Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Sierpień 2013 - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for 30/08/2013

Piąta edycja plebiscytu „Złota kierownica” rozpoczęta!

Piąta edycja plebiscytu

„Złota Kierownica”

rozpoczęta!

Niech wygra Peugeot !!!

Piąta edycja plebiscytu "Złota kierownica" rozpoczęta!Link do plebiscytu 

308 R Concept – radykalnie sportowe auto

308 R Concept – radykalnie sportowe auto

 

NOWY PEUGEOT 308 o czystej, rasowej linii ulega przemianie w sportowy concept car zachwycający wysmakowaną stylistyką i jakością. Nadwozie zwraca uwagę sportowymi elementami i innowacyjnym połączeniem czerwonego i czarnego lakieru.

308 R Concept jest napędzany niezwykle dynamicznym silnikiem, który znalazł się pod maską nowego RCZ R. Ta 4-cylindrowa jednostka rozwija moc 270 KM i osiąga wręcz rekordową moc jednostkową – niemal 170 KM/l, a przy tym jej emisja CO2 wynosi jedynie 145 g/km.

308 R

„Nowy Peugeot 308, zwracający uwagę czystą i rasową stylistyką, dobitnie świadczy o ambicjach Marki. 308 R Concept stanowi radykalny wyraz tych śmiałych dążeń, kultywujący tradycje Peugeot Sport i zapewniający ekstremalne doznania”.

 

Maxime Picat, Dyrektor Generalny Peugeot

 Radykalna czystość

 Gorący temperament 308 R Concept z miejsca rzuca się w oczy. Niskie, atletyczne nadwozie o szerokim rozstawie kół nie pozostawia cienia wątpliwości co do jego sportowego charakteru, a jednocześnie widoczne jest wyraźne pokrewieństwo z NOWYM PEUGEOT 308. Samochód studyjny ma charakterystyczne dla seryjnie produkowanego modelu elementy stylistyczne i tak samo starannie dopracowane detale i rasową linię, zmodyfikowaną zgodnie ze sportowymi kanonami.

 „Było dla nas oczywiste, że 308 R Concept musi zachować charakterystyczny wygląd NOWEGO PEUGEOT 308. Oba samochody wyróżnia elegancja i wysmakowanie. Są przy tym naturalne. 308 R Concept to ekstremalna odmiana seryjnego samochodu”.

 

Thomas Rohm, Szef Stylu nowego Peugeot 308 i 308 R Concept

Sportowe zacięcie jest zapisane w „genach” tego radykalnego concept caru. Wybór kolorów lakieru typowych dla sportowych samochodów był zatem oczywisty. Natomiast ich połączenie stanowi jedyną w swoim rodzaju interpretację sportowych kanonów stylistycznych. Przód jest pokryty niemetalizowanym czerwonym lakierem, położonym na fluorescencyjnym podkładzie, nadającym mu płomienną barwę. Mocno kontrastuje z niebieskawą czernią tylnej części samochodu. Skośne linie połączenia zostały zainspirowane konceptem Onyx.

Elementy nadwozia odróżniające 308 R Concept od NOWEGO PEUGEOT 308 stanowią integralną część karoserii. Wykonane z włókien węglowych drzwi, przednie błotniki, boki i progi, maska oraz przednie i tylne zderzaki są mocowane do metalowej konstrukcji samochodu. Z seryjnego samochodu zachowano jedynie dach i klapę bagażnika.

Agresywny przód z trzema wlotami powietrza umieszczonymi w jego dolnej części nadają autu dynamizmu. Wloty powietrza zajmują całą szerokość zderzaka, zwiększoną o 30 mm z każdej strony, aby uwzględnić większy rozstaw kół. Cienkie, poziome listwy środkowego wlotu powietrza są obramowanie chromowaną listwą w ciemnoniebieskim odcieniu. Boczne wloty wyróżniają się charakterystyczną kratownicą z węglowych włókien. Grill zdaje się „pożerać” drogę. Całość doprowadza do silnika powietrze niezbędne do doładowania i chłodzenia potężnego silnika o mocy 270 KM.

Reflektory Full LED, o iście „kocim” spojrzeniu, są przejęte z seryjnie produkowanego modelu. Sześć zespołów diod LED nadaje 308 R Concept zdeterminowany wygląd.

Podkreślają muskularną linię przednich błotników i boku nadwozia, biegnącą aż do tylnych świateł.

Zwracające uwagę subtelną linią lusterka boczne są połączone z nadwoziem listwą z włókien węglowych.

