Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1191

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1194

Warning: mysql_real_escape_string(): Access denied for user 'UNKNOWN_USER'@'localhost' (using password: NO) in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197

Warning: mysql_real_escape_string(): A link to the server could not be established in /wp-content/plugins/statpress/statpress.php on line 1197
CITROËN SPACETOURER: „ŻYCIE BEZ GRANIC*” - Peugeotowy - i nie tylko ...

CITROËN SPACETOURER: „ŻYCIE BEZ GRANIC*”

Nowoczesny i pełen charakteru – taki jest nowy CITROËN SpaceTourer. Z nadwoziem dostępnym w trzech wariantach i różnymi konfiguracjami wnętrza doskonale wpisuje się w nowoczesny styl życia – dla rodziny, grupy przyjaciół, ale i do zastosowań zawodowych. W ciągłym ruchu i zawsze na czasie, nowy van bezkompromisowo łączy w sobie komfort, praktyczność i estetykę.

16S28

Dzięki nowej lekkiej platformie CITROËN SpaceTourer zapewnia dynamiczne właściwości jezdne i najlepsze w swojej klasie parametry w zakresie spalania. Zastosowane technologie gwarantują wysoki poziom bezpieczeństwa i łatwość codziennej eksploatacji. SpaceTourer, niezastąpiony towarzysz w życiu intensywnym, życiu bez granic, zostanie zaprezentowany na Salonie Samochodowym w Genewie.

16S18

CITROËN, prekursor w segmentach minivanów i kombinatów, posiada imponujące doświadczenie w zakresie projektowania pojazdów przestronnych i zarazem wszechstronnych, w których przyjemnie spędza się czas.

16S11_0

Modelem SpaceTourer marka uzupełnia ofertę  modelową i daje pokaz umiejętności marki w zakresie budowy kompletnej gamy modeli w segmencie vanów. Optymistyczny, praktyczny i pogodny w swym codziennym usposobieniu, SpaceTourer ułatwia życie i otwiera przed użytkownikami nowe możliwości.

CITROËN SpaceTourer jest dostępny w trzech wersjach, dzięki czemu łączy w sobie różne zalety i prezentuje szeroką gamę wielu różnych możliwości. Spełnia potrzeby zarówno współczesnych rodzin, jak i wymagających profesjonalistów, a czyni to w duchu nowoczesnej śmiałości, jaka zawsze cechowała markę CITROËN.

SpaceTourer to:

 • styl oparty na płynnych liniach, pozbawionych agresywności, aby zapewnić przyjazny i pogodny wygląd. Styl Citroëna SpaceTourer jest jednocześnie energiczny i uspokajający; akcentujący dużą wysokość nadwozia przód daje poczucie panowanie nad drogą i nadaje mu wyrazisty charakter, wyrażający jego osobowość;

 • zagospodarowanie wnętrza podporządkowane ergonomii, praktyczności i możliwości dostosowana do wszystkich sposobów użytkowania. Oparte na modułowej platformie EMP2 podwozie zapewnia więcej miejsca we wnętrzu, większą pojemność bagażnika i poręczność jego wykorzystania. Space Tourer dostępny jest do wyboru w trzech długościach, z których nowa na rynku wersja, o długości 4,6 m, może pomieścić do dziewięciu osób** – dlatego model ten jest idealny towarzyszem na co dzień, w mieście i poza nim. Wysokość 1,9 m sprawia, że samochód z łatwością mieści się na parkingach piętrowych, a jednocześnie jest bardzo funkcjonalny dzięki wyposażeniu w odsuwane drzwi boczne otwierane automatycznie, w otwieraną tylną szybę i w liczne schowki;

 • komfort w służbie dobrego samopoczucia ciała i ducha – Space Tourer posiada przestronne wnętrze, podwyższoną pozycję za kierownicą, fotele przesuwane i odwracane w zależności od sposobu wykorzystania wnętrza oraz szklany dach. Wygodę dodatkowo zwiększa staranne wytłumienie kabiny, gwarantujące doskonały poziom komfortu podróży;

 • technologie ułatwiające życie – takie, jak wyświetlacz w polu widzenia kierowcy (HUD) oraz nawigacja 3D połączona z systemem CITROËN Connect Nav – ale także technologie w służbie bezpieczeństwa: Coffee Break Alert apelujący o zrobienie przerwy po dwóch godzinach ciągłej jazdy, Alarm Spadku Koncentracji Kierowcy, potrafiący wykrywać rozproszenie i nieuwagę kierowcy oraz Alarm Ryzyka Kolizji. Dzięki wszystkim zastosowanym technologiom bezpieczeństwa SpaceTourer otrzymał maksymalny wynik pięciu gwiazdek w testach EuroNCAP.

