Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Sierpień 2015 - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for 31/08/2015

Przegląd : autoswiat.pl : Największe porażki producentów (ranking) – w dobrym towarzystwie …

Największe porażki producentów (ranking)

Największe porażki producentów (ranking)

Cały artykuł …

Przegląd : mojeauto.pl : Polowanie na kierowców. Oto broń Policji, Straży Miejskiej oraz ITD

Polowanie na kierowców. Oto broń Policji, Straży Miejskiej oraz ITD

Cały artykuł …

Przegląd : moto.pl : Citroen Berlingo FL | Ceny w Polsce | Tańszy od Partnera

Citroen Berlingo FL | Ceny w Polsce | Tańszy od Partnera

Cały artykuł …

PEUGEOT 308 RACING CUP: STWORZONY DO WYŚCIGÓW

Inżynierowie PEUGEOT SPORT skupili swoją uwagę na modelu PEUGEOT 308. Dzięki ich wiedzy powstał 308 GTi by PEUGEOT SPORT – najbardziej ekstremalny model w gamie. Konstruktorzy marki poszli jeszcze dalej i stworzyli wersję wyczynową. Od wersji seryjnej do wyścigowej był tylko jeden krok… Oto PEUGEOT 308 Racing Cup!

1DX_0429

Imponujące i aerodynamiczne kształty PEUGEOT 308 Racing Cup pozwalają domyślać się skrytych pod maską wyczynowych technologii, opracowanych dla klientów spragnionych wysokich osiągów i mocnych doznań z jazdy. Wersja 308 Racing Cup wyposażona w silnik 1.6 THP, taki sam jak w 308 GTi by PEUGEOT SPORT, rozwija 308 koni, czyli o 38 koni więcej niż wersja drogowa!

 Rasowe kształty

IMG_6584

Światła, linie nadwozia oraz doskonała aerodynamika pozwalają się domyślać, że mamy do czynienia z rasowym wyczynowym samochodem. Nowa wersja, opracowana na bazie PEUGEOT 308 – przejawiającego i tak już sportowy temperament – otrzymała specjalne nadwozie o muskularnych liniach.

By umożliwić montaż dużych kół poszerzono nadkola samochodu, co zapewniło PEUGEOT 308 Racing Cup atletyczne wymiary. Samochód ma 1910 mm szerokości, czyli o 106 mm więcej niż 308 GTi by PEUGEOT SPORT.

Spojler poprawiający docisk tylnej osi został zainspirowany konstrukcją samochodów wyścigowych klasy WTCC.

Wersja ta posiada również specjalnie zaprojektowane zderzaki oraz przedni spoiler, które oprócz doskonałych parametrów aerodynamicznych zapewniają jej imponujący wygląd.

Uzupełnieniem sportowej stylistyki są specjalne obręcze 18’’, dostępne z oponami niskoprofilowymi typu „slick” oraz deszczowymi (27/65).

Technologie

IMG_6529-2

Silnik 1,6 L THP pochodzi w prostej linii z modelu 308 GTi by PEUGEOT SPORT. W odpowiedzi na silną konkurencję w wyścigach specjaliści z Vélizy zwiększyli jego osiągi. Dzięki turbosprężarce z 208T16, PEUGEOT 308 Racing Cup już teraz rozwija moc powyżej 308 koni. W efekcie dalszych prac rozwojowych może osiągnąć jeszcze bardziej ekstremalne wartości.

 

PEUGEOT 308 Racing Cup posiada również elementy zawieszenia przejęte z wersji seryjnej, jak np. sworznie czy tylną belkę. W celu dostosowania go do warunków wyczynowych konstruktorzy wyposażyli go w sportowe części, m.in. hamulce z 6-tłoczkowymi zaciskami. Sześciobiegowa skrzynia biegów jest wyposażona w sterowanie sekwencyjne z łopatkami przy kierownicy.

Dużą uwagę poświęcono również obniżeniu masy samochodu: PEUGEOT 308 Racing Cup będzie ważył od 1000 do 1050 kg.

 Z przeznaczeniem do międzynarodowych wyścigów

1DX_9736

PEUGEOT 308 Racing Cup będzie dostępny dla klientów na całym świecie pod koniec 2016 roku. Model ten ma zastąpić RCZ Racing Cup w ramach pucharów, a także w wyścigach samochodów turystycznych: VLN (Niemcy), CER (Hiszpania), CITE (Włochy), BGDC (Belgia), a także w mistrzostwach wytrzymałościowych, takich jak serie 24H.

