Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Marzec 2014 - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for 27/03/2014

YouTube.pl : Film „72 Godziny” | Nowy PEUGEOT RCZ

Film „72 Godziny” | Nowy PEUGEOT RCZ

 

youtube.pl : Peugeot wraca do Dakaru!

Peugeot wraca do Dakaru!

Przegląd : moto.onet.pl : Tych aut nikt nie chciał kupić. Dlaczego?

Tych aut nikt nie chciał kupić. Dlaczego?

Tych aut nikt nie chciał kupić. Dlaczego?

 

Cały artykuł i inni nieszczęśnicy …

Przegląd : smartdriver.pl : Peugeot 205 według Gutmanna – wskrzeszenie francuskiej legendy [galeria]

Peugeot 205 według Gutmanna – wskrzeszenie francuskiej legendy [galeria]

Peugeot 205 według Gutmanna – wskrzeszenie francuskiej legendy [galeria]Cały artykuł ..

 

Przegląd : interia.motoryzacja.pl : Peugeot nie nadąża z produkcją 308-ki!

Peugeot nie nadąża z

produkcją 308-ki!

Peugeot nie nadąża z produkcją 308-ki!

cały artykuł …

PEUGEOT 308 wyposażony w trzycylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy PureTech ustanawia rekord zużycia paliwa!

PEUGEOT 308 wyposażony w trzycylindrowy, turbodoładowany silnik benzynowy PureTech ustanawia rekord zużycia paliwa! 

W gamie PEUGEOT 308, nagrodzonego w Europie tytułem „Samochodu Roku 2014”, debiutuje nowa turbodoładowana jednostka benzynowa 1.2 PureTech o mocy 130 KM. Wersja hatchback w standardowej specyfikacji produkcyjnej właśnie ustanowiła nowy rekord zużycia paliwa: 2,85 litra na 100 kilometrów i 1810 kilometrów przejechanych na jednym pełnym zbiorniku paliwa!

Peugeot 308 PureTech rekord zużycia paliwa

Rekord został pobity na torze Almeria w Hiszpanii pod nadzorem francuskiej organizacji testowej UTAC (Union Technique de l’Automobile, du motocycle et du Cycle). Standardowy PEUGEOT 308, wyposażony w nowy, trzycylindrowy silnik benzynowy PureTech oraz sześciobiegową przekładnię manualną, pozostawał w ruchu przez ponad 32 godziny, zużywając przy tym 51,4 litra paliwa. Tym samym, PEUGEOT 308 ustanowił nowy rekord zużycia paliwa i odległości pokonanej na jednym pełnym zbiorniku paliwa. Ten doskonały wynik jest zasługą kilku kierowców, którzy podczas testu na zmianę zasiadali za kierownicą auta.

Rekord został ustanowiony w modelu w standardowej specyfikacji produkcyjnej, w związku z czym PEUGEOT 308 1.2 e-THP 130 staje się nową referencją w kwestii zużycia paliwa dla produkowanych seryjnie samochodów z silnikami benzynowymi. Kompaktowy, ekologiczny i mocny, nowy silnik z turbodoładowaniem łączy wysoką wydajność z najnowocześniejszymi technologiami. Jednostka wykorzystuje bezpośredni wtrysk o wysokim ciśnieniu (200 barów) oraz bardzo wydajną turbosprężarkę nowej generacji (pracującą z prędkością 240 000 obr./min.), reprezentując prawdziwy przełom technologiczny. Silnik pracujący pod maską najbardziej kompaktowego i najlżejszego samochodu w swoim segmencie może w pełni zaprezentować swój dynamiczny i ekonomiczny potencjał.

PEUGEOT 308 w wersji z silnikiem wysokoprężnym BlueHDi o mocy 120 KM – która zużywa średnio 3,1 litra oleju napędowego na 100 kilometrów i emituje zaledwie 82 gramy CO2 na kilometr – również jest referencją dla pozostałych modeli w swojej klasie, po raz kolejny demonstrując wysoką jakość wykonania i spójne podejście do kwestii projektu całego auta. PEUGEOT 308 1.2 e-THP 130,  który wejdzie do sprzedaży w Europie pod koniec marca tego roku, oficjalnie zużywa 4,6 l/100 km i emituje 107 gramów CO2 na kilometr. Wersja ta uzupełnia gamę jednostek napędowych oferowanych w modelu 308, obejmującą trzy silniki benzynowe (od 82 do 155 KM) oraz cztery wysokoprężne (od 92 do 150 KM). Turbodoładowany silnik benzynowy PureTech w wersji o mocy 110 KM przewidywany jest także w gamie modelowej 208 i 2008.

Peugeot 301 LPG na wystawie Gaz Show 2014.

Peugeot 301 LPG

na wystawie Gaz Show 2014.