Obniżone o 26 mm nadwozie jest dodatkowo podkreślone spojlerami progowymi z wkomponowanymi czarnymi matowymi listwami ozdobnymi. W przeprofilowane nadkola wkomponowano 19-calowe koła. Na wszystkich obręczach widnieje chromowane logo marki w ciemnoniebieskim odcieniu, a na jednym z pięciu ramion pojawia się oznaczenie „R” w matowoczerwonym kolorze.

Gra światłocieni uzyskana dzięki linii drzwi dodaje sylwetce dynamiki i impetu. Natomiast górna część nadwozia, przejęta w całości z samochodu seryjnego przypomina przestronną kabinę NOWEGO PEUGEOT 308. W tej części zmieniono jedynie długość spojlera, aby zapewniał większą siłę docisku przy wysokich prędkościach oraz listwy wokół szyb, które w samochodzie studyjnym mają kolor czarny matowy.

Z tyłu 308 R Concept wydaje się gotowy do skoku, jak dziki kot chcący rzucić się na zdobycz. Kształt tyłu z wyraźnie zarysowanymi nadkolami sprawia, że samochód jest bardzo stabilny.

Od tylnych świateł, z trzema „pazurami” diod LED biegną linie przerwane gwałtownie przez mocno poszerzone nadkola. Pozwalają one zresztą zobaczyć charakterystyczne ustawienie tylnego zawieszenia, gwarantujące stabilność, niezbędną w świecie samochodów o wysokich osiągach. Idealnym dopełnieniem tego radykalnie sportowego stylu są dwie symetryczne końcówki układu wydechowego wkomponowane polakierowane na czarno obramowania.

Gorący temperament

Z racji swojej kompaktowej budowy, zmniejszonego zwisu i niskiej masy model 308 R Concept jest wprost stworzony do wyczynowej jazdy. Peugeot i-Cockpit zapewnia idealne ustawienie ciała kierowcy, pozwalające w pełni wykorzystać potencjał samochodu. Jego czysta, mocna stylistyka, świadcząca o tym, że mamy do czynienia z samochodem z charakterem, stanowi zapowiedź zupełnie nowych doznań.

„Peugeot i-Cockpit to istotna innowacja z punktu widzenia kierowcy. Teraz stanowi on jedność ze swoim samochodem. W przypadku super sportowych samochodów zapewnia to determinującą przewagę”. 

 

Vincent Devos, Szef Projektu Nowego Peugeot 308

 Oswojenie się z samochodem jest dla kierowcy równie proste i oczywiste jak przyjęcie właściwego toru jazdy. Kompaktowa kierownica ułatwia zajęcie miejsca za kierownicą i potęguje wrażenia z jazdy. Wysoko umieszczony zespół zegarów jest skierowany w stronę kierowcy. Precyzyjnie zaprojektowany, ułatwia natychmiastowy odczyt informacji, bez konieczności odrywania oczu od drogi. I wreszcie duży ekran dotykowy o przekątnej 9,7” skupia szereg funkcji zapewniając doskonałą ergonomię i intuicyjnie prostą obsługę.

Zespół napędowy i układ jezdny zostały zaprojektowane przez Peugeot Sport. Pod maską ukryty jest kompaktowy, lecz potężny silnik, montowany w standardzie w nowym Peugeot RCZ R. Konstruktorom udało się wyciągnąć z bloku o pojemności zaledwie 1598 cm3 moc 270 KM. Również moc jednostkowa osiąga rekordowy poziom blisko 170 KM/l, przy jednoczesnym ograniczeniu emisji CO2 do 145 g/km, co przekłada się na spalanie w wysokości 6,3 l/100km.

Uzyskanie tak niewiarygodnej sprawności wymaga zastosowania specjalnych części, które są w stanie zapewnić trwałość silnika. Liczne części zostały wzmocnione: przed obróbką mechaniczną blok silnika został poddany obróbce cieplnej, zastosowano również kute tłoki wykonane z aluminium stosowanego zazwyczaj w najbardziej wymagających sportach samochodowych, podwójne smarowniczki tłoków, panewki korbowodu z polimeru, itd.

Dzięki tym zmianom silnik 1.6 THP 270 rozwija moc maksymalną 6000 obr/min, a ich wysoki moment obrotowy jest dostępny w bardzo szerokim zakresie obrotów (330 Nm od 1900 do 5500 obr/min). Moc jest przenoszona na koła za pomocą manualnej skrzyni biegów o 6 przełożeniach. Aby w pełni wykorzystać potencjał samochodu, przednie zawieszenie wyposażono w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (Torsen). Jego działanie jest szczególnie wyczuwalne przy przyspieszaniu, w fazie hamowania – zapewnia wówczas większą stabilność – oraz na wirażach, pozwalając ciasno wchodzić w zakręt.