 Dobry początek we Frankfurcie

1DX_0564

PEUGEOT 308 Racing Cup zostanie przedstawiony na salonie samochodowym we Frankfurcie w dniach od 17 do 27 września. Swoje możliwości będzie prezentował nie tylko w świetle reflektorów na targowym stoisku, ale i na torze im. Paula Ricarda we Francji w dn. 24-25 października podczas pokazu z okazji finałów GT Tour.

 Zobacz PEUGEOT 308 RACING CUP w akcji na Youtube na kanale peugeotsportofficial

 Dane techniczne

Silnik:

Typ 1.6 THP przejęty z 208 GTi by PEUGEOT SPORT / turbosprężarka przejęta z modelu 208 T16

Moc 308 KM

Pojemność skokowa – 1600 cm3

Maksymalna moc – 308 KM

Wydech: Ø70 mm

Zbiornik paliwa: standardowy

Układ bezpośredniego wtrysku benzyny

Skrzynia biegów

Sześciobiegowa sekwencyjna skrzynia biegów z łopatkami zmiany biegów przy kierownicy

Nadwozie

Wzmocniona konstrukcja ze spawaną klatką bezpieczeństwa (zgodnie z normami FIA)

Specjalne zderzaki przednie i tylne oraz nadkola

Szyby boczne i tylna z poliwęglanu

Masa minimalna 1000 kg, maksymalna – 1050 kg

Rozkład masy (przód/tył): 63% / 37%

Ustawienia: kąt pochylenia kół / zbieżność kół / wysokość nadwozia / kąt pochylenia spojlera / kompresja i odbicie amortyzatorów

Podnośnik: 3 siłowniki pneumatyczne

Wymiary

Długość: 4288 mm (bez spojlera, zgodnie z regulaminem WTCC)

Szerokość: 1910 mm

Rozstaw osi: 2620 mm

Zderzaki przednie i tylne + specjalne błotniki

Elementy aerodynamiczne

Przedni spoiler

Tylny spojler zgodny z regulaminem WTCC28

Obręcze kół

Specjalne obręcze kół 10’’x18’’

Opony „slick” i deszczowe 27/65

PEUGEOT 2008 DKR znów w akcji – na trasie Rajdu Jedwabnego Szlaku w Chinach

PEUGEOT 2008 DKR wraca do rywalizacji sportowej – w ostatnich dniach sierpnia wystąpi po raz pierwszy od czasu styczniowego udziału w Rajdzie Dakar. Dwa egzemplarze tego modelu zgłoszone zostały do Rajdu Jedwabnego Szlaku w Chinach (29 sierpnia – 11 września br.), którego trasa przebiega drogami zaliczanymi do najbardziej spektakularnych w tym kraju.

P-20150811-00130_News

Przed Teamem Peugeot Total stoi niezwykłe wyzwanie: przemierzyć kraj stanowiący obecnie największy dla marki Peugeot rynek. Uczestnictwo zespołu w tej imprezie, początkowo nazwanej China Grand Rally, jest jednym z najważniejszych wydarzeń w napiętym kalendarzu przygotowań do przyszłorocznej edycji Rajdu Dakar. W Chinach wystartują dwa samochody ze złożonymi z zawodników francuskich załogami w składzie: Stéphane Peterhansel/Jean-Paul Cottret oraz Cyril Despres/David Castera. Obie gotowe są stawić czoła trudom historycznej i jednocześnie niezwykle wymagającej trasy.

P-20150811-00124_News

Specyfikacja wybrana dla obydwu PEUGEOTÓW 2008 DKR zgłoszonych do startu w Chinach otrzymała wewnętrzne oznaczenie „2008 DKR 2015+”. W samochodach dokonano szeregu modyfikacji wynikających z doświadczeń nabytych na trasie styczniowego Dakaru, w którym to Peugeot powrócił do rywalizacji po 25 latach przerwy. Najważniejsze usprawnienia objęły zawieszenie i silnik, jak również zmianę ogumienia na nowe opony Michelin, łączące doskonałe osiągi z niższą masą bez uszczerbku dla wytrzymałości.

