Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
PEUGEOT Traveller i-Lab, ekskluzywny VIP-bus 3.0 - Peugeotowy - i nie tylko ...

PEUGEOT Traveller i-Lab, ekskluzywny VIP-bus 3.0

Prezentacja nowego kombivana PEUGEOT Traveller potwierdza strategiczne cele marki w dynamicznym rozwoju we wszystkich segmentach. PEUGEOT Traveller i-Lab ukazuje wizję przyszłości podróży, adresowaną do ludzi biznesu. Zastosowana w nim rewolucyjna koncepcja łączności integruje wszystkie usługi w jedno nowe, spójne doświadczenie.

TRAVELLERILAB_1601STYP001

Design modelu Traveller i-Lab przenosi do tego segmentu nowe, wyraziste cechy stylistyczne, obecne w sedanach i SUV-ach marki PEUGEOT.

TRAVELLERILAB_1601STYP004

Nowego ekskluzywnego busa 3.0, opartego na platformie EMP2, charakteryzuje optymalny stosunek gabarytów zewnętrznych do przestronności wnętrza.

TRAVELLERILAB_1601STYP006

Dla pasażerów podróż może stać się inspiracją sprzyjającą działaniu. Cztery oddzielne siedzenia rozmieszczono naprzeciw siebie wokół wielkiego tabletu z pojemnościowym ekranem dotykowym o przekątnej 32 cali, osadzonym na podstawie w kształcie łuku. Znajduje się tu hotspot Wi-Fi, łączność Bluetooth®, stacje ładowania indukcyjnego oraz zestaw z goglami wirtualnej rzeczywistości.

TRAVELLERILAB_1601STYP007

Wyposażenie techniczne kierowcy PEUGEOT Traveller i-Lab zaprojektowane jest tak, by zapewniać przede wszystkim satysfakcję pasażerów. Nad pełnym bezpieczeństwem jazdy czuwają takie rozwiązania, jak system odczytu znaków drogowych czy system wykrywania dekoncentracji kierowcy.

Nawigacja on-line 3D PEUGEOT nowej generacji przekazuje kierowcy w czasie rzeczywistym informacje dopasowane do kontekstu sytuacji. Na bieżąco aktualizuje propozycje trasy w zależności od natężenia ruchu lub zmieniających się planów pasażerów.

PEUGEOT Traveller i-Lab w zarysie

PEUGEOT Traveller i-Lab stanowi studium w zakresie vanów przeznaczonych do przewozów VIP, oferując hiperłączność przez cały czas jazdy. Aby to zapewnić, model koncepcyjny oparty został na nowym kombivanie marki PEUGEOT – modelu Traveller. Tak jak sugeruje nazwa, jego funkcjonalność i wysoki poziom bezpieczeństwa stanowią zaproszenie do spokojnej, relaksującej podróży.

Wymiary zewnętrzne samochodu sprawiają, że znakomicie będzie się sprawdzać w środowisku miejskim. Jego długość wynosi 4,96 m, szerokość 1,92 m, zwisy są skrócone. Co więcej, wysokość 1,90 m otwiera przed nim bramy parkingów podziemnych i piętrowych.

PEUGEOT Traveller i-Lab stanowi dla swoich pasażerów ruchomą platformę szybkiego dostępu mobilnego do wielu usług. Posiada on automatyczną łączność Wi-Fi na zasadzie hot-spot, dostęp do usług w chmurze itd.

Drzwi boczne, odsuwane elektrycznie, otwiera się jednym ruchem stopy. Aktywowany w ten sposób czujnik automatycznie odblokowuje i przesuwa drzwi.

Dla pasażerów przejazd staje się źródłem inspiracji i pobudza do działania. Podczas jazdy można zdalnie zameldować się i wymeldować z hotelu oraz dokonać płatności, odbyć wirtualną wizytę w wybranym miejscu itd.

Pasażerowie zajmują miejsca na czterech oddzielnych siedzeniach. Rozmieszczono je wokół wielkiego tabletu z pojemnościowym ekranem dotykowym o przekątnej 32 cali. Osadzenie go na podstawie w kształcie łuku umożliwia dowolne ustawienie urządzenia.

Stacje ładowania indukcyjnego pozwalają wygodnie podłączyć urządzenia typu smartfon.

Wielkich rozmiarów tablet o przekątnej 32 cali oraz urządzenia mobilne stanowią integralną część doświadczenia, jakim jest podróż w pełnej łączności. Stworzyliśmy je we współpracy z firmą Samsung.

