Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
Marzec 2016 - Peugeotowy - i nie tylko ...

Archive for 29/03/2016

Przegląd : moto.pl : Peugeot na targach : Motor Show Poznań 2016

Przegląd : autoswiat.pl : Peugeot 308 – solidny, praktyczny, ale oryginalny

Peugeot 308 – solidny, praktyczny, ale oryginalny

Cały artykuł …

Przegląd : moto.pl : Nietypowo : Nissan na targach …

Bogato wyposażony Peugeot 208 w serii specjalnej STYLE

Sébastien Loeb dołącza do zespołu rallycrossowego Team Peugeot Hansen.

Sébastien Loeb, dziewięciokrotny rajdowy mistrz świata WRC, kierowca wyścigowy i uczestnik tegorocznego Rajdu Dakar, dołączy do zespołu rallycrossowego Team Peugeot Hansen i weźmie udział w pełnym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA, które rozpoczną się 15 kwietnia 2016 r. w Portugalii, a zakończą 27 listopada 2016 r. w Argentynie.

Sebastien Loeb , Kevin Hansen , Timmy Hansen, Davy Jeanney pose for a portrait during Rallycross on Ice 2016 Sweden in Are, Sweden on 16 February 2016

Sebastien Loeb , Kevin Hansen , Timmy Hansen, Davy Jeanney pose for a portrait during Rallycross on Ice 2016 Sweden in Are, Sweden on 16 February 2016

Zespół wystawi dwa samochody. Partnerem Loeba zostanie Timmy Hansen, a ich bronią będzie 550-konny PEUGEOT 208 WRX. To zupełnie inny samochód niż tylnonapędowy PEUGEOT 2008DKR o mocy 350 KM, którym Loeb pokonywał w styczniu południowoamerykańską pampę w Rajdzie Dakar. W swoim debiucie w tej imprezie Francuz utrzymywał pozycję lidera do półmetka liczącej 10 tys. km trasy.

Sebastien Loeb and Timmy Hansen perform at Rallycross on Ice 2016 in Åre, Sweden on March 17, 2016.

Sebastien Loeb and Timmy Hansen perform at Rallycross on Ice 2016 in Åre, Sweden on March 17, 2016.

Występujący obecnie w barwach Red Bulla 42-letni kierowca zapisał na swoim koncie najwięcej tytułów rajdowego mistrza świata i wygrał najwięcej rajdów w historii tych mistrzostw. Przechodząc do rallycrossu, zamierza potwierdzić swoją klasę w kolejnej, nowej dla siebie dyscyplinie sportów motorowych.

The car of Sebastien Loeb  in Åre, Sweden on March 16, 2016.

The car of Sebastien Loeb in Åre, Sweden on March 16, 2016.

– Jestem bardzo podekscytowany możliwością startów w całym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata. W ciągu mojej kariery miałem okazję uczestniczyć w różnych, naprawdę wspaniałych konkurencjach sportu samochodowego. Jednak rallycross ze swą bezpośrednią rywalizacją na torze oraz ogromną mocą i konkurencyjnością samochodu PEUGEOT 208 WRX będzie dla mnie zupełnie nową, bardzo szczególną przygodą. Nie miałem dotychczas do czynienia ani z takim samochodem, ani ze strategią tego typu wyścigów, więc wielu rzeczy muszę nauczyć się od początku. Mam jednak nadzieję, że już niedługo zostanę liczącym się zawodnikiem w tej dyscyplinie – powiedział Loeb.

W ten sposób Loeb (numer startowy 9) znowu wystąpi w roli debiutanta, obok bardziej doświadczonego kolegi z zespołu. Timmy Hansen (numer startowy 21) ma już na koncie tytuł wicemistrza świata, jest także złotym medalistą X-Games rozegranych w roku 2012 w Kalifornii oraz uczestnikiem francuskiej rundy tej imprezy, która odbyła się w Loheac w 2013 r.

The car of Timmy Hansen  in Åre, Sweden on March 16, 2016.

The car of Timmy Hansen in Åre, Sweden on March 16, 2016.