 • silniki Diesla najnowszej generacji z rodziny BlueHDi o mocy do 180 KM, z momentem obrotowym do 400 Nm, dzięki którym w zakresie zużycia paliwa i emisji CO2 model ten zyskuje miano „Best in Class” w swoim segmencie (BlueHDi 115 S&S BVM6 : 5,1 l/100 km i 133 g CO2) i zapewnia przystępne koszty użytkowania.

 

 

 SILNA OSOBOWOŚĆ

Sylwetkę CITROËNa SpaceTourer charakteryzują płynne, pozbawione wizualnej agresji i łagodne linie, oraz masywny pas przedni wyrażający spokój i pewność siebie.

Wrażenie solidności i doskonałych proporcji nadwozia potęgują krótkie zwisy i skrajnie rozmieszczone koła. Elementy te wpływają na przestronność kabiny.

Patrząc z przodu uwagę zwraca krótka, niemal pozioma maska z szerokim grillem rozciągniętym w poziomie pomiędzy reflektorami, potęgująca wrażenie silnego charakteru auta, w stylu vanów amerykańskich.

Logo marki, wkomponowane w poziome linie grilla, tworzy intrygujący efekt graficzny – herbowe szewrony rozchodzą się na boki liniami zachodzącymi aż na szkła reflektorów.

Kształt przodu samochodu podkreśla obszerny, elegancki i wzbudzający zaufanie zderzak. Obejmuje on wloty powietrza, których czerń kontrastuje i zarazem akcentuje surowy styl pojazdu. Światła dzienne w technologii LED mają kształt pionowy i rozmieszczone są na przedłużeniach profilu nadkoli, doskonale pasując do zamontowanych pod nimi reflektorów przeciwmgielnych.

Z profilu SpaceTourer optycznie informuje o obszerności swojego wnętrza – duże odsuwane drzwi boczne i wielkie przeszklone powierzchnie, podkreślają przestronność kabiny.

Widok z tyłu wyraża połączenie stylu i funkcjonalności. Dominuje w nim duża pokrywa bagażnika, zapowiadająca przestrzeń, w której nie zabraknie miejsca na bagaż. Tylna partia nadwozia o łagodnie poprowadzonych liniach, obejmuje otwieraną szybę o starannie zaprojektowanych, ukośnie zaokrąglonych profilach, zgrabnie dopasowanych do wykroju tylnych szyb bocznych.

CITROËN SpaceTourer to projekt stworzony z myślą o funkcjonalności i użyteczności. Bez granic, w duchu zdecydowanie współczesnym, w stylu surowym i jednocześnie eleganckim, stanowi prawdziwe zaproszenie zarówno do wyjazdów wypoczynkowych, jak i podróży zawodowych. Tak w środowisku miejskim, jak i w najbardziej odległe i niezwykłe miejsca.

Aby w pełni zaprezentować zalety swego stylu, SpaceTourer dostępny jest w gamie dziewięciu kolorów, od wyszukanych odcieni: czarny Onyx, niebieski Impérial, brązowy Rich Oak, szary Platinium i szary Aluminium, po żywe i intensywne: pomarańczowy Tourmaline, niebieski Lagoon, piaskowy i biały Banquise. Samochód może być wyposażony w felgi Curve ze stopów lekkich o średnicy 17 cali, które dodają jeszcze bardziej stylowy wygląd.

NOWA PLATFORMA DLA WIĘKSZEJ PRZESTRONNOŚCI WNĘTRZA

CITROËN SpaceTourer korzysta z nowego wariantu modułowej platformy EMP2, wykorzystanej w modelach C4 Picasso i Grand C4 Picasso. Nowy model zapożycza od nich całą partię przednią, przejmując zalety tej konstrukcji w zakresie zgrupowania komponentów mechanicznych, takich jak silnik i skrzynia biegów, jak również elementów instalacji elektrycznej, takich jak akumulator, główna wiązka elektryczna itd.