P-20150811-00122_News

Przyjęta specyfikacja jest wersją przejściową, dającą przedsmak tego, jaki samochód pojawi się na starcie Rajdu Dakar 2016. Obejmuje ona wiele części, które dowiodły swej wytrzymałości w serii testów przeprowadzonych w ciągu ostatnich miesięcy w Maroku. Niemniej Team Peugeot Total doskonale wie, że żaden test nie zastąpi autentycznej rywalizacji na trasie. Dlatego udział dwóch samochodów w Rajdzie Jedwabnego Szlaku w Chinach jest ważnym etapem programu rozwojowego PEUGEOTA 2008 DKR. Co ciekawe, w tym samym czasie, lecz po drugiej stronie kuli ziemskiej nad specyfikacją modelu 2008 DKR na 2016 rok intensywnie pracować będzie Carlos Sainz!

P-20150811-00110_News

„Rajd Jedwabnego Szlaku w Chinach traktujemy jako pomniejszoną w skali próbę generalną przed Dakarem” – mówi Stéphane Peterhansel, 11-krotny zwycięzca Dakaru, debiutujący na trasie Jedwabnego Szlaku. „To znakomita okazja, ponieważ rajd będzie naszym najdłuższym testem i umożliwi symulację takich warunków terenowych i czasów przejazdu, z jakimi mamy do czynienia w Ameryce Południowej. Niektóre drogi są wręcz podobne”.

 

Cyril Despres, który w ubiegłym roku w wieku 40 lat rozpoczął nowy emocjonujący etap swojej kariery sportowej, uważa, że zdobyte w Chinach doświadczenia pomogą mu w dalszym oswajaniu się z rywalizacją na czterech kołach. To dla niego nowość po błyskotliwej, ozdobionej pięcioma triumfami na trasie Dakaru, karierze motocyklisty. Swój start traktuje także jako okazję do szlifowania współpracy z nowym pilotem, Davidem Casterą, który również musi okrzepnąć w nowej dla siebie roli…

„Jeśli chodzi o prowadzenie samochodu w realiach Dakaru, to przede mną bardzo wiele nauki, a przed Davidem jeszcze więcej” – przyznaje Cyril Despres. „Niemniej jest nam łatwiej, kiedy wzajemnie sobie pomagamy i wspólnie robimy postępy. Mam zaufanie do umiejętności Davida i wiem, że powinniśmy rozwijać się razem jako zgrana załoga”.

David Castera nie jest oczywiście nowicjuszem w świecie rajdów terenowych: on także nieraz startował w Dakarze na dwóch kołach. „Nigdy nie pomyślałbym, że zostanę pilotem Cyrila” – komentuje. „Kiedy zaproponował mi tę rolę, myślałem, że żartuje. Pilotowanie to po prostu inny sposób rywalizowania – a rywalizacja jest od wielu lat moją drugą naturą. Stoi przede mną nowe wyzwanie, którego wprost nie mogę się doczekać…”

Rajd Jedwabnego Szlaku w Chinach rozpoczyna się w mieście Xi’an, położonym o ok. 1000 km na południowy zachód od Pekinu. Kiedyś było ono stolicą Chin (nosiło wówczas nazwę Chang’an), a dziś słynie jako miejsce, w którym odkryto zakopaną Terakotową Armię, złożoną z 6 tys. naturalnej wielkości figur wojowników. Trasa rajdu, wytyczona przez Huberta Auriola, dawnego zwycięzcę i organizatora Dakaru, poprowadzi zawodników pod Wielki Mur Chiński, przez olbrzymie pustynie i wysokie piaszczyste wydmy. W górach i gęstych lasach częściowo pokrywać się będzie z dawnym szlakiem wyprawy Marco Polo. Łączny dystans 5600 km podzielony został na 13 odcinków biegnących przez terytoria pięciu prowincji: Shaanxi, Ningxia, Mongolii Wewnętrznej, Gansu i Xinjiang.