Komfort akustyczny wnętrza, łatwość prowadzenia rozmowy i jakość odbioru dźwięku wynikają z zastosowania specjalnych wytłumień kabiny pasażerskiej oraz instalacji audio firmy FOCAL. Obejmuje ona 17 głośników, zasilanych przez trzy wzmacniacze sterowane przez cyfrowy procesor sygnału.

Kierowca dysponuje doskonale urządzonym miejscem pracy, które ułatwia mu wykonywanie zadań na najwyższym poziomie. Pomagają mu w tym nawigacja on-line, system Visio Park, wykrywacz dekoncentracji, system automatycznego hamowania awaryjnego, rejestrator eksploatacji pojazdu itd.
Cechy wyróżniające pojazd

PEUGEOT Traveller i-Lab już na pierwszy rzut oka ujawnia swój charakter ekskluzywnego vana dla VIP. Nie traci przy tym cech charakterystycznych dla całej gamy samochodów PEUGEOT. Ekspresyjna maska wskazuje na nową tożsamość stylistyczną marki. Przeprojektowany, rozciągnięty w pionie i umieszczony bardzo wysoko grill mieści pośrodku logotyp z sylwetką lwa.

Do stylu samochodu dopasowana jest jego nazwa: Traveller i-Lab. Ten model koncepcyjny zaprasza do podróży. Jego wygląd wzbudza skojarzenia z wielkimi odległościami, pokonywanymi w najwyższym komforcie.  Ma kompaktowe wymiary: 4,96 m długości i 1,90 wysokości. Sylwetkę samochodu podkreślają płynne linie, wyrażające jego aerodynamiczny kształt i komfort. W projekcie ścian bocznych zastosowano natomiast wyraziste formy. Wklęsłe kształty ujęte na panelach drzwi z przodu i z tyłu przechodzą płynnie w masywne bryły gładkich nadkoli.

Dynamiczny, zawsze podążający przed siebie Traveller i-Lab pokonuje utrudnienia ruchu miejskiego dzięki skróconym zwisom nadwozia. Z kolei ograniczona wysokość otwiera przed nim bramy parkingów podziemnych i piętrowych.

Przód samochodu zdradza silną osobowość i dynamiczne osiągi. Wrażenie to potęgują liczne wloty powietrza, m.in. rozciągnięty w pionie grill, obwiedziony mocną chromowaną opaską. Reflektory ksenonowe o rysunku inspirowanym światem eleganckich sedanów są gładko wtopione w karoserię. Ozdobą przednich zderzaków są obudowy świateł dziennych w kształcie bumerangów, z grafiką świetlną opartą na diodach LED. Zderzak przechodzi po bokach w łuki nadkoli,
a dalej w wyraziście wymodelowane boki, rozciągnięte na cały rozstaw osi, wynoszący 3,28 m. W partii górnej wysoki pas okienny zapewnia nieograniczoną widoczność, przydatną do przewidywania sytuacji w ruchu.

Nadwozie, włącznie z umieszczonymi na obu bokach odsuwanymi drzwiami, polakierowane jest na kolor Dark Copper o intensywnych refleksach barwnych. Drzwi otwierają dostęp do przestronnej kabiny pasażerskiej, w której ilość miejsca stanowi przyjemne zaskoczenie w stosunku do zwartych gabarytów zewnętrznych.

PEUGEOT Traveller i-Lab, ze swymi cechami stylistycznymi plasującymi go wśród pojazdów specjalnych w gamie modeli, stanowi nowatorskie studium w segmencie ekskluzywnych vanów adresowanych dla klienta biznesowego. Jego płynna sylwetka ukazuje doskonałe dopasowanie do środowiska miejskiego, a odsuwane drzwi boczne otwierają dostęp do przestronnego wnętrza.

Keith Ryder, odpowiedzialny za stylistykę PEUGEOT Traveller i-Lab
Przestrzeń pasażerska 3.0

PEUGEOT Traveller i-Lab stanowi dla swoich pasażerów – ludzi biznesu – ruchomą platformę szybkiego dostępu mobilnego do wielu usług łączności. Chcąc zaoferować najaktualniejsze rozwiązania w zakresie łączności, PEUGEOT współpracował z firmą Samsung. Dzięki temu nawet najbardziej wymagających klientów czeka intrygujące doświadczenie. Ekskluzywny van 3.0, wraz
z usługami łączności, jakie oferuje, przenosi codzienność swoich pasażerów w nowy wymiar. Do tej pory dla osób o napiętym rozkładzie zajęć zawodowych przejazdy
z miejsca na miejsce były czasem zużywanym bezproduktywnie. Od teraz ta sama podróż staje się źródłem inspiracji, nowym doświadczeniem.