308 R Concept może w pełni liczyć na swój układ hamulcowy, którego parametry w pełni odpowiadają osiągom tego samochodu. Tarcze hamulcowe Alcon mają imponujące wymiary: 380 mm średnicy i 32 mm grubości z przodu, i odpowiednio 330 mm i 22 mm z tyłu. Są to tzw. tarcze pływające, montowane w aluminiowym dzwonie, ze stałymi, czterotłoczkowymi zaciskami. Uzyskiwaną, imponującą moc hamowania przenoszą na podłoże opony 235/35 R19.

20 000 samochód sprzedany w ramach programu Peugeot Używany Gwarantowany

20 000 samochód sprzedany w ramach programu  Peugeot Używany Gwarantowany

29 sierpnia miała miejsce uroczystość wydania 20 000 samochodu sprzedanego w ramach oficjalnego programu Peugeot Używany Gwarantowany. Jubileuszowy samochód został sprzedany przez dział samochodów używanych salonu Peugeot Lion Motors w Piasecznie.

 Peugeot

 

29 sierpnia w salonie Lion Motors w Piasecznie miała miejsce uroczystość wydania klientowi 20- tysięcznego samochodu sprzedanego w Polsce w ramach oficjalnego programu Peugeot Używany Gwarantowany. Jubileuszowym autem, okazał się model Peugeot 508 SW 2.0 HDi 140 KM z roku 2012 pozyskany z rodzimego rynku.

Szczęśliwym nabywcą „20 000”: okazał się Pan Paweł Sołtysiak z Warszawy, który powiedział że czuje się zaskoczony i mile wyróżniony. Zapytany o zakup samochodu dodał, iż poszukiwał używanego i wygodnego, ale reprezentacyjnego samochodu z dużym bagażnikiem, sprawdzonego i z gwarancją od dealera.

Peugeot

Samochód został przekazany w obecności Jacka Gieca, Szefa działu samochodów używanych Peugeot Polska oraz Dyrektora Zarządzającego Lion Motors Piaseczno Dariusza Wysockiego. Kluczyki do auta wręczali Marcin Antosiewicz doradca handlowy Lion Motors orz Michał Godowski szef strefy samochodów używanych Peugeot Polska.

Peugeot Lion

Uroczystość uświetnili ze strony Peugeot Polska, m.in. Dyrektor Marki Peugeot w Polsce Sophie Passard oraz Dyrektor Handlowy Peugeot Polska Tomasz Chodkiewicz; ze strony salonu Lion Motors, Prezes PGA w Polsce, Stefan Theodorus Van Herpen. Nie zabrakło także przedstawicieli partnerów programu Peugeot Używany Gwarantowany z Dekra Polska oraz  z The Warranty Group Polska.

Peugeot

Peugeot Używany gwarantowany to ogólnoświatowy program samochodów używanych przygotowany i prowadzony przez markę Peugeot. W Polsce sieć PUG tworzy obecnie 29 dealerów, spełniających restrykcyjne kryteria wymagane do prowadzenia tej działalności. Celem programu jest nie tylko dostarczenie klientom wysokiej jakości samochodów używanych, ale także związanych z tym wartości, jak : zaufanie, pewność i „spokojna głowa”. Są one zapewnione poprzez gwarancję Peugeot z 24 – godzinnym serwisem assistsance oraz certyfikatem jakości pojazdu DEKRA.

Peugeot na Międzynarodowym Salonie Samochodowym we Frankfurcie 2013

Światowa premiera NOWEGO PEUGEOT 308 i dalszy postęp w dziedzinie ochrony środowiska

Na 65. Salonie Samochodowym we Frankfurcie, PEUGEOT prezentuje nowe atuty na miarę ambicji Marki i jej jeszcze lepiej wyposażonych samochodów. Głównym wydarzeniem będzie prezentacja NOWEGO PEUGEOT 308. Marka przedstawi również odnowione modele 3008 i 5008, technolgię BlueHDi, ofertę napędu hybrydowego w połączeniu z silnikiem wysokoprężnym HYbrid4, zaawansowany technologicznie model 208 HYbrid FE będący wizytówką umiejętności Marki oraz concept car 2008 HYbrid Air, które potwierdzają zaawansowanie i przewagę w zakresie technologii, a także ochrony środowiska dziś oraz w przyszłości. PEUGEOT pokazuje również poprzez model RCZ R, concept car ONYX i dwie wersje 208, które mają już na swoim koncie sportowe zwycięstwa, że emocje samochodowe zawsze będą najważniejszym elementem oferty Marki.

