Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Maj 2014 - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for 30/05/2014

Przegląd : moto.pl : Peugeot 301 LPG | Test | Tanie jeżdżenie

Peugeot 301 LPG | Test | Tanie jeżdżenie

 

Peugeot 301 LPG | Test | Tanie jeżdżenie

 

Cały artykuł …

CITROËN RACING TROPHY POLSKA W JELENIEJ GÓRZE

CITROËN RACING TROPHY POLSKA

W

JELENIEJ GÓRZE 

7N7I9190_01

Druga odsłona tegorocznych zmagań w Citroën Racing Trophy Polska zostanie rozegrana w ramach 29. Rajdu Karkonoskiego, na asfaltowych odcinkach specjalnych wytyczonych w okolicach Jeleniej Góry. Poddana niewielkiej kosmetyce trasa tego klasycznego rajdu, stanowiącego trzecią rundę Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Rajdowego Pucharu Polski, składa się z 11 odcinków specjalnych o łącznej długości 177 km, w tym superoesu Zabobrze, na którym 40-tu zawodników rozpocznie walkę o ułamki sekund!

001

Wśród ekip zgłoszonych do RSMP widnieją d wie załogi w Citroënach DS3 R3, które będą konkurować głównie z zawodnikami licznie obsadzonej klasy 2WD. Obok wielokrotnego Mistrza Polski w tej kategorii Jana Chmielewskiego, do walki o prymat wśród załóg samochodów napędzanych na jedną oś, włącza się debiutujący w samochodzie klasy R3 ze stajni Citroën Racing – Tomasz Żerebecki.

7N7I8564_01

PEUGEOT i ROLAND-GARROS – to już 30 LAT!

PEUGEOT i ROLAND-GARROS

to już 30 LAT!

W 1984 roku PEUGEOT po raz pierwszy pojawił się w Strefie VIP i od tego właśnie roku datuje się trzydziestoletnia już dziś współpraca marki z Francuską Federacją Tenisa (FFT). W dniu otwarcia turnieju French Open Roland-Garros 2014, który trwa od 25 maja do 8 czerwca, PEUGEOT partner i oficjalny przewoźnik udostępnił na dwa tygodnie flotę liczącą 200 pojazdów, zapewniając transport zawodników, VIP-ów i publiczności. W tym roku na kortach ziemnych zaprezentuje się PEUGEOT 208.

30 lat Roland-Garos

Od 1984 roku, kiedy logo lwa po raz pierwszy pojawiło się w Strefie VIP, PEUGEOT i Roland Garros niezmiennie darzą się zaufaniem. Bardzo szybko, dzięki rozwinięciu tej współpracy, logo PEUGEOT było eksponowane na obiektach sportowych. Ustawione przy kortach tablice w widoczny sposób wskazywały na PEUGEOT jako głównego partnera turnieju.

Marka jest również obecna przy głównej alei, gdzie prezentuje część gamy pojazdów z serii specjalnych Roland Garros. W tym roku będzie to PEUGEOT 208 Roland-Garros, rower elektryczny AE21 Roland-Garros i trzykołowy skuter Metropolis Roland-Garros.

Serie specjalne PEUGEOT Roland-Garros

W 1989 roku PEUGEOT wprowadził dwa pierwsze pojazdy z serii Roland-Garros. Było to modele 205 i kombi 405. Od 25 lat wszystkie serie specjalne są projektowane na potrzeby i we współpracy z Roland-Garros, a modele i wersje nadwozia są dobierane pod kątem ich zgodności z wizerunkiem tenisa, a w szczególności French Open Roland-Garros.

W 2014 roku współpracę będą ilustrować dwa modele produkowane w Europie i sprzedawane w różnych krajach na świecie: PEUGEOT 208 i PEUGEOT 308 CC. Od 2012 roku samochody z serii specjalnej Roland Garros są także produkowane i sprzedawane w Chinach. W tym roku szczególne miejsce przypadnie samochodom PEUGEOT 508 i PEUGEOT 3008.