Rozpoczyna się ono już w chwili otwarcia drzwi bocznych. Dzięki ich systemowi odsuwania bez użycia rąk wystarczy poruszyć stopą przed czujnikiem zainstalowanym pod progiem samochodu. Gdy tylko pasażerowie znajdą się na pokładzie, urządzenia mobilne typu smartfon automatycznie łączą się poprzez działający w kabinie hotspot Wi-Fi. Jednocześnie różne elementy wyposażenia samochodu synchronizują się, aktualizując swoją zawartość w zależności od funkcji.

PEUGEOT, prekursor w zakresie systemów łączności alarmowej, opracowuje nowe usługi łączności i zmierza do uproszczenia sposobów korzystania z nich. Nawigacja on-line dostępna w modelu PEUGEOT Traveller od czasu jego premiery stanowi pierwszy etap na drodze do wzbogaconej przyszłości.

Brigitte Courtehoux, dyrektor działu łączności pojazdów i usług

Nawigacja on-line PEUGEOT prowadzi do adresu przypisanego najbliższemu spotkaniu. Jeżeli punktem docelowym jest zarezerwowany hotel, wielki tablet
z ekranem dotykowym o przekątnej 32 cali łączy się z odpowiednią stroną internetową, umożliwiając obejrzenie pokoju przy użyciu gogli wirtualnej rzeczywistości Samsung Gear VR. Podobnie producent filmowy może wirtualnie zapoznać się z miejscami typowanymi na plenery. Z kolei projektant korzysta z tego narzędzia do wizualizacji gotowych produktów na etapie ich tworzenia.

Bez względu na rodzaj zajęcia wszyscy pasażerowie efektywnie wykorzystują czas, a ich smartfony pełnią rolę konsol optymalizujących rozkład dnia. Na przykład meldowanie i wymeldowanie się z hotelu można wykonać podczas jazdy,
z samochodu. Kiedy pasażerowie docierają do celu, idą od razu do swoich pokojów, nawet nie zatrzymując się przy recepcji, ponieważ klucz elektroniczny został przesłany na ich urządzenia mobilne. W chwili opuszczenia hotelu faktura sporządza się automatycznie. Płatności również dokonuje się samoczynnie, przez telefon.

PEUGEOT Traveller i-Lab rozwiązuje też problem znajomości języków obcych dla przyjezdnych z zagranicy. Kiedy cudzoziemiec nagle zmienia swój plan dnia, nie musi starać się porozumieć z kierowcą. Adres nowego spotkania zostaje przekazany bezpośrednio do nawigacji kierowcy, która natychmiast modyfikuje trasę.

Centralnym interfejsem całego systemu jest tablet z pojemnościowym ekranem dotykowym. Spoczywa on na podstawie w kształcie łuku, wykonanej z materiału łączącego surowe drewno i tworzywo żywiczne – symbole tradycji oraz innowacji.

Korpus tabletu można dowolnie przesuwać i nachylać, wykorzystując we wszelkie sposoby do efektywnej pracy. Może służyć więc jako tablet indywidualny albo dzielony na cztery ekrany do jednoczesnego użytku różnych osób itd. Do ładowania smartfonów służą dwa stanowiska indukcyjne, umieszczone na podstawie tabletu.

Atmosfera, jaką zapewnia w swoim wnętrzu PEUGEOT Traveller i-Lab, sprzyja pracy. Kabina jest odizolowana od otoczenia przez przyciemniane szyby. Wygodę przebywania w niej gwarantują oddzielne fotele obite Alcantarą® i czarną patynowaną skórą. Boczki drzwi również wyłożone są skórą. Elegancko zaprojektowana konsola sufitowa daje łagodne, rozproszone światło emitowane przez diody LED i delikatnie nasyca wnętrze powietrzem z klimatyzatora.

Konsola obejmuje także cztery głośniki średniotonowe i dwa wysokotonowe. Są one częścią systemu audio opracowanego przez firmę FOCAL. Instalacja ta jest kontynuacją rozwiązań zastosowanych w poprzednich modelach koncepcyjnych. Składa się z 17 głośników FOCAL – nisko-, średnio- i wysokotonowych – oraz subwoofera, starannie rozmieszczonych we wnętrzu pojazdu. Głośniki zasilane są przez trzy wzmacniacze FOCAL FD, zapewniając moc łączną 1300 wat RMS. Sterowanie tych elementów przez procesor sygnałowy gwarantuje dostosowanie dźwięku do architektury wnętrza. Dzięki osiągnięciu komfortu akustycznego na najwyższym poziomie w tym segmencie słuchanie playlist zapisanych na smartfonie jest przyjemnością.