 

 

Spośród 30 samochodów i concept car-ów prezentowanych na powierzchni 2 900 m² stoiska PEUGEOT we Frankfurcie, goście będą mogli zobaczyć w strefie poświęconej nowemu PEUGEOT 308 aż dziewięć wersji tego modelu reprezentatywnych dla oferty Marki w momencie jego debiutu rynkowego.

 

NOWY PEUGEOT 308 – stylistyka, która zwraca uwagę czystością linii, deska rozdzielcza PEUGEOT i-Cockpit w połączeniu z unikalnymi doznaniami z jazdy

308

NOWY PEUGEOT 308 reprezentuje mający strategiczne znaczenie na rynku segment C (ponad jedna trzecia rynku europejskiego), w którym hatchbacki stanowią 43% sprzedaży.

W odpowiedzi na ambitne dążenia Marki, styliści i konstruktorzy PEUGEOT zaprojektowali śmiały, intuicyjny w obsłudze i nowoczesny hatchback, spełniający bardzo wysokie wymogi jakościowe.

Dzięki nowej, modułowej platformie EMP2 (Efficient Modular Platform 2) NOWY PEUGEOT 308 jest najlżejszym modelem w swojej kategorii o masie obniżonej o 140 kg, a także najbardziej kompaktowym w segmencie (długość 4,25 m). Jednocześnie  zmniejszony zwis przedni i tylny zapewnia mu zdecydowanie dynamiczny wygląd i obszerne wnętrze.

Wnętrze kabiny, zwracające uwagę wysmakowaną stylistyką, czystością linii i zaawansowanymi technologiami, a także wysokiej jakości materiałami, wyróżnia się innowacyjną deską rozdzielczą – PEUGEOT i-Cockpit, zainspirowaną concept car-em SR1. Kokpit, składający się z kompaktowej kierownicy zapewniającej intensywne doznania z jazdy, umieszczonych wysoko zegarów, ułatwiających odczyt informacji, wysoko poprowadzonej konsoli środkowej i intuicyjnego w obsłudze ekranu dotykowego o przekątnej 9,7’’, zdecydowanie wyróżnia się na tle konkurencji.

Gama dostępnych w momencie debiutu rynkowego pięciu silników: trzech benzynowych i dwóch wysokoprężnych HDi o niskim zużyciu paliwa oraz zoptymalizowane parametry aerodynamiczne (Cx : 0,28, Scx : 0,63), pozwoliły na obniżenie emisji CO2 nawet do  93 g/km (1.6 HDi 92). Na wiosnę 2014 r. w NOWYM PEUGEOT 308 pojawią się nowe jednostki, w tym najnowszy 3-cylindrowy silnik benzynowy z turbodoładowaniem (1.2 e-THP) oraz wersje BlueHDi o rekordowo niskiej emisji w tym segmencie  (82 g/km CO2). Ofertę napędów uzupełnią automatyczne, 6-przełożeniowe skrzynie biegów najnowszej generacji, dzięki którym nowy model będzie dysponował ofertą jednostek napędowych o wysokich osiągach i niskim spalaniu.

Kierowców czekają zupełnie nowe doznania z jazdy – w nowym modelu zostało wykorzystane całe know-how marki PEUGEOT. Nowy układ jezdny o zmniejszonej masie, system ESP najnowszej generacji w połączeniu z zaletami uzyskanymi dzięki nowej platformie (niższa masa, skrócony zwis przedni i tylny, obniżony środek ciężkości, elektryczne wspomaganie układu kierowniczego), zapewniają NOWEMU PEUGEOT 308 wręcz wzorcowe, dynamiczne zachowanie na drodze łączące zwrotność, komfort i doskonałe trzymanie się drogi.

Systemy wspomagania prowadzenia pojazdu dodatkowo poprawiają poczucie bezpieczeństwa kierowcy : monitor martwego pola, aktywny tempomat, system ostrzegania przed kolizją i system automatycznego hamowania awaryjnego. A także reflektory typu Full LED znajdą się w standardowym wyposażeniu wyższych wersji.

NOWY PEUGEOT 308 będzie produkowany blisko rynków zbytu – początkowo w zakładzie w Sochaux z przeznaczeniem na rynki europejskie, na których zadebiutuje 12 września, a w późniejszym okresie również w Chinach na potrzeby tamtejszego rynku.