Dla Teamu Peugeot Total i Red Bulla impreza ta stanowić będzie bardzo ważny test. Jak wyjaśnia Bruno Famin, dyrektor działu Peugeot Sport: „Głównym celem wyprawy do Chin jest dalsze rozwijanie samochodu i wypróbowanie nowych części w warunkach prawdziwej rywalizacji. Jednocześnie Chiny są dla naszej marki wyjątkowo ważnym rynkiem, kiedy więc pojawiła się okazja, by zabłysnąć w tak wspaniałych okolicznościach, nie mogliśmy nie skorzystać…”

 

 

Informacje na temat rajdu:

 30 sierpnia: OS1 (Xi’An – Zhongwei, 102 km). Wysokość maksymalna: 1934 m. Twarda nawierzchnia ziemna i odcinki kamieniste.

31 sierpnia: OS2 (Zhongwei – Alxa Zuoqi, 63 km). Wysokość maksymalna: 1500 m. 10% trasy po piasku.

1 września: OS3 (Alxa Zuoqi – Alxa Zuoqi, 153 km). Wysokość maksymalna: 1400 m. 10% trasy po piasku.

2 września: OS4 (Alxa Zuoqi – Eji Naqi, 204 km). Wysokość maksymalna: 1680 m. Twarda nawierzchnia ziemna (70%)/piasek (30%).

3 września: OS5 (Eji Naqi – Alxa Youqi, 272 km). Wysokość maksymalna: 1600 m. Twarda nawierzchnia ziemna/luźna nawierzchnia/twarda nawierzchnia ziemna/piasek.

4 września: OS6 (Alxa Youqi – Alxa Youqi, 202 km). Wysokość maksymalna: 1800 m. Piaszczysta ziemia/twarda nawierzchnia ziemna/piasek i wydmy.

5 września: OS7 (Alxa Youqi – Alxa Youqi, 237 km). Wysokość maksymalna: 1750 m. Piaszczyste wąwozy/twarda nawierzchnia ziemna.

6 września: OS8 (Alxa Youqi – Zhangye, 167 km). Wysokość maksymalna: 1600 m. 100% piasek i wydmy.

7 września: OS9 (rano – wypoczynek/Zhangye – Zhangye Desert Park, 2 km). Wysokość maksymalna: 1600 m. Twarda nawierzchnia ziemna/luźna nawierzchnia/twarda nawierzchnia ziemna/piasek.

8 września: OS10 (Zhangye – Jiuquan, 176 km). Wysokość maksymalna: 1900 m. Twarda nawierzchnia ziemna/piasek.

9 września: OS11 (Jiuquan – Dunhuang, 244 km). Wysokość maksymalna: 1700 m. Szybka, twarda nawierzchnia ziemna/kamienie/piaszczysty wąwóz.

10 września: OS12 (Dunhuang – Dunhuang, 222 km). Wysokość maksymalna: 2500 m. 50% piasek/50% twarda nawierzchnia ziemna.

11 września: OS13 (Dunhuang – Dunhuang, 162 km). Wysokość maksymalna: 2500 m. Szutry/wąwozy/piasek/kamienie.

Łączny dystans odcinków specjalnych: 2206 km

Łączny dystans całego rajdu: 5656 km (włącznie z odcinkami drogowymi)

Przegląd : moto.pl : DS Performance | Sportowy oddział nowej marki

DS Performance | Sportowy oddział nowej marki

Cały artykuł …

DS Virgin Racing prezentuje swoje barwy

ZESPÓŁ DS VIRGIN RACING PREZENTUJE barwy na drugi sezon

Przed pierwszym wyścigiem drugiego sezonu Mistrzostw Formuły E FIA stajnia DS Virgin Racing prezentuje swoje nowe barwy, które jej kierowcy Sam Bird i Jean-Eric Vergne będą nosić po raz pierwszy w czasie ostatnich testów w dniach 24-25 sierpnia na torze w Donington Park.

DS Virgin Racing Front 3_4

Nowe, prestiżowe barwy łączą elementy identyfikacji wizualnej marek DS i Virgin. Mają jednocześnie symbolizować dynamikę marki DS i ulubione kolory Virgin. Zachowano czerwień i chrom, charakterystyczne dla stajni w pierwszym sezonie, ale logo DS zaprezentowano na czarnym tle po obu stronach samochodu. Pokrywa akumulatora pozostała fioletowa, tak jak w pierwszym sezonie.

DS Virgin Racing Side On

Podobnie jak w sezonie inauguracyjnym Formuły E, samochody Sama Birda i Jean-Erica Vergne’a będą nosiły nazwy Holly i Bellie Branson. Na maszynach pojawi się również motyw flying lady*, używany tradycyjnie w projektach technologicznych Virgin.

