Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Grudzień 2013 - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for 30/12/2013

Przegląd : sport.pl : Jak Robert Kubica stał się mańkutem

Jak Robert Kubica stał się mańkutem

Jak Robert Kubica stał się mańkutem

 

Cały artykuł …

Przegląd : wyborcza.biz : Twoje auto pali więcej, niż obiecuje producent? W USA dostałbyś spore odszkodowanie

Twoje auto pali więcej, niż obiecuje producent?

W USA dostałbyś spore odszkodowanie … a to dobre …

Twoje auto pali więcej, niż obiecuje producent?

Cały artykuł …

Z MONTE-CARLO DO MAKAO: CITROËN RACING WALCZY NA WSZYSTKICH FRONTACH!

Z MONTE-CARLO DO MAKAO:

CITROËN RACING WALCZY NA WSZYSTKICH FRONTACH!

 

Z MONTE-CARLO DO MAKAO: CITROËN RACING WALCZY NA WSZYSTKICH FRONTACH!

 

Citroën Racing ma przyjemność zaprezentować szczegóły programów sportowych na rok 2014. Po raz pierwszy w swojej historii, Citroën będzie uczestniczył równolegle w dwóch cyklach Mistrzostw Świata FIA, Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Świata (WRC) i Wyścigowych Mistrzostwach Samochodów Turystycznych (WTCC). To sportowe zaangażowanie, znajduje również odzwierciedlenie w produktach Marki, jak chociażby zaprezentowany dziś limitowaną wersję DS3 Racing Cabrio.

 Z MONTE-CARLO DO MAKAO: CITROËN RACING WALCZY NA WSZYSTKICH FRONTACH!

Od pierwszej rundy WRC, która odbędzie się 14 stycznia w Monte Carlo, do zakończenia ostatniego wyścigu WTCC, rozgrywanego 16 listopada w Macao,Citroën Racing jest gotowy na 306 dni intensywnej rywalizacji i 25 sportowych zmagań, w dwóch programach Mistrzostw Świata!

Z MONTE-CARLO DO MAKAO: CITROËN RACING WALCZY NA WSZYSTKICH FRONTACH!

Po wycofaniu się GM z kapitału PSA współpraca pozostaje bez konsekwencji dla wspólnych projektów sojuszu.

 Po wycofaniu się GM z kapitału PSA współpraca pozostaje bez konsekwencji dla wspólnych projektów sojuszu.

Ogłoszone 12 grudnia 2013 roku wycofanie się GM z kapitału grupy PSA nie unieważnia ani treści, ani realizacji wspólnych projektów związanych z rozwojem samochodów i wspólną organizacją zakupów.

GM-PSA

Jak przypomniał GM w informacji opublikowanej 12 grudnia wieczorem, „sojusz trwa nadal i jest skoncentrowany na wspólnych programach rozwoju samochodów, wzajemnym wykorzystaniu linii produkcyjnych, zakupach i logistyce. Idziemy dynamicznie do przodu, pozostając otwarci na nowe sposobności współpracy. Celem naszej inwestycji było wsparcie PSA w jej wysiłkach zmierzających do zwiększenia kapitału w momencie utworzenia sojuszu pomiędzy GM i PSA, a wsparcie to nie jest już konieczne w chwili obecnej.”

Nowy PEUGEOT 308 w finale konkursu COTY 2014

Nowy PEUGEOT 308

w finale konkursu COTY 2014

Spośród 30 kandydujących modeli tegorocznej edycji konkursu Car of the Year 2014 międzynarodowi jurorzy konkursu do finałowej siódemki wybrali nowego Peugeot 308.

 

Peugeot 308

 

Nowy Peugeot 308 znalazł się wraz z sześcioma innymi konkurentami w finale prestiżowego międzynarodowego konkursu.

Car of the Year to międzynarodowa nagroda, przyznawana przez jury złożone z 58 dziennikarzy motoryzacyjnych reprezentujących 22 kraje europejskie. Jej celem jest uhonorowanie najlepszego nowego samochodu,  którego sprzedaż rozpoczęła się w okresie 12 miesięcy poprzedzających wręczenie.

 

Przypomnijmy, iż nowy Peugeot 308 został zaprojektowany zupełnie od podstaw. Nowa lżejsza o140 kg od poprzednika konstrukcja, nowy język stylistyczny marki, oraz od początku przemyślana ergonomia wnętrza – Peugeot I-Cockpit to wyróżniki nowego Peugeot 308.