W strefie poświęconej modelowi 308 pojawi się także 308 R Concept, sportowy concept car stanowiący radykalną interpretację stylistyki seryjnego modelu, podkreślającej czystość jego linii. Obniżone nadwozie, wyraźnie zaznaczone nadkola oraz 19’’ koła o wklęsłych felgach i szerokim rozstawie dobitnie świadczą o sportowych ambicjach 308 R Concept i jego gorącym temperamencie. Pod dwukolorowym, karbonowym nadwoziem kryje się 4-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności 1.6 zapożyczony z RCZ R, z którego konstruktorzy PEUGEOT SPORT wypracowali 270 KM. Daje to moc jednostkową sięgającą niemal 170 KM/l – absolutny rekord w tej kategorii! Aby w pełni wykorzystać potencjał samochodu, przednie zawieszenie wyposażono w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (Torsen) i potężne hamulce.

3008 i 5008 – na drodze do dalszych sukcesów

W 2009 r. PEUGEOT wprowadził na rynek 2 modele mające zdecydowanie poprawić pozycję marki w segmencie C. Były to dwa różne, ale uzupełniające się samochody o mocnych osobowościach, przeznaczone dla nowych grup klientów, ale mające wspólne zalety: zaawansowane technologicznie wyposażenie, komfortowe wnętrze, wysoką jakość wykonania oraz doskonałe zachowanie na drodze.

Cztery lata później crossover 3008 i kompaktowy van 5008 w znacznej mierze wypełniły postawione przed nimi zadanie – ich ogólnoświatowa sprzedaż wyniosła odpowiednio 506 tys. i 237 tys. sztuk łącznie (na koniec czerwca 2013).

Zwłaszcza model 3008 odniósł sukces zdecydowanie przekraczający wyznaczony cel dzięki entuzjastycznemu przyjęciu w Chinach, gdzie został wprowadzony na początku roku oraz dzięki wersji 3008 HYbrid4 pierwszej hybrydzie z silnikiem wysokoprężnym, którego światowa premiera miała miejsce w 2012 r.

Aby kontynuować swój sukces oba modele – 3008 i 5008 – zostaną zaprezentowane we Frankfurcie ze zmodyfikowanym przodem i zaawansowanymi technologicznie reflektorami. Oba modele przyjęły nowe kanony stylistyczne Marki; przeprojektowano osłonę chłodnicy i wprowadzono nowy charakterystyczny układ świateł. Wszystkie zabiegi stylistyczne lepiej wyrażają wysoką jakość wykonania i aspiracje Marki. W środku pojawia się grawerowana laserowo środkowa konsola i nowe elementy wyposażenia: kamera cofania i kolorowy wyświetlacz Head-Up Display.

 PEUGEOT –dalszy postęp w zakresie nowych technologii i ochrony środowiska

W 2013 roku Peugeot po raz kolejny obniżył średnią ważoną emisji CO2 swoich europejskich modeli: na koniec maja wynosiła ona 116,3 g/km, w porównaniu do 121,5 g/km w roku 2012.

Prowadzona przez Markę polityka ochrony środowiska przekłada się na stałą optymalizację silników  spalinowych (poprawa sprawności, downsizing, Stop&Start…) i wprowadzenie silników nowej generacji takich jak gama 3-cylindrowych silników benzynowych o pojemności 1.0 l i 1.2 l.

PEUGEOT zaprezentuje we Frankfurcie swoją nową technologię oczyszczania spalin w silnikach Diesla BlueHDi oferowaną w NOWYM PEUGEOT 308 i 508 SW. Technologia BlueHDi, jako jedyna łącząca funkcję Selective Catalytic Reduction (SCR) i filtr cząstek stałych, pracujący w oparciu o specjalny dodatek do paliwa, pozwala na ograniczenie emisji NOx nawet o 90% oraz optymalizację emisji CO2 i użycia paliwa, przy jednoczesnym zapewnieniu eliminacji 99,9% cząstek stałych. Technologia BlueHDi już teraz z zapasem spełnia wymagania normy Euro 6 Diesel. Będzie wdrażana od końca 2013 r. we wszystkich modelach z silnikami wysokoprężnymi, pozwalając Marce na umocnienie pozycji lidera technologicznego w segmencie Diesli.

Kolejnym, wymownym przykładem postępu w zakresie ochrony środowiska i coraz bogatszego wyposażenia modeli PEUGEOT jest technologia hybrydowa z silnikiem wysokoprężnym HYbrid4, wprowadzona po raz pierwszy na świecie w modelu 3008 HYbrid4, a następnie w 508 RXH i 508 HYbrid4. PEUGEOT proponuje ofertę samochodów o niespotykanych parametrach pod względem ochrony środowiska i doznań z jazdy. Trzy modele HYbrid4 przyciągnęły już ponad 28 tys. klientów.

