracji, dzięki:

 •  zastosowaniu elektrycznego wspomagania układu kierowniczego dla lepszej filtracji nierówności drogi
 •  wytłumieniu hałasów toczenia i filtracji przedniego zawieszenia;
 •  użyciu nowych podkładek elastycznych w tylnej części zawieszenia, składających się z dwóch rodzajów materiałów.

Większość tych ulepszeń osiągnięto dzięki wykorzystaniu nowej modułowej platformy EMP2.

[1] Dostępny w Polsce w 2014

Read more

Przegląd : moto.pl : Niech się coś dzieje

Niech się coś dzieje

Niech się coś dzieje Niech się coś dzieje Niech się coś dzieje Niech się coś dzieje Niech się coś dzieje

 

Cały artykuł …

Przegląd : moto.onet.pl : Co wolno policjantom drogówki?

Zbliża się czas urlopowy, więcej jeździmy dobrze znać swoje prawa !!

Szczegóły w artykule :

Policja

Przegląd : moto.pl : Klimatyzacja samochodowa – jak dbasz, tak masz

Temat na czasie : Klimatyzacja samochodowa – jak dbasz, tak masz :

Klimatyzacja

 

Cały artykuł :

Przegląd : namasce.pl : Polskie stereotypy

Polskie stereotypy

Polskie stereotypy Polskie stereotypy

 

Cały artykuł …

Informacja Prasowa : Peugeot 2008 … już przybywa cennik i specyfikacja, wymiary !!!

Peugeot_2008_01 Peugeot_2008_02 Peugeot_2008_03 Peugeot_2008_04 Peugeot_2008_05 Peugeot_2008_06 Peugeot_2008_07 Peugeot_2008_08 Peugeot_2008_09 Peugeot_2008_10 Peugeot_2008_11 Peugeot_2008_12 Peugeot_2008_13 Peugeot_2008_14 Peugeot_2008_15 Peugeot_2008_16 Peugeot_2008_17 Peugeot_2008_18 Peugeot_2008_19 Peugeot_2008_20 Peugeot_2008_21

Przegląd : autocentrum.pl : Dlaczego psuje się turbo?

Dlaczego psuje się turbo?

autocentrum.pl Dlaczego psuje się turbo?

 

Cały artykuł.