 

Z okazji wprowadzenia nowych barw, DS Virgin Racing zrealizował pełen dynamiki film wideo z udziałem brytyjskiego kierowcy Sama Birda, nakręcony w ciemnym garażu na torze w Donington Park i opowiadający o ewolucji barw stajni od ostatniego sezonu.

Komentując nowe barwy, Sam Bird stwierdził: „W ostatnim sezonie byliśmy pod względem wizualnym najlepsi na linii startowej i wspaniale jest przywdziać kolejne świetnie opracowane barwy w drugim sezonie. Oczywiście to samochody Formuły E są kluczem do sukcesu, ale myślę, że nowe barwy w tym sezonie również pozwolą nam nabrać rozpędu. Nie mogę się doczekać startu w pierwszym wyścigu nowego sezonu na torze w Pekinie, gdzie będę mógł zaprezentować nowe barwy wszystkim kibicom obecnym na miejscu, a także telewidzom”.

*postać latającej kobiety

Jean-Eric Vergne powiedział – „DS ma długą tradycję projektowania pięknych samochodów z segmentu premium i obecny projekt DS Virgin Racing nie stanowi pod tym względem wyjątku. Z wielkim entuzjazmem przywitam rozpoczęcie sezonu w stajni DS Virgin Racing za kierownicą tego wspaniałego samochodu”.

Alex Tai, dyrektor stajni Virgin Racing Team, oświadczył – „Seria Formuły E ewoluuje, podobnie jak cała stajnia Virgin Racing, która obecnie, dzięki naszej współpracy z marką DS, nosi nazwę DS Virgin Racing. Projekt przyjęty na drugi sezon eksponuje rozwój stajni oraz marki, z którymi współpracujemy. Bardzo podoba mi się dodanie czarnego koloru, dzięki któremu samochody zyskują czystszą, ale i bardziej dynamiczną linię, odpowiadającą naszemu podejściu do wyścigów. Tradycyjne kolory Virgin nadal są obecne w nowych barwach, ale zostały odświeżone”.

Yves Bonnefont, Prezes marki DS, wyraził swoją opinię w następujących słowach – „Cieszymy się z udziału w Mistrzostwach Formuły E FIA i możliwości zaprezentowania naszych nowych barw, ponieważ współpraca ze stajnią jest znakomitą okazją do promowania naszej Marki. Połączyliśmy cechy charakterystyczne DS i Virgin, dzięki czemu powstał wyjątkowy samochód o luksusowym i wyrafinowanym designie”.

MARKA DS PREZENTUJE DS PERFORMANCE

Marka DS ogłasza utworzenie DS Performance – oddziału, który zajmie się sportem samochodowym. DS Performance wnosi do zespołu DS Virgin Racing doświadczenie technologiczne w zakresie badań i rozwoju Formuły E. Działem sportu DS Performance stworzonym w ramach przyszłego Centrum Doskonałości PSA w Satory kieruje Yves Matton

DS PERFORMANCE LOGO

 

Bogaci w doświadczenie w zakresie zaawansowanych technologii oraz sukcesy zespołu Yvesa Mattona w rajdach WRC i wyścigach WTCC, konstruktorzy działu DS Performance opracowali cały zespół napędowy (e-silnik, skrzynię biegów, moduł kontroli) modelu o nazwie DSV-01. Zaprojektowali również układ chłodzenia, tylne zawieszenie i układ przeniesienia napędu. System sterujący pracą silnika został natomiast opracowany we współpracy z firmą Magnetti Marelli. DS Performance będzie towarzyszyć zespołowi DS Virgin Racing podczas całego sezonu startów, aby Sam Bird i Jean-Eric Vergne mogli w pełni wykorzystać potencjał swoich samochodów wyścigowych. „Dział DS Performance jest czymś więcej niż zwykłym laboratorium badawczo-rozwojowym – stanie się odzwierciedleniem technologicznego know-how oraz awangardowego charakteru Marki DS. To całkiem naturalne, że zwróciliśmy się do Yvesa Mattona i jego zespołu, wielokrotnych zdobywców mistrzowskich tytułów w rajdach WRC i wyścigach WTCC, by skonstruowali w 100% elektryczny samochód wyścigowy – DSV-01” – powiedział Yves Bonnefont (Dyrektor Generalny Marki DS). „Jestem bardzo dumny z tego, że DS obdarzyło nas zaufaniem powierzając nam nowe wyzwanie, jakim jest skonstruowanie modelu DSV-01. Po wykonanej w ciągu ostatnich miesięcy pracy, zarówno mój zespół jak i ja sam odczuwamy głęboką satysfakcję po pomyślnych pierwszych, oficjalnych jazdach próbnych samochodem DSV-01, przeprowadzonych przez Sama Birda i Jean-Erica Vergne’a. Będziemy towarzyszyć zespołowi DS Virgin Racing i wspólnie z nim pracować od startu w Pekinie do ostatniej rundy w Londynie tak, by Marka DS mogła również odnieść sukcesywsporcie samochodowym.” – oświadczył Yves Matton, Dyrektor DS Performance.