Dzięki łącznej mocy 200 KM dostarczanych przez silnik 2.0 HDi FAP napędzający oś przednią i silnik elektryczny przekazujący napęd na tylną oś, modele HYbrid4 zapewniają nowe doznania z jazdy dzięki możliwości wyboru jednego z 4 trybów (automatyczny, „ZEV”, sportowy, 4WD) w połączeniu z niską emisją CO2, obniżoną nawet do 88 g/km.

 

Aby finalnie osiągnąć cel, jakim jest zaprojektowanie seryjnego samochodu o przystępnej cenie zużywającego jedynie 2 l/100 km, PEUGEOT stawia na przełomowe rozwiązania.

Stanowiąca kluczowy etap tego projektu technologia HYbrid Air, stanowi kolejne potwierdzenie pionierskiej roli PEUGEOT. Model 2008 stanowi naturalną bazę dla nowego zespołu napędowego, łączącego silnik benzynowy z napędem na sprężone powietrze dzięki niskokosztowej technologii, która zostanie wprowadzona w 2016 r. w samochodach osobowych oraz lekkich samochodach dostawczych z segmentu B i C, dostępnych dla jak największej grupy odbiorców na pięciu kontynentach.

PEUGEOT 2008 HYbrid Air łączy dwa rodzaje napędu pozwalające osiągnąć najwyższą sprawność w różnych sytuacjach. Sprężone powietrze generowane podczas odzyskiwania energii w fazie hamowania i zwalniania będzie stanowiło napęd pomocniczy lub będzie mogło zastąpić 3-cylidnrowy silnik benzynowy o dodatkowo zoptymalizowanym działaniu.

Układ hydrauliczny składa się z wysokociśnieniowego zbiornika umieszczonego w tunelu centralnym zbiornika niskiego ciśnienia, znajdującego się w pobliżu tylnej osi, oraz zespołu silnika i pompy zainstalowanego na wale napędowym. Układ napędowy HYbrid Air umożliwi zachowanie dużej ilości miejsca i możliwości aranżacji wnętrza, zapewniając kierowcy 3 tryby pracy: na sprężone powietrze (ZEV – zeroemisyjny), benzynowy i łączony.

Wraz z nowym układem napędowym HYbrid Air zostaną wprowadzone innowacyjne rozwiązania w innych dziedzinach, co pozwoli osiągnąć cel 2,0 l/100 km.

Technologie te zostaną przetestowane w pokazowym modelu 208 HYbrid FE.

Projektując go, firmy PEUGEOT i TOTAL, współpracujące z sobą od 1995 r., wykorzystały najlepsze elementy swojego know-how podejmując ambitne wyzwanie pogodzenia przełomowo obniżonej emisji z przyjemnością prowadzenia: 208 HYbrid FE emituje zaledwie 49 g/km CO2 – dwukrotnie mniej niż doskonały pod tym względem model 208 1.0 VTi –  ale przyspiesza od 0 do 100 km/h w 8 sekund – jak 208 GTi…

Jest to pokazowy samochód hybrydowy, „non plug-in”, którego różne elementy konstrukcyjne PEUGEOT chce wykorzystać w swoich przyszłych samochodach.

Przebadano różne ścieżki rozwoju: optymalizację aerodynamiki, zmniejszenie masy o 200 kg dzięki szerokiemu zastosowaniu materiałów kompozytowych i poliwęglanów, napęd hybrydowy łączący 3-cylidnrowy silnik benzynowy współpracujący ze zautomatyzowaną skrzynią biegów oraz silnik elektryczny z akumulatorem opracowanym na podstawie doświadczeń w wyścigach wytrzymałościowych, specjalne smary i oleje silnikowe opracowane przez Total Lubrifiants. PEUGEOT 208 HYbrid FE został wyposażony jako pierwszy w kompozytowe zawieszenie. Zastosowanie specjalnych opon i felg pozwoliło zaś na zmniejszenie oporów toczenia.

Strategia premium i wyjątkowe doznania z jazdy

Na stoisku PEUGEOT we Frankfurcie goście będą mogli zapoznać się również z innym przykładem know-how Marki w dziedzinie stylistyki i doznań z jazdy. Wyjątkowy model PEUGEOT RCZ R, super mocna wersja kultowego sportowego coupé RCZ, który już podbił serca ponad 50 tys. pasjonatów, stanie się na początku 2014 r. najmocniejszym seryjnie produkowanym modelem w historii Marki.