– W ubiegłym sezonie udowodniliśmy, że nasz zespół w składzie Timmy Hansen i Davy Jeanney ma duże możliwości – mówi szef teamu Kenneth Hansen. – Po zaangażowaniu Sébastiena Loeba będziemy jeszcze silniejsi. Rallycross jest jedną z dyscyplin, w których najtrudniej zdobyć wyraźną przewagę nad innymi: tu po prostu nie ma miejsca na błędy. Sébastien posiada niesamowite zdolności adaptacji do różnych wyzwań. Jestem pewien, że okaże się bardzo dobrym zawodnikiem.

Timmy Hansen i Sébastien Loeb stworzą mocny skład w walce o dwa tytuły mistrzowskie w nadchodzącym sezonie – w klasyfikacji zespołowej i indywidualnej. – Sébastien Loeb był moim idolem od dzieciństwa. Kiedyś nawet spotkałem go i miałem okazję poprosić o autograf – komentuje Timmy Hansen. – Fakt, że będę występował z nim w jednym zespole, traktuję jak spełnienie marzeń. Ja też ciągle jeszcze się uczę i czekam z entuzjazmem na to, co Sébastien będzie mógł mi przekazać ze swojego doświadczenia. Jestem przekonany, że jeśli chodzi o rallycross, również on będzie mógł nauczyć się wielu rzeczy ode mnie. Mam nadzieję, że wspólnymi siłami popchniemy nasz zespół naprzód. Będziemy sobie wzajemnie pomagali i jednocześnie atakowali coraz wyższe cele.

Przed rozpoczęciem sezonu Sébastien i Timmy wzięli udział w teście zorganizowanym w ojczystym kraju Hansena. Próbne jazdy odbyły się na trudnym technicznie torze lodowym na zamarzniętym jeziorze w Are w Szwecji.

Akademia Peugeot Hansen

W tym roku w cyklach Rallycrossowych Mistrzostw Świata FIA i Rallycrossowych Mistrzostw Europy FIA startować będą w sumie cztery samochody PEUGEOT 208 WRX. Oprócz głównego składu Peugeot Sport i zespół Hansen Motorsport utworzyli wspólnie nowy team venture z Akademią Peugeot Hansen. W jego barwach występować będą Davy Jeanney i Kevin Hansen.

– Davy wkracza w kolejny sezon startów jako groźny rywal dla rallycrossowej czołówki – skomentował Kenneth Hansen. – Kevin jest w tej serii najmłodszym kierowcą, który uczy się i robi niezwykle szybkie postępy. Liczę na to, że jako zespołowy partner znacznie bardziej doświadczonego zawodnika, jakim jest Davy, Kevin jeszcze szybciej awansuje na wysoki poziom. Taki skład drugiego zespołu uważam za doskonałą okazję do rozwoju i dla Kevina, i dla całej Akademii Peugeot Hansen.

Francuski kierowca Davy Jeanney (numer startowy 17), zwycięzca dwóch rund w ubiegłym sezonie Rallycrossowych Mistrzostw Świata, będzie kontynuował starty w tej serii za kierownicą PEUGEOT 208 WRX, będąc jednocześnie kapitanem nowego zespołu.

W roku 2015, moim pierwszym pełnym sezonie startów w Rallycrossowych Mistrzostwach Świata w barwach Team Peugeot Hansen, wygrałem w Kanadzie i w Niemczech i w klasyfikacji generalnej zająłem piąte miejsce. Bardzo się cieszę, że mogę dalej pracować w jednym z najbardziej konkurencyjnych zespołów i dzielić się swoim doświadczeniem z Kevinem, ułatwiając mu debiut w cyklu startów na najwyższym międzynarodowym poziomie – komentuje Jeanney.

 

Kevin Hansen, który zwyciężył w RX Lites Championship i zajął drugie miejsce w Rallycrossowych Mistrzostwach Szwecji w roku 2015, w sezonie 2016 weźmie udział w pełnym programie startów w ramach Rallycrossowych Mistrzostw Europy oraz w wybranych rundach Mistrzostw Świata.

– Wspaniale jest zostać zespołowym partnerem Davy’ego Jeanneya i móc uczyć się od profesjonalnego zawodnika na takim poziomie – mówi Kevin Hansen. – Davy ma duże doświadczenie i potrafi się nim dzielić. Jestem pewien, że jego rady i wskazówki bardzo mi pomogą, szczególnie że wezmę w tym sezonie również udział w części programu Mistrzostw Świata.