PEUGEOT Traveller i-Lab sprawia, że wszystko staje się łatwe i spójne. Zastosowane najnowocześniejsze technologie zmieniają bieg codziennego życia. Łuk podtrzymujący tablet dotykowy jest materialnym wyrazem tej wszechstronności, ułatwiając kontakt i porozumienie pomiędzy pasażerami.

Alessandro Riga, projektant wnętrza PEUGEOT Traveller i-Lab

Partnerstwo, czyli praca doskonała

Dla kierowcy PEUGEOT Traveller i-Lab stanowi narzędzie pracy najnowszej generacji. Z kolei swoim klientom oferuje on ekskluzywne usługi na najwyższym poziomie.

Przejazdy z miejsca na miejsca są płynne i punktualne dzięki nawigacji online PEUGEOT nowej generacji. System ten wyświetla mapę 3D i proponuje w czasie rzeczywistym alternatywne trasy, zależnie od zmieniającego się natężenia ruchu. Nawigacja informuje także o warunkach pogodowych i o cenach paliw na stacjach benzynowych. Pozwala to optymalizować koszty eksploatacji pojazdu. Dodatkowo system komend głosowych podnosi poziom bezpieczeństwa przy obsłudze funkcji nawigacji, telefonu i mediów, nie wymagając od kierowcy odwracania wzroku od drogi. Pojemnościowy ekran dotykowy nawigacji, o średnicy 7 cali, służy również jako interfejs systemu Visio Park.

Urządzenie to generuje widok pionowy 180° obrysu pojazdu i jego otoczenia z tyłu. Jeżeli pojazd zbliża się tyłem do przeszkody, system Visio Park samoczynnie przechodzi w tryb powiększenia obrazu, ułatwiając wykonanie precyzyjnego manewru.

Bezpieczeństwo pasażerów gwarantowane jest przez kompletny zestaw wyposażenia w tym zakresie. System odczytu znaków drogowych monitoruje pobocza jezdni oraz wykrywa i wyświetla obowiązujące ograniczenia prędkości na kolorowej matrycy na konsoli wskaźników. Następnie kierowca zatwierdza taką informację, wprowadzając ją jako limit dla tempomatu/ogranicznika prędkości.

PEUGEOT Traveller i-Lab monitoruje również stan koncentracji kierowcy, aby zapobiegać zdarzeniom wynikającym z nieuwagi. System wykrywania dekoncentracji kierowcy po dwóch godzinach nieprzerwanej jazdy sygnalizuje, że wskazana jest przerwa na odpoczynek. Jeżeli nie zarejestruje takiego postoju, przypomina o tej konieczności co godzinę. Ponadto urządzenie mierzy ruchy poprzeczne pojazdu przy użyciu kamery oraz czujnika kąta położenia kierownicy. W razie potrzeby sygnały wizualny i dźwiękowy ostrzegają kierowcę, że powinien zwiększyć koncentrację.

W razie wykrycia bezpośredniego ryzyka kolizji z przeszkodą ruchomą lub stałą, w tym z innym pojazdem lub z pieszym, system Active City Brake automatycznie uruchamia hamulec. Celem tej interwencji jest uniknięcie uderzenia w przeszkodę lub zmniejszenie jej skutków w sytuacji, gdy uniknięcie kolizji nie jest już możliwe.

Dla zapewnienia spójności usług zarządzania flotą system Mirror Screen umożliwia wyświetlanie na ekranie dotykowym PEUGEOT Traveller i-Lab aplikacji PEUGEOT Connect Fleet Management, przeznaczonej dla firm.

Aplikacja ta śledzi w czasie rzeczywistym położenie pojazdu i gromadzi dane eksploatacyjne (takie jak zużycie paliwa, pozostały zasięg, średnią prędkość jazdy), które przekazuje kierowcy oraz zarządcy floty, aby ułatwić przewidywanie i przygotowanie kolejnych czynności serwisowych. W obniżaniu zużycia paliwa pomaga kierowcy system personalizowanych wskazówek skłaniających do oszczędnej jazdy.

Wszystkie te informacje wzbogacają metodologię zarządzania flotą w przedsiębiorstwie.

Aplikacja PEUGEOT Connect Fleet Management umożliwia ponadto zarządcy floty przekazywanie kierowcy w czasie rzeczywistym informacji o zdarzeniach wpływających na jego pracę i dodawanie nowych zadań do jego planu dnia.

Dodaj komentarz