Jego nowy silnik 1.6 o mocy 270 KM – który stanowi absolutny rekord mocy jednostkowej w tej kategorii – spełnia normy Euro 6 i emituje zaledwie 145 g CO2/km, co plasuje RCZ R na nieosiągalnym poziomie osiągów i sprawności energetycznej. Obniżone zawieszenie, stanowiące jego znak rozpoznawczy i zapowiadające intensywne doznania z jazdy oraz 19-calowe koła nadają RCZ R jeszcze bardziej wyrazisty wygląd. Siedząc za kierownicą w dyskretnie elitarnym wnętrzu tego modelu, kierowca będzie mógł w pełni rozwinąć osiągi silnika dzięki specjalnemu układowi jezdnemu wyposażonemu w mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu (Torsen).

 

ONYX – inspiracja : wpisujący się w najlepsze tradycje super samochodów Marki, ONYX z pewnością odciśnie swoje piętno w wyobraźni gości odwiedzających salon we Frankfurcie.

Pod muskularną sylwetką nadwozia o radykalnej linii i długości 4,65 m, z 20-calowymi kołami, kryje się mocarny silnik. To umieszczony centralnie z tyłu, zamocowany w karbonowym podwoziu, hybrydowy V8 HDi 3,7 l o mocy 600 KM wyposażony w 6-przełożeniową skrzynię sekwencyjną i układ jezdny opracowany z wykorzystaniem całego wyścigowego know-how Marki.

Nadwozie zwraca uwagę kontrastowym zestawieniem materiałów i szlachetną patyną uzyskaną w miarę upływającego czasu i pokonanych kilometrów: miedzi, z której wykonane są błotniki i drzwi oraz matowo czarnych włókien węglowych innych elementów nadwozia.

Ujęty w obramowanie aluminiowych łuków, przeszklony dach z podwójnym wybrzuszeniem pozwala dojrzeć karbonową konstrukcję, a poniżej niezwykłe wnętrza auta, ukształtowane z jednego płata miękkiego filcu – jego użytkownicy tworzą jedno ciało z monolitycznym wnętrzem. ONYX to kolejny etap refleksji PEUGEOT nad materiałami. Przykładem może być Newspaper Wood – materiał wyprodukowany ze zużytych i zgniecionych gazet, z którego wykonano deskę rozdzielczą.

 

Rok 2013 to rok intensywnego rozwoju produkcji i sprzedaży modelu 208, a także niezwykle ważny rok dla PEUGEOT SPORT wraz z pojawieniem się wyścigowej wersji, która będzie mogła kontynuować tradycje słynnych modeli z serii 2!

Bez cienia wątpienia, model 208 T16 Pikes Peak będzie oblegany przez niemiecką publiczność. 25 lat po pierwszym zwycięstwie Ari‘ego Vatanena i jego 405 T16 w legendarnym amerykańskim wyścigu, za kierownicą niemniej już legendarnego 208 T16 Pikes Peak, najnowszej wersji 208-ki (V6 bi-turbo o pojemności 3,2 l, 875 koni przy masie 875 kg, od 0 do 100 km/h w 1’’8…) Sébastien Loeb pobił w fenomenalny sposób rekord na 20-kilometrowym odcinku podjazdu, uzyskując czas 8’ 13’’ 878. Wyzwanie dla ludzi i maszyny, doskonale oddające zamiłowanie Marki do doskonałości.

 

Z okazji debiutu rynkowego modelu 208 GTi, który przywróci do życia kultowy model, trzy 208 GTi PEUGEOT SPORT zostały wystawione w niezwykle wymagającym 24-godzinnym wyścigu w Nürburgring w 2013 r. Napędzane benzynowym silnikiem 1.6 l turbo o mocy 300 KM, odniosły potrójne zwycięstwo w swojej kategorii. Jeden z nich zostanie wystawiony na stoisku PEUGEOT we Frankfurcie.

65. Salon Samochodowy we Frankfurcie zbliża się wielkimi krokami

65. Salon Samochodowy we Frankfurcie zbliża się wielkimi krokami

citroen

65. Salon Samochodowy we Frankfurcie zbliża się wielkimi krokami. Już 10 i 11 września będziemy mieli okazję spotkać się na stoisku Citroëna.

Dyrektor Marki Citroën, Frédérique Banzet zaprasza Państwa na konferencję prasową, która odbędzie się 10 września o 14:30 na stoisku naszej marki (hall 8). Podczas dni prasowych istnieje możliwość przeprowadzenia wywiadu z przedstawicielami Citroëna. Do Państwa dyspozycji będą: Frédéric BANZET – Dyrektor Generalny Marki Citroën Yves BONNEFONT – Zastępca Dyrektora Marki Citroën Arnaud DE LAMOTHE- Dyrektor Marketingu i Komunikacji Thomas D’HAUSSY- Dyrektor Produktu Thierry METROZ – Dyrektor Stylu odpowiedzialny za linię DS Alexandre MALVAL – Dyrektor Stylu odpowiedzialny za gamę C Mark LLOYD – Szef projektu Citroën Cactus Benjamin DEMOZAY- Szef produktów CITROËN C4 Picasso i Grand C4 Picasso Karim MOKADDEM – Szef projektu Hybrid Air Sébastien LOEB – oficjalny kierowca Citroën Racing (WRC i WTCC) Yvan MULLER – oficjalny kierowca Citroën Racing (WTCC) Yves MATTON – Dyrektor Citroën Racing