Również w Ameryce Łacińskiej, po raz drugi z rzędu, z myślą o rynku lokalnym, produkowany będzie i sprzedawany z okazji turnieju PEUGEOT 308 Roland-Garros.

PEUGEOT: Oficjalny Przewoźnik od 1989 roku

W tym roku gości turnieju będą wozić samochody PEUGEOT 3008 HYbrid4, 508 RXH, 2008, 5008, iOn, RCZ, 308 i 308 SW, nowe modele 208 z serii specjalnej Roland-Garros, jak również Expert Tepee do przewozów zbiorowych.

W trosce o ochronę środowiska marka postanowiła udostępnić samochody z energooszczędnymi silnikami i obniżoną emisją CO2. Od 2008 roku PEUGEOT organizuje także szkolenia dla kierowców w zakresie eko-jazdy.

W drogę do nowych doznań!

Program „Road to Roland-Garros”, który w 2013 roku oglądało 111 milionów widzów, od 6 już lat pozwala śledzić przejazd PEUGEOTEM najsłynniejszych zawodników na świecie z hotelu do Porte d’Auteuil. Znakomita okazja, by ujrzeć sportowców w innym świetle, w towarzystwie aktora Guillaume Dolmans i poznać ich, słuchając odpowiedzi na zabawne pytania. O ile ta koncepcja jest już wszystkim dobrze znana, o tyle w tym roku pójdzie w stronę muzyki. Jak zareaguje siedzący w 508 RXH Novak Djokovic czy David Ferrer, gdy niespodziewanie odwiedzi go słynny paryski didżej Adrien Villanova?

W tym roku wszystkie te spotkania będzie można także zobaczyć na nowej platformie muzycznej marki:

www.peugeotmusic.com

 

Kluczowe daty współpracy PEUGEOT i Francuskiej Federacji Tenisa

1984: Pojawienie się PEUGEOTA w turniejowej Strefie VIP.

1989: PEUGEOT zostaje Oficjalnym Przewoźnikiem i wprowadza pierwsze serie specjalne.

1996: Organizacja pierwszego turnieju „Rencontres Peugeot Roland-Garros” we Francji.

1999: Organizacja pierwszego międzynarodowego turnieju „Rencontres Peugeot Roland-Garros”.

2000: Pierwszy skuter z serii specjalnej Roland-Garros

2005: Pierwszy rower z serii specjalnej Roland-Garros

2008: Pierwsze szkolenie w zakresie eko-jazdy dla kierowców z floty Roland-Garros.

2011: iOn, pierwszy w 100% elektryczny pojazd we flocie oficjalnego przewoźnika

2014: podpisanie umowy o współpracy z Novakiem Djokovicem i 30-lecie współpracy z FFT

SALZBURGRING (23-25 maja 2014) – META

SALZBURGRING

(23-25 maja 2014)

META 

MULLER I LÓPEZ – WŁADCY RINGU!

wtcc20140525064

Korzystając w wyścigu nr 1 z pierwszej pozycji startowej, Yvan Muller odniósł na torze Salzburgring w Austrii swoje trzecie zwycięstwo w bieżącym sezonie.
Drugiego wyścigu Muller nie ukończył – zamieszany w karambol kilku aut tuż po starcie, odpadł już w pierwszej fazie. Zwycięzcą tego biegu został José-María López, który już w wyścigu nr 1 zajął miejsce na podium, w drugim zaś popisał się serią znakomitych manewrów wyprzedzania.
José-María López powiększył swoją przewagę na czele klasyfikacji indywidualnej Wyścigowych Mistrzostw Świata. Argentyński kierowca ma obecnie odpowiednio 41 i 45 pkt przewagi nad Yvanem Mullerem i Sébastienem Loebem. Loeb zajął w dzisiejszych wyścigach miejsca 4 i 7.