DS WORLD PARIS GOŚCI CHARLIEGO LE MINDU

DS WORLD PARIS

GOŚCI CHARLIEGO LE MINDU

DS WORLD PARIS GOŚCI CHARLIEGO LE MINDU

DS WORLD PARIS jest jednocześnie salonem ekspozycyjnym i handlowym, powierzchnią dedykowaną modelom z linii DS i prezentującą jej historię, a także miejscem otwartym na artystów i różnego rodzaju wydarzenia kulturalne. Od 21 stycznia 2014 roku, dwa miesiące po inauguracji, DS WORLD PARIS przyjmie swojego pierwszego artystę-rezydenta. Będzie nim Charlie Le Mindu, słynny stylista fryzur, którego nową, zdumiewającą wystawę „STRONGER” będzie można oglądać aż do 20 marca 2014 roku.

Nasza logika miejsca tworzonego „na miarę” zakłada, że DS WORLD PARIS stanie się punktem spotkań awangardy, bliskim kreatywnym społecznościom, miejscem eksperymentów artystycznych i sztuki bez ograniczeń. Oczywiste jest zatem otwarcie naszych drzwi dla Charliego Le Mindu i jesteśmy dumni, że będziemy mogli udostępnić nasz salon dla jego twórczości. Chcemy zaskakiwać, łącząc odwagę i know-how. Pod tym względem jego twórczość współgra z naszymi wartościami”, wyjaśnia Julien Faux, dyrektor DS WORLD PARIS.

DS WORLD PARIS GOŚCI CHARLIEGO LE MINDU

CITROËN PREZENTUJE NOWEGO DS 5LS

CITROËN PREZENTUJE NOWEGO DS 5LS

 

19 grudnia w Paryżu, w słynnym Le Carrousel du Louvre, w obecności dziennikarzy z Chin i przedstawicieli międzynarodowej prasy, CITROËN zaprezentował swoje najnowsze dzieło – DS 5LS. Produkowany w fabryce Shenzen sedan z segmentu Premium stanowi kolejny etap rozwoju marki DS w Chinach. DS 5LS harmonijnie łączy kanony segmentu w zakresie gabarytów zewnętrznych i przestronności wnętrza z wyrafinowaniem i stylistyką charakterystycznymi dla linii DS. Nowy model, który zostanie wprowadzony na rynek chiński w marcu 2014 roku, ma ogromne znaczenie dla kontynuacji strategii rozwoju linii DS na rynkach pozaeuropejskich.

CITROËN  DS 5LS

Dynamiczny i wyrafinowany sedan

DS 5LS wyróżnia dynamiczna sylwetka (dł.: 4,70 m x szer.: 1,84 m x wys.: 1,50 m) o urzekających liniach i zmysłowych kształtach właściwych linii DS.

Przednia część DS 5LS inspirowana była bezpośrednio prototypami Numéro 9 i Wild Rubis. Wyróżnia ją wyraźnie zarysowana i rzeźbiona osłona chłodnicy nazwana „DS Wings”, którą z reflektorami łączą chromowane pasy. Zamysłem designerów było, aby kształt przodu samochodu przywodził na myśl napięty łuk – zabieg ten dodał przedniej części auta dynamicznego i nowoczesnego charakteru. Na kratce osłony chłodnicy o specyficznym designie widnieje logo DS. Identyfikacja świetlna w postaci lamp do jazdy dziennej w kształcie bumerangów podkreśla oryginalny wygląd modelu.

CITROËN  DS 5LS CITROËN  DS 5LS CITROËN  DS 5LS CITROËN  DS 5LS CITROËN  DS 5LS

CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING

CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING

Po tym, jak w formie koncepcyjnej przyciągał wzrok gości na festiwalu w Goodwood i na Salonie Samochodowym we Frankfurcie, Citroën DS3 Cabrio Racing wyjeżdża na drogi jako samochód produkcyjny. Limitowana i numerowana edycja, będzie dostępna w sprzedaży od stycznia 2014.

CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING

Bazujący bezpośrednio na samochodzie koncepcyjnym, DS3 Cabrio Racing łączy w sobie zdecydowany charakter wersji Racing z przyjemnością jazdy z otwartym dachem, jaką oferuje DS3 Cabrio. Spójne rozwiązania i uproszczona konstrukcja (tylko 25 kg cięższy niż w wersji hatchback) wpłynęły na to, że Citroën DS3 Cabrio Racing jest wyjątkowo zwinny.

CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING CITROËN PREZENTUJE LIMITOWANĄ WERSJĘ DS3 CABRIO RACING

 

SZEŚĆ SETNYCH, TRIUMF NA KAROWEJ I MISTRZOWSKIE SZARFY DLA KIEROWCÓW CITROËNÓW

SZEŚĆ SETNYCH, TRIUMF NA KAROWEJ I MISTRZOWSKIE SZARFY DLA KIEROWCÓW CITROËNÓW

Barbórka_2013

51. Barbórka Warszawska już za nami. Po raz kolejny jej przebieg był niezwykle emocjonujący i widowiskowy! Nawierzchnia na jakiej rozgrywały się trzy, powtarzane dwukrotnie odcinki specjalne rajdu, przypominała tę z Rajdu Monte Carlo. Było wszystko: śnieg, lód, błoto i suche fragmenty. Jeden z ostatnich odcinków – „Bemowo” rozgrywał się podobnie jak w najstarszym rajdowym klasyku – po zmroku

Citroen_04

 

Na pierwszym oesie „Rembertów”, na czele w klasyfikacji generalnej i w „ośce” znalazły się dwa Citroëny. Ale nie te, których można się było spodziewać! Zaskoczeniem byli ci zawodnicy, którzy w tym roku w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski nie punktowali.

 

Citroen_01 Citroen_02 Citroen_03

PSA Peugeot Citroën i GM informują o planach rozwoju nowych produktów w ramach strategicznego sojuszu obu firm

PSA Peugeot Citroën i GM informują o planach rozwoju nowych produktów w ramach strategicznego sojuszu obu firm

GM-PSA

Potwierdzenie wspólnego rozwoju dwóch modeli w oparciu o platformy Koncernu PSA: z segmentu B-MPV oraz z segmentu C-CUV

  • Nowy program dotyczący nowej generacji lekkich samochodów dostawczych z segmentu B
  • Równomierne rozłożenie produkcji wspólnie opracowywanych samochodów
  • Kontynuacja współpracy w zakresie zakupów oraz informacja o pierwszych pozytywnych wynikach
  • Rezygnacja z projektu wspólnego rozwoju platformy z segmentu B oraz małolitrażowego silnika benzynowego przeznaczonego dla tego segmentu

Koncerny PSA Peugeot Citroën (PSA) i General Motors (GM) poinformowały dziś o planach rozwoju nowych produktów w ramach strategicznego sojuszu obu firm. Sojusz, koncentrujący się dotychczas na wspólnym opracowywaniu nowych pojazdów, zakupach i logistyce, głównie na terenie Europy, został obecnie poszerzony na wspólne wykorzystanie mocy produkcyjnych obu koncernów.

Partnerzy potwierdzają kontynuację współpracy w zakresie rozwoju dwóch samochodów w oparciu o platformy PSA: jednego modelu z segmentu B-MPV i jednego z segmentu C‑CUV. Oba koncerny będą również ściśle współpracować nad rozwojem nowego modelu lekkiego samochodu dostawczego z segmentu B na bazie najnowszej generacji platformy PSA. Pierwsze samochody opracowane przez sojusz powinny trafić do sprzedaży w 2016 roku.

Ich produkcja zostanie równomiernie rozłożona pomiędzy obie grupy. Zgodnie z zapowiedzią z października br. samochody z segmentu B-MPV obu producentów będą produkowane w zakładzie General Motors w Saragossie, w Hiszpanii.

 

Dzisiaj podjęto również decyzję o produkcji przyszłych samochodów z segmentu C-CUV we Francji, w zakładzie PSA w Sochaux.

Z tej okazji Philippe Varin oświadczył: Dzięki nowym projektom opracowywania wspólnych produktów współpraca z GM rozwija się. Jest ona kluczowym elementem poprawy kondycji Grupy w Europie”.

„Sojusz PSA i GM opiera się na wyważonym podejściu. Samochody obu producentów nadal będą się wyraźnie różnić i pozostaną spójne z odmienną tożsamością poszczególnych marek” – wyjaśnił Karl-Thomas Neumann, prezes GM na Europę i wiceprezes General Motors. – „Nasze firmy pracują obecnie nad wdrożeniem sojuszu, a jednocześnie pozostają otwarte na nowe możliwości rozwoju”.

Na dzień dzisiejszy szacuje się, że korzystne efekty współpracy w ramach sojuszu będą przynosić od 2018 roku ok. 1,2 miliarda dolarów rocznie. Kwota ta rozłoży się równomiernie pomiędzy ona koncerny.

PSA i GM ustaliły również wprowadzenie zmian do szeregu innych klauzuli porozumienia o współpracy. Obie grupy uproszczą wspólny zarząd sojuszu i wyłączą z powodów umożliwiających jego rozwiązanie, niewykonanie minimalnej liczby projektów. Ponadto ustalono, że GM zrezygnuje z przysługującego mu prawa rozwiązania sojuszu na pewnych warunkach w przypadku objęcia części kapitału Peugeot S.A. przez określone podmioty trzecie, jeśli będą one wspierać rozwój sojuszu. W takim przypadku GM wykorzysta przysługujące mu prawa głosu z tytułu posiadanych akcji Peugeot S.A. i wypowie się za realizacją tej operacji.