Pozostała część platformy została zaprojektowana specjalnie dla modelu SpaceTourer. Wzmocniona konstrukcja mieści nowe, specyficzne dla tego modelu zawieszenie przednie i tylne zdolne przenieść obciążenie do 1400 kg. Modułowy charakter platformy umożliwia zastosowanie dwóch wersji rozstawu osi (2,92 m i 3,27 m) oraz dwóch długości zwisu tylnego (0,8 m i 1,15 m). Dzięki kombinacjom tych wymiarów SpaceTourer może występować w trzech długościach: XS ma 4,6 m (i jest nowym modelem w tym segmencie) i występuje z krótkim zwisem tylnym, M ma długość 4,95 m, a XL 5,3 m (obydwie odmiany ze zwisem długim).

 

Typ nadwozia Długość Rozstaw osi Tylny nawis Maksymalna pojemność bagażnika VDA
(5 miejsc – drugi rząd siedzeń przesunięty do przodu)
XS 4,6 m krótki krótki 1978 litrów
M 4,95 m długi krótki 2381 litrów
XL 5,3 m długi długi 2932 litrów

 

Nowa platforma zapewnia:

 • modularność wnętrza, które może mieścić nawet do dziewięciu osób;

 • przestronność w 2 i 3 rzędzie siedzeń;

 • łatwość wsiadania, w szczególności na siedzenia w trzecim rzędzie, dzięki dużemu zakresowi otwarcia odsuwanych drzwi bocznych (aż do 0,93 m, zależnie od wybranego typu nadwozia);

 • duże pojemności bagażnika (aż do 2932 litrów w wersji XL – 5 miejsc)

Optymalnie dobrane rozmiary (długość od 4,6 m do 5,3 m / szerokość: 1,92 m / wysokość: 1,9 m), w połączeniu z elektro-hydraulicznym wspomaganiem kierownicy i średnią zawracania wynoszącą od 11,3 m do 12,4 m, czynią z CITROËNA SpaceTourer pojazd zwinny, przystosowany do wszelkich sytuacji drogowych i odpowiadający wymaganiom wszystkich użytkowników.

SpaceTourer jest dostępny w czterech różnych wersjach:

 • SpaceTourer Feel i SpaceTourer Shine, dostępnych w trzech długościach nadwozia z 5, 7 lub 8 miejscami. Wersje te są przeznaczone głównie dla dużych, wielodzietnych rodzin i dla tych, którzy uwielbiają wyjazdy ze znajomymi. Ich wnętrze oferuje wiele możliwości konfiguracji dzięki przesuwnym siedzeniom zamontowanym na prowadnicach, pokaźnej pojemności bagażnika i większej ilości miejsca na nogi. Siedzenia są wyposażone w regulację kąta pochylenia oparcia i można je złożyć w stolik (siedzenie pasażera z przodu oraz siedzenia w drugim i trzecim rzędzie), co znacznie ułatwia przewożenie sporych rozmiarów sprzętu sportowego i rekreacyjnego lub rzeczy do domu.

 • SpaceTourer Business, dostępnej w trzech długościach nadwozia, do przewozu od pięciu do dziewięciu osób. Ta wersja o atrakcyjnej stylistyce jest przeznaczona głównie dla zawodowych przewoźników (busy hotelowe, taksówki, itp.). Można ją dowolnie skonfigurować, jeśli chodzi o ilość miejsc siedzących i wyposażenie, co w praktyce daje możliwość idealnego dostosowania samochodu do indywidualnych potrzeb klienta.

 • SpaceTourer Business Lounge, dostępnej w dwóch długościach nadwozia (M i XL), sześcio- lub siedmiomiejscowych. W zależności od potrzeb może służyć jako salon lub biuro „na kółkach”. Jest wyposażony w pojedyncze fotele ze skórzaną tapicerką ustawione tyłem do kierunku jazdy (w drugim rzędzie), składany, przesuwny stolik i dodatkowo przyciemniane szyby w tylnej części, zapewniające większą kameralność. Jest przeznaczony do potrzeb biznesowych (samochody z kierowcą, przewóz VIP-ów).

 

PRAKTYCZNY DO WSZYSTKICH ZASTOSOWAŃ

CITROËN SpaceTourer ułatwia życie i jest cennym sprzymierzeńcem w codziennych wyzwaniach. Pomimo niespotykanie małej jak na ten segment długości 4,6 m może pomieścić nawet dziewięć osób*. Niewysokie nadwozie (1,9 m) pozwala na swobodny wjazd na podziemne parkingi w miastach, blokach czy centrach handlowych lub lotniskach, niedostępnych dla większości samochodów z tego segmentu.