Utrzymująca się od kilku dni piękna pogoda dopisała także w niedzielę – dniu wyścigu na położonym u podnóża Alp austriackim torze Salzburgring. Przy trybunach wypełnionych publicznością, w pierwszym rzędzie pozycji startowych stanęli obok siebie Yvan Muller i Sébastien Loeb. José-María López ruszał jako czwarty, mając obok siebie Toma Coronela.

wtcc20140524018 wtcc20140525006 wtcc20140525042_01 wtcc20140525044 wtcc20140525050_01

Sylwia Rekowska przy wsparciu Peugeot Polska spróbuje przesunąć granicę rzeczy niemożliwych

Sylwia Rekowska przy wsparciu Peugeot Polska  spróbuje przesunąć granicę rzeczy niemożliwych.

Gdzie leży granica rzeczy niemożliwych do osiągnięcia? Czy jesteśmy w stanie osiągnąć wszystko, niezależnie od tego, jak wielkie wyzwanie przed sobą postawimy? Co się dzieje, kiedy uświadomimy sobie, że siła tkwi w nas samych i jesteśmy w stanie osiągnąć najbardziej nieprawdopodobny cel? 

Sylwia Rekowska przy wsparciu Peugeot Polska wystartuje jako jedyna kobieta z Polski w amatorskim etapie słynnego Tour de France – La Marmotte. Cel: ukończyć go z czasem 8h59m59s.

Sylwia i trener

Marka Peugeot w myśl swego motta Motion&Emotion oddaje swą gamą samochodów i produktów ideę ruchu i emocji kontynuując zarazem tradycję oferowania pojazdów, które poza możliwością przemieszczania, chcą dostarczać emocji i radości z codziennej mobilności. Tak też w przypadku partnerstwa z Sylwią Rekowską Peugeot Polska pragnie zwrócić uwagę na wszechstronność idei przemieszczania dostępnej w gamie marki.

Osiem59.pl

W ubiegłym roku Sylwia Rekowska zdecydowała, że wystartuje w największym i najbardziej kultowym wyścigu rowerowym w Europie La Marmotte 2014 – który jest morderczym etapem Tour de France dla amatorów. Aby cel był wystarczająco ambitny zdecydowała, że chce ukończyć wyścig z czasem 8h59m59s. Niesamowicie trudne wyzwanie i prawie niewykonalne dla drobnej kobiety, która do tej pory nie uprawiała żadnego sportu, a na rowerze jeździła okazjonalnie. Ale to „prawie” pozostawia furtkę, którą postanowiła wykorzystać i udowodnić, przede wszystkim sobie, że konsekwencją i ciężką pracą jest w stanie przekraczać, z pozoru nieosiągalne granice.

Sylwia Rekowska

Osiem59 to zatem symbol rowerowego celu, to granica, po której przekroczeniu udowodnię sobie, że nie ma rzeczy niemożliwych – powiedziała Sylwia namawiając do przedsięwzięcia Peugeot Polska i innych partnerów.

Do celu przekonała nie tylko partnerów: firmy Peugeot Polska,  Masterlease, Gminę Wałbrzych, Centrum Sportowo-Rowerowe Piotrowski Bikes, Brafitteria – Świat Dopasowanego Stanika, ale przede wszystkim trenera – Przemysława Gierczaka –  trenera kolarskiej grupy Integral Collections MTB Team.

trenning

Sylwia ma już za sobą okres przygotowania ogólnego i obecnie cała praca jest wykonywana na rowerze. Biorąc pod uwagę, że „Świstak”  to wyścig, który pokonał już niejednego twardziela musimy wykonać naprawdę kawał solidnej roboty – relacjonuje trener – Na tą chwilę mogę powiedzieć, że obecna dyspozycja, która nie jest jeszcze szczytem możliwości Sylwii pozwala optymistycznie patrzeć w przyszłość. Mimo to pozostaje przed nami jeszcze bardzo wiele pracy aby 8:59 stało się faktem. Choć wielu „ekspertów” z góry skazało to przedsięwzięcie na porażkę ja jestem przekonany, że jest to cel bardzo trudny, ale osiągalny. Największym wyzwaniem jest krótki czas na przygotowania i kompletny brak doświadczenia Sylwii, ale jak mawiają „nie ma rzeczy niemożliwych”. Przygotowania przebiegają bez zakłóceń.

