Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Lipiec 2013 - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for 31/07/2013

Przegląd : mojeauto.pl : Długa podróż – wyzwanie, ale nie problem

Długa podróż – wyzwanie, ale nie problem – to juz ten czas … wakacje !!!

Długa podróż - wyzwanie, ale nie problem

 

Cały artykuł …

CITROËN: 20 ŚWIATOWY ZLOT MIŁOŚNIKÓW 2 CV

CITROËN: 20 ŚWIATOWY ZLOT MIŁOŚNIKÓW 2 CV

citroen

W dniach od 31 lipca do 4 sierpnia 2013 r. odbędzie się kolejna edycja światowego zlotu Citroënów 2 CV, na który przybędą z całego świata miłośnicy tego modelu. Wydarzenie, które w roku 2011 zgromadziło ponad 20 tys. uczestników i 7 tys. egzemplarzy 2 CV, bijąc tymi liczbami rekordy popularności we Francji, tym razem organizowane jest w Hiszpanii, na torze Motorland Aragon koło Alcañiz. Klasyk motoryzacji francuskiej zaprezentuje się, w różnych pokoleniach i wersjach, w miejscu związanym na co dzień ze sportem samochodowym.

To już 20. edycja zlotu najbardziej charakterystycznego i najlepiej sprzedawanego modelu w historii Citroëna (ponad 5 mln egzemplarzy wyprodukowanych w ciągu 42 lat, w tym 3.868.634 egz. z nadwoziem sedan i 1.246.335 z nadwoziem typu furgonetka). Wśród uczestników znajdą się zarówno prywatni kolekcjonerzy 2 CV, jak i całe kluby posiadaczy tych aut. Zlot stanie się okazją do wymiany doświadczeń i wrażeń oraz dzielenia się wspólną pasją, która dla fanów 2 CV stanowi prawdziwy styl życia.

Mała galeria bohatera newsa …

2cv_01 2cv_02 2cv_03 2cv_04 2cv_05 2cv_06

Przegląd : moto.pl : Citroen DSX7 trafi do Europy

Citroen DSX7 trafi do Europy

 Citroen DSX7 trafi do Europy

Cały artykuł …

Przegląd : mojeauto.pl : Co łączy Hondę CR-V i Citroena C4 Picasso?

Co łączy Hondę CR-V i Citroena C4 Picasso?

Co łączy Hondę CR-V i Citroena C4 Picasso?

 

Cały artykuł ..

Przegląd : AutoCentrum.pl : Citroen C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive

Citroen C5 Tourer 2.0 HDI Exclusive

 – wideotest AutoCentrum.pl

 

 

Przegląd : moto.pl : Najczęściej kupowane auta w Europie

Najczęściej kupowane auta w Europie

 miejsce 6 : Peugeot 208 !!!

Najczęściej kupowane auta w Europie Najczęściej kupowane auta w Europie

Cały artykuł …

Przegląd : korkowo.pl : Wykroczenia bez punktów karnych

Wykroczenia bez punktów karnych

Wykroczenia bez punktów karnych Wykroczenia bez punktów karnych

 

Cały artykuł …

CITROËN C-ELYSÉE WTCC – NA PODBÓJ TORÓW WYŚCIGOWYCH ŚWIATA

Citroen

CITROËN C-ELYSÉE WTCC – NA PODBÓJ TORÓW WYŚCIGOWYCH ŚWIATA

W miesiąc po potwierdzeniu przystąpienia do rywalizacji w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych od sezonu 2014, Citroën przedstawia model, którym na torach ścigać się będzie Sébastien Loeb. Citroën C-Elysée WTCC jest pierwszym samochodem zbudowanym według przepisów nowego regulaminu tej serii wyścigowej, przygotowywanego przez FIA na przyszły sezon.

26 września ubiegłego roku, przy okazji konferencji prasowej na Salonie Samochodowym w Paryżu, Frédéric Banzet, Yves Matton i Sébastien Loeb wspólnie ogłosili plany wzięcia przez Citroëna udziału w Wyścigowych Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych. Tuż przed tym wydarzeniem, w obecności dziennikarzy odbyła się światowa premiera modelu C-Elysée. W dziesięć miesięcy później poznajemy wspólną konsekwencję tych dwóch faktów: Citroën udostępnia pierwsze zdjęcia i informacje dotyczące modelu C-Elysée WTCC!

Citroen

2008 …. zdjęcia i jazda testowa …

Opis wkrótce …

 

Peugeot RCZ R: osiągi i wydajność spod znaku Peugeot Sport – dane techniczne … 1,6 ( THP 270 KM)

Peugeot RCZ R:

osiągi i wydajność spod znaku Peugeot Sport

RCZR

Z okazji „Festiwalu prędkości” w Goodwood Peugeot zaprezentował model RCZ R. Nowa wersja  odzwierciedla know-how marki w zakresie designu oraz wrażeń związanych z prowadzeniem samochodu.

Nowy silnik o mocy 270 KM i pojemności skokowej 1,6 l oraz emisja CO2 ograniczona do 145 g/km zapewniają wersji RCZ R wyjątkowe osiągi oraz wydajność.

Peugeota RCZ R wyróżnia specjalne zawieszenie w połączeniu z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu Torsen.

Model RCZ R zostanie premierowo zaprezentowany podczas Salonu we Frankfurcie we wrześniu 2013r., a jego sprzedaż rozpocznie się już na początku przyszłego roku.

„Siłę stylu nowego RCZ w wersji R, przeznaczonej dla amatorów sportowych wrażeń, podkreślają bardzo dynamiczne osiągi oraz silnik o mocy 270 KM.”

Xavier Peugeot, Dyrektor produktu Peugeot

Sportowe sukcesy modelu RCZ Peugeot Sport stworzonego do wyścigów, a także wzbudzającego zachwyt, nie mogły pozostać bez odpowiedzi. Powstanie wersji seryjnej, opracowanej przez Peugeot Sport, jeszcze bardziej sportowej i zapewniającej lepsze osiągi niż nowe RCZ, było oczywiste!

Bruno Famin, Dyrektor Peugeot Sport

Wyjątkowe osiągi i wydajność

Nasze założenia projektowe były bardzo ambitne: stworzenie mocnej wersji RCZ, to znaczy charakteryzującej się wybitnymi osiągami podczas wyścigów, z zachowaniem wysokiego poziomu komfortu i przyjemności podczas użytkowania na co dzień, a wszystko to przy wyjątkowo niskiej emisji CO2.”

Xavier Nicolas, Szef produktu RCZ

Dzięki silnikowi o mocy 270 KM(199 kW), RCZ R jest najmocniejszym modelem seryjnym w historii Marki.

RCZ R