 

 

Nowy samochód koncepcyjny CITROËN Cactus

Nowy samochód koncepcyjny CITROËN Cactus

citroen

Nowy samochód koncepcyjny CITROËN Cactus – już na salonie samochodowym we Frankfurcie! Więcej informacji 5 września !

Peugeot 308 2013

Peugeot 308 2013

 

Przegląd : moto.pl : Kandydaci do tytułu Car of the Year 2014

Kandydaci do tytułu Car of the Year 2014

Już wiadomo … konkurencja ostra ale koncern PSA ma aż 3 pretendentów :

  • Citroen C4 Picasso,
  • Peugeot 2008 oraz
  • Peugeot 308.

Kandydaci do tytułu Car of the Year 2014 Kandydaci do tytułu Car of the Year 2014 Kandydaci do tytułu Car of the Year 2014 Kandydaci do tytułu Car of the Year 2014

 

Cały artykuł …

Robert Kubica wygrywa Rajd Niemiec w WRC2 i obejmuje prowadzenie w tej kategorii. Najlepsze w historii miejsce Polaka w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata!

Robert Kubica wygrywa Rajd Niemiec w WRC2 i obejmuje prowadzenie w tej kategorii. Najlepsze w historii miejsce Polaka w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata!

Citroen

Robert Kubica, pilotowany przez Macieja Barana zwyciężył w klasie WRC2 w rozgrywanym na nawierzchni asfaltowej Rajdzie Niemiec, zajmując jednocześnie fenomenalne 5. miejsce w klasyfikacji generalnej. To najlepszy wynik reprezentantów Polski w historii rajdów WRC. Ten trzeci już rajdowy triumf pozwolił Kubicy mu na objęcie prowadzenia kategorii WRC2!

W 100% asfaltowy rajd był dla Roberta Kubicy nowym wyzwaniem. Niezwyciężony w Rajdzie Grecji i Rajdzie Sardynii, drugi w Rajdzie Finlandii, Kubica miał nadzieję na dobry wynik również podczas Rajdu Niemiec. Rywalizacja rozpoczęła się w czwartek w Kolonii, stamtąd dwa odcinki specjalne poprowadziły do Trewiru. Kubica, najszybszy na obu pierwszych OS-ach, uplasował się na czele stawki z 15 sekundami przed Elfynem Evansem. Kierowca Citroëna DS3 RRC nie był jednak do końca zadowolony: „Zupełnie nie spodziewałem się takich warunków. Było dość chłodno i nie udawało się utrzymać temperatury opon. Samochód więc mocno się ślizgał.”

 

Pierwsze zwycięstwo Daniego Sordo w WRC dla Citroëna.

Pierwsze zwycięstwo Daniego Sordo w WRC dla Citroëna. 

Citroen

 

Dani Sordo i Carlos del Barrio, którzy rozpoczęli ostatni, czwarty etap Rajdu Niemiec w roli liderów, wywalczyli swoje pierwsze zwycięstwo w rundzie Rajdowych Mistrzostw Świata za cenę zażartej walki, toczonej do ostatnich metrów. Ich triumf stanowi trzynastą z rzędu wygraną zespołu Citroën Racing w Niemczech, dwunastą od kiedy Rajd Niemiec zaliczany jest do kalendarza WRC. Dzięki zajęciu przez załogę Mikko Hirvonen – Jarmo Lehtinen trzeciego miejsca, zespół Citroën Total Abu Dhabi World Rally Team odrobił większą część strat punktowych, dzielących go od prowadzenia w bieżącym sezonie w klasyfikacji producentów

Reguły gry w czwartym, niedzielnym etapie rajdu były proste. Mając tylko 0,8 s. przewagi nad Thierry Neuville, Dani Sordo musiał atakować bez przerwy, na całej trasie. I rzeczywiście, w obydwu przejazdach odcinka specjalnego Dhrontal o długości 24,58 km, Hiszpan jechał na sto procent swoich możliwości. Chociaż w chwili wybierania ogumienia przez zespoły drogi w okolicy były suche, wszyscy zawodnicy pozostawili na kołach opony Michelin Pilot Sport o miękkiej mieszance.