Na start wyścigu La Marmotte, który odbędzie się 5 lipca zawiezie Sylwię nowy Peugeot 308 SW  zaś do wyścigu stawi się na drogowym rowerze Peugeot serii RSR z ultralekkiego karbonu.

Wcześniej jednak czeka Ją kilka sprawdzianów:

17.05. Puchar Równicy w Ustroniu – maraton szosowy

24.05. Bike Maraton Wałbrzych – MTB

14.06. Nowy Wiśnicz – Maraton szosowy

Przypomnijmy, że w 2013 ubiegłym roku wyścig ukończyło 225 kobiet ze średnim czasem kobiet: 9h58m. Golden Time w grupie wiekowej Sylwii dla kobiet (35-40 lat) to 10h17m zaś Golden Time dla mężczyzn (30-39 lat ) to 8h49m.

 Sylwia Rekowska

Sylwia Rekowska, aktualnie mieszka w Głuszycy, niewielkim miasteczku pod Wałbrzychem. Szczęśliwa żona i mama dwójki synów, która na co dzień realizuje się zawodowo prowadząc w Wałbrzychu, od ponad trzech lat, salon bielizny i brafittingu. Nowy kierunek rozwoju zawodowego obrała po niemal czternastu latach pracy w bankowości i przy pełnym wsparciu rodziny. Aktualnie „po godzinach” realizuje swój projekt Osiem59, czyli ukończenia wyścigu kolarskiego La Marmotte w czasie 8h59m59s. Pisze także bloga.

La Marmotte

La Marmotte to etap Tour de France organizowany dla amatorów, który budzi respekt, wystawia organizm na ciężką próbę oraz eliminuje najsłabszych. To 174 km przejechane we francuskich Alpach, gdzie łączna suma przewyższeń wynosi 5 tys. metrów. Kręte alpejskie drogi i cztery słynne przełęcze: Glandon, Telegraphe, Galibier oraz niesamowicie wymagające 21 zakrętów prowadzących do Alpe d’Huez, gdzie znajduje się meta wyścigu. Każdego roku wyścig przyciąga kolarzy z całego świata. W tej edycji weźmie udział niemal 8 tys. zawodników i jedynie 11 osób z Polski, a wśród nich Sylwia Rekowska.

jpg logowalbrzych logo mtb nowe zielonozolty logo_brafitteria Logotyp PG granat logp_pb Masterlease_logo_uzup1_RGB

Przegląd : moto.pl : Peugeot 308 1.6 THP Allure | Test | Czy zasłużył na tytuł?

Peugeot 308 1.6 THP Allure | Test | Czy zasłużył na tytuł?

Peugeot 308 1.6 THP Allure | Test | Czy zasłużył na tytuł?

 Peugeot 308 1.6 THP Allure | Test | Czy zasłużył na tytuł?

 

Cały artykuł …

DS 3 I DS 3 CABRIO: JESZCZE BARDZIEJ URZEKAJĄCE

DS 3 I DS 3 CABRIO:

JESZCZE BARDZIEJ URZEKAJĄCE 

65116

DS 3 to pierwszy model DS wprowadzony na rynek w marcu 2010 roku. Stał się on prawdziwą ikoną rynku motoryzacyjnego dzięki magnetycznej osobowości, jaką emanował od samego początku. Wraz z DS 3 Cabrio, który na rynek trafił w roku 2013, sprzedanych zostało w sumie 300 000 sztuk tego modelu (66% nabywców stanowią nowi dla marki klienci). Aby kontynuować ten sukces, DS 3 i DS 3 Cabrio zyskały teraz jeszcze bardziej wyrazisty charakter dzięki atrakcyjnej i niezwykle skutecznej zarazem nowej identyfikacji świetlnej. Oprócz nowego spojrzenia pojawiają się też inne nowości (nowe silniki zgodne z normą Euro6, nowe możliwości personalizacji, technologia Active City Brake,…), dzięki którym DS 3 będzie teraz jeszcze bardziej urzekający.