Przegląd : moto.pl : Zapomniane legendy motoryzacji

 

 

 

 

 

Zapomniane legendy motoryzacji Zapomniane legendy motoryzacji Zapomniane legendy motoryzacji Zapomniane legendy motoryzacji

cały artykuł …

Peugeot partnerem 15. Śmigłowcowych Mistrzostw Świata FAI

W niedzielę w Zielonej Górze zakończyły się 15. Śmigłowcowe Mistrzostwa Świata FAI, których oficjalnym partnerem był Peugeot, który zapewnił flotę samochodów wspierających zawody.

WHC_01

Zgodnie z przewidywaniami najcenniejsze trofea zdobyli Rosjanie. W klasyfikacji generalnej, na którą składa się suma punktów uzyskanych w czterech konkurencjach – nawigacji, lataniu precyzyjnym, fender rigging i slalomie – triumfowali Maxim Sotnikov i Oleg Puajukas uzyskując 1194,1 pkt. na 1200 możliwych. Najwyżej sklasyfikowani Polacy, bracia Marcin i Michał Szamborscy, zajęli doskonałe 8. miejsce (1150 pkt.).

fot.Jędrzej Wiler

Na czas mistrzostw Peugeot Polska oraz salon Peugeot Dejon&Dąbrowski zapewniły flotę samochodów, która obsługiwała przygotowania oraz gwarantowała transport dla gości i VIP-ów. Modele marki obsługiwały logistykę zawodów i sędziów Licznie zgromadzona publiczność oprócz ewolucji śmigłowcowych mogła podziwiać także pięknie oklejoną w barwy imprezy flotę pojazdów z logo lwa na masce. Samochody Peugeot 208, 308 i 308 SW, 3008, 5008, 508 i 508 SW oraz dostawcze Partner i Boxer były fotografowane równie często, co piloci i ich latające maszyny.

WHC_03

W klasyfikacji drużynowej zwyciężyła Rosja przed Białorusią i Ukrainą. Piąte miejsce zajęła polska kadra śmigłowcowa w składzie: Marysia Muś i Magdalena Woch, Marcin i Michał Szamborscy, Jędrzej Wiler i Jacek Ciszewski oraz Maciej Węgrzecki i Jakub Malec.

WHC_02

W weekend oprócz rywalizacji medalowej na zielonogórskim lotnisku podziwiać można było pokazy akrobacji odbywające się w ramach pikniku śmigłowcowego. Tłumy miłośników awiacji obserwowały występy najlepszych pilotów na świecie. Szczególny aplauz zyskały ewolucje pilota Red Bull Flying Bulls Sigmunda „Blacky” Schwarza, którego fantastyczne free style’owe przeloty zdawały się przeczyć prawom fizyki. Ostatni dzień święta sportu śmigłowcowego na lotnisku Przylep w Zielonej Górze był także dniem pokazów i lotów demonstracyjnych. Organizatorzy przygotowali także humorystyczne zakończenie zawodów – kilkumetrowego słomianego Misia, identycznego jak w filmie Stanisława Barei. Przyczepiony „na sznurku lub drucie” do śmigłowca Mi-2, tak jak w filmie, fruwał ponad głowami zebranej publiczności. Miś planowo „zgnije do jesieni na świeżym powietrzu” na lotnisku w Przylepie.

fot.Stanisław Malinowski fot.Stanisław Malinowski 3 fot.Stanisław Malinowski 2