W  dniach 5-6 marca w halach Centrum wystawienniczego Expo XXI w Warszawie Peugeot przedstawił wprowadzony niedawno do oferty model 301 wyposażony w fabryczną instalację LPG. Na zaaranżowanym wspólnie z firmą Czakram – wyłącznym dystrybutorem instalazji BRC  w Polsce i Salonem Firmowym Peugeot Polska stoisku, pokazany został 301 w wersji Allure.

Peugeot 301 LPG

 

Instalacja gazowa, w którą wyposażony jest Peugeot 301 została opracowana wspólnie ze specjalistami z Grupy PSA z wykorzystaniem architektury modelu. Mocowania, otwory wykorzystane do montażu adaptacji są fabryczne.

Peugeot 301 dysponuje instalacją LPG IV generacji z sekwencyjnym wtryskiem gazu, którą wyróżniają braki spadku mocy przy użyciu zasilania gazem, eliminacja ewentualnego zapachu gazu wewnątrz kabiny dzięki wtryskowi umieszonemu w okolicy zaworów i zamknięciu wtryskiwaczy w momencie wyłączenia silnika oraz dłuższa żywotność świec zapłonowych.

Firma Peugeot ma bogate doświadczenia we współpracy przy tworzeniu dedykowanych instalacji LPG. Od 2011 roku Grupa PSA wyprodukowała w Trnavie na Słowacji m.in. 5100 samochodów Peugeot 207 z instalacją LPG

Peugeot 301 LPG

W aktualnej ofercie modelu 301 z instalacją gazową znalazła się sprawdzona i optymalna jednostka napędowa 1.6 VTi 115 KM. Średnie  koszty eksploatacji w okresie 5 lat użytkowania modelu 301 1.6 VTi 115 LPG w stosunku do benzyny są niższe o 23%, a średni okres zwrotu kosztu instalacji LPG wynosi zaledwie 13 miesięcy.

Uwzględniając niską masę własną mierzącego 4,42 cm sedana i jego praktyczne aspekty użytkowania; jak obszerna kabina z dużą ilością miejsca wewnątrz, duży bagażnik o pojemności 506 litrów, solidność sprawdzonej w kilku strefach klimatycznej konstrukcji, mamy atrakcyjną alternatywę dla wersji wysokoprężnej.

Warto dodać, iż przed wprowadzeniem na polski rynek firma Czakram dodatkowo przetestowała solidność montażu instalacji w Peugeot 301 na dystansie 250 000 km, co dowodzi troski o jakość i  trwałości dostarczanych klientom rozwiązań.

Instalacja opracowana przez BRC zapewnia automatycznie i ręczne przejście zasilania z LPG na benzynę po wyczerpaniu gazu. Z koli rozruch dobywa się przy użyciu benzyny, by następnie w sposób automatyczny przejść na zasilanie LPG. Samochód wyposażony jest we wskaźnik poziomu

gazu i sygnalizację dźwiękową, a sam proces tankowania jest za sprawą umiejscowienia zaworu LPG obok wlewu paliwa tak prosty jak w wersji benzynowej.

 

10 000 PEUGEOT 208 GTi wyprodukowany w niespełna rok po debiucie rynkowym

10 000 PEUGEOT 208 GTi wyprodukowany w niespełna rok po debiucie rynkowym

W niespełna rok po debiucie rynkowym, bramy fabryki w Poissy opuścił dziesięciotysięczny egzemplarz modelu PEUGEOT 208 GTi, opatrzony etykietą „Origine France Garantie” (Gwarancja produkcji we Francji).

W tym roku marka PEUGEOT obchodzi trzydziestolecie powstania modelu 205 GTi, w związku z czym dziesięciotysięczny egzemplarz 208 GTi doskonale ilustruje odrodzenie się tej legendy oraz sukces firmy PEUGEOT w realizacji strategii zakładającej zaoferowanie w segmencie B bardziej ekskluzywnych produktów.

208 GTi - 205 GTi

 

Zaprezentowany podczas Salonu Samochodowego w Paryżu w 2012 roku, PEUGEOT 208 GTi stanowi ukoronowanie gamy modelu 208.

Ten elegancki i sportowy PEUGEOT 208  reprezentant segmentu B jest produkowany wyłącznie w fabryce w Poissy na potrzeby wszystkich rynków. Aż 76% podzespołów tego modelu powstaje we Francji, dlatego w październiku 2013 roku PEUGEOT 208 GTi został opatrzony etykietą „Origine France Garantie”.

Wprowadzony na rynek pod koniec marca 2013 roku, PEUGEOT 208 GTi osiągnął cel sprzedażowy określony na pierwszy pełny rok obecności na rynku już po zaledwie ośmiu miesiącach, szybko zyskując uznanie w oczach klientów w Europie, a głównie we Francji, w Niemczech i Wielkiej Brytanii. Dobre wyniki sprzedaży odnotowano również w Japonii, Argentynie i Meksyku.