65121

Nowe spojrzenie, zmysłowe i hipnotyczne
Prototyp od jego urzeczywistnienia dzieli tylko krok, który DS 3 pokonuje bez kompleksów, zyskując nową identyfikację świetlną inspirowaną prototypowymi modelami Numéro 9 i Wild Rubis. DS 3 i DS 3 Cabrio wyposażone zostały obecnie w nowe reflektory na najwyższym poziomie technologicznym, które jako pierwsze na światowym rynku motoryzacyjnym łączą technologię LED i ksenonową z nowymi kierunkowskazami o zdynamizowanym sposobie sygnalizacji.

 65114_01

Przegląd : moto.pl : Citroen Traction Avant | 80 lat słynnego modelu

Citroen Traction Avant | 80 lat słynnego modelu

 Citroen Traction Avant | 80 lat słynnego modelu

Cały artykuł …

SALZBURGRING RING (24-25 maja 2014) – Zapowiedź

SALZBURGRING RING

(24-25 maja 2014) –

Zapowiedź 

FIA WORLD TOURING CAR CHAMPIONSHIP 2014 - HUNGARORING

 

  • Piąta runda w tegorocznym, napiętym kalendarzu Wyścigowych Mistrzostw Świata FIA WTCC odbędzie się w ostatni pełny weekend maja na torze Salzburgring w Austrii.
  • Citroëny C-Elysée WTCC zespołu Citroën Racing czeka nowe, ciekawe wyzwanie: charakterystyczną cechą salzburskiego toru jest duży wpływ utrzymywania podczas jazdy docisku aerodynamicznego na wynik.
  • Od rozpoczęcia sezonu kierowcy zespołu: José-María López, Sébastien Loeb i Yvan Muller odnieśli po dwa zwycięstwa i plasują się ciasno na trzech pierwszych miejscach w klasyfikacji Mistrzostw Świata (Mullera dzieli od Lópeza niecałe 30 pkt).

CITROËN TRACTION AVANT ŚWIĘTUJE W TYM ROKU SWOJE 80. URODZINY

CITROËN TRACTION AVANT

ŚWIĘTUJE W TYM ROKU SWOJE 80. URODZINY

CITROËN TRACTION AVANT ŚWIĘTUJE W TYM ROKU SWOJE 80. URODZINY

18 kwietnia 1934 roku CITROËN zaprezentował prasie model „7A”, samochód, który wstrząsnął ówczesnym rynkiem motoryzacyjnym za sprawą zastosowanych w nim wielu innowacyjnych rozwiązań technicznych, w tym napędu na oś przednią, który spowodował, że bardzo szybko zaczęto nazywać go TRACTION AVANT (z fr. napęd na przednie koła). 80 lat później nowatorski charakter TRACTION AVANT nadal budzi zachwyt pasjonatów motoryzacji. Z okazji okrągłych urodzin, w ciągu całego roku odbywać się będą imprezy i wydarzenia organizowane przez CITROËN HERITAGE, podmiot odpowiedzialny za dziedzictwo historyczne Marki, które pozwolą poznać lub na nowo odkryć ten kultowy samochód. Tego nie można przegapić!

CITROËN TRACTION AVANT ŚWIĘTUJE W TYM ROKU SWOJE 80. URODZINY

Tegorocznej edycji paryskich targów pojazdów zabytkowych RETROMOBILE 2014 ton nadawał obecny na stoisku CITROËNA klub La Traction universelle*, który podczas imprezy wystawił dwa modele TRACTION AVANT 11 FAMILIALE z 1937 i 1957 roku.

CITROËN TRACTION AVANT ŚWIĘTUJE W TYM ROKU SWOJE 80. URODZINY