Model stanowił w 2013 roku 3% sprzedaży całej serii 208 na świecie, a obecnie zajmuje drugie miejsce wśród najchętniej kupowanych sportowych aut segmentu B w Europie. Siła PEUGEOT 208 GTi tkwi w jego dynamicznej naturze odzwierciedlającej dążenie marki do zapewnienia wyższej jakości w tej klasie.

Firma PEUGEOT zajmuje szczególne miejsce w historii sportów motorowych, w związku z czym sportowe DNA jest wpisane w geny modelu PEUGEOT 208 GTi. Źródłem napędu auta jest silnik 1.6 THP o mocy 200 KM i maksymalnym momencie obrotowym 275 Nm, który współpracując z 6-biegową skrzynią manualną o ciasno zestopniowanych przełożeniach wydobywa pełen potencjał doskonale zestrojonego podwozia

.PEUGEOT 208 GTi oferuje świetne przyspieszenie, rozpędzając się od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 7 sekund. Emisja CO2 wynosi przy tym jedynie 139 gramów na kilometr.

208 GTi jest nowoczesną interpretacją legendarnego GTi i z dumą nosi jego chromowany logotyp umieszczony na czerwonym tle, który został podkreślony chromowaną dolną listwą bocznych szyb.

Model 208 GTi jest potomkiem świetności i tradycji zapoczątkowanej trzydzieści lat temu przez model 205 GTi.

Samochody sportowe PEUGEOT w filmie „72 godziny”

Samochody sportowe PEUGEOT w filmie „72 godziny”

Peugeot RCZ i 208 GTi oraz specjalnie stuningowany rower będą gwiazdami filmu „72 godziny”, najnowszej produkcji wyreżyserowanej przez McG („Aniołki Charliego”, „Terminator: Ocalenie”), opartej na autorskim pomyśle Luca Bessona, który jest już na ekranach polskich kin.

Thriller, w którym Kevin Costner wciela się w postać agenta tajnych służb, z nieustępliwą Amber Heard oraz Connie Nielsen i Hailee Steinfeld, grającymi żonę i córkę, jest doskonałą okazją do zaprezentowania wielu pojazdów marki Peugeot.

72 godziny

 

 

Firmie PEUGEOT, będącej od lat partnerem wielkich reżyserów, takich jak Woody Allen czy Michel Gondry, spodobał się scenariusz amerykańskiej produkcji z międzynarodową obsadą, oraz fabuła rozgrywająca się przez większość czasu na ulicach Paryża.

Samochody idealnie dopasowane do potrzeb trzymającego w napięciu scenariusza

Według Luca Bessona „samochody Peugeot idealnie spełniały wymogi producentów, którzy szukali dynamicznych pojazdów do scen akcji, ale również roweru, będącego kluczowym elementem scenariusza”. Dlatego rower PEUGEOT znalazł swoje miejsce w tym filmie. Odgrywa on centralną rolę w wątku łączącym Kevina Costnera i jego filmową córkę, dzięki czemu często gości w kadrach filmu. Rower PEUGEOT LC11, dostępny na rynku w kolorze czarnym, został na potrzeby filmu spersonalizowany i polakierowany na fioletowo. Wyprodukowany w trzech egzemplarzach o różnych rozmiarach zachwycił Kevina Costnera, który postanowił zachować jeden egzemplarz dla siebie. Grająca główną rolę żeńską Amber Heard zasiada za kierownicą czarnego Peugeot RCZ, w specjalnie wyprodukowanej na potrzeby filmu wersji z matowym lakierem. Aktorka, zachęcona niezwykłą precyzją prowadzenia i doskonałą stabilnością auta, zdecydowała się nakręcić sceny kaskaderskie bez udziału dublera.

Scena dynamicznego pościgu w samym sercu Paryża, w której Kevin Costner prowadzi PEUGEOT 208 GTi, dała okazję do podkreślenia atrakcyjnego, sportowego charakteru tego modelu, ale również jego wysokiego poziomu bezpieczeństwa.

„72 godziny”, film amerykańskiego reżysera McG, ze scenariuszem współautorstwa Luca Bessona, który również zajął się jego dystrybucją poprzez swoją firmę EuropaCorp, wszedł na ekrany kin w USA i Europie 21 lutego.

Przegląd : wyborcza.biz : Nie ma auta bez wad. Niektóre są zamierzone przez producenta

Nie ma auta bez wad. Niektóre są zamierzone przez producenta

Nie ma auta bez wad. Niektóre są zamierzone przez producenta

Cały artykuł.