SpaceTourer dysponuje pomysłowym i funkcjonalnym wyposażeniem:

 • automatycznie otwierane przesuwne drzwi boczne – w tym segmencie dostępne tylko w tym modelu. Dzięki czujnikom można je otworzyć automatycznie, nawet jeśli się ma obie ręce zajęte bagażami. Wystarczy przesunąć stopę pod tylnym zderzakiem, by odblokować zamki samochodu i automatycznie otworzyć drzwi po tej stronie, po której stoimy. Jest to duża wygoda dla użytkowników, którzy chcą posadzić dziecko w foteliku lub wyładować bagaże;

 • przesuwne boczne drzwi ze wspomaganiem. To prawdziwy „plus” np. dla kierowców wersji SpaceTourer Business lub Lounge. Mogą otworzyć lub zamknąć przesuwne drzwi za pomocą przycisku na desce rozdzielczej, dzięki czemu pasażerowie nie muszą się z nimi mocować;

 • otwierana tylna szyba pozwalająca na łatwe załadowanie bagażnika, jeśli z tyłu samochodu brakuje miejsca na otwarcie klapy. Do otwierania szyby służy przycisk dyskretnie umieszczony obok oświetlenia tablicy rejestracyjnej;

* w zależności od kraju
 • liczne otwarte lub zamykane schowki rozmieszczone w kabinie (o pojemności sięgającej 74 litrów) – z przodu: schowek w dolnej części deski rozdzielczej z gniazdami typu jack, USB i 12V, schowek w górnej części deski (w niektórych wersjach podświetlany i chłodzony), uchwyty na kubki z obu stron deski rozdzielczej, centralnie umieszczony schowek w górnej części deski oraz w przednich drzwiach dwie duże kieszenie, które mogą pomieścić butelkę o poj. 1,5 l. Pasażerowie dysponują więc wszelkimi wygodami, a także: stolikami lotniczymi, żaluzjami przeciwsłonecznymi, gniazdami 12V i 220 V.

 

TYPOWY DLA CITROËNA KOMFORT Z MYŚLĄ O DOBRYM SAMOPOCZUCIU KLIENTÓW

Sympatyczne wnętrze

Przestronne wnętrze CITROËNA SpaceTourer ma służyć wygodnym podróżom i zapewnić każdemu z użytkowników najwyższy poziom komfortu.

Duże szyby i szklany dach zapewniają otwarcie na świat zewnętrzny, doskonale doświetlając wnętrze. Szklany dach składa się z dwóch części, które można niezależnie od sobie przesłonić.

Lekko podwyższona deska rozdzielcza daje poczucie bezpieczeństwa. W połączeniu z wysoko umieszczonym fotelem kierowcy pozwala w pełni panować nad sytuacją na drodze. Dzięki doskonałemu rozplanowaniu kierowca ma wszystko, czego potrzebuje w zasięgu ręki i wzroku: zegary o wyrazistej nowoczesnej stylistyce, 7-calowy ekran dotykowy, przełączniki systemu ogrzewania, schowki i przycisk otwarcia automatycznych drzwi bocznych.

W CITROËNIE SpaceTourer zadbano o potrzeby wszystkich pasażerów, aby każda trasa, każda eskapada stały się chwilą relaksu.

Tapicerka siedzeń została wykonana z przyjemnych w dotyku materiałów, które dopełniają wrażenia komfortu. SpaceTourer może być wykończony jednym z dwóch rodzajów tapicerek tkaninowych w graficzne wzory (Mica, Graphite), czarną tapicerką ze skóry ekologicznej Carla lub czarną tapicerką skórzaną Claudia.

Osoby siedzące w drugim i trzecim rzędzie mogą mieć do swojej dyspozycji niezależne, przesuwne fotele z komfortowymi zagłówkami i podłokietnikami, zapewniającymi optymalną wygodę. Poczucia komfortu dopełnia umieszczony w centralnej części kabiny panel dachowy z pulsacyjnymi nawiewami powietrza z klimatyzacji oraz dyskretnym oświetleniem, przypominającym rozwiązania stosowane w samolotach.

Zgodnie z zamysłem projektantów wystrój wnętrza ma tworzyć pogodny klimat spokoju. W celu podniesienia komfortu SpaceTourer został również specjalnie wyciszony. W całym nadwoziu (m.in. dachu, drzwiach, desce rozdzielczej i podłodze) rozmieszczono materiały pochłaniające drgania oraz zastosowano klejone szyby o zwiększonej grubości (+ 0,7 mm, tj. 3,85 mm) pozwalające zmniejszyć uciążliwe hałasy i drgania.

Optymalny komfort jazdy

Niezależnie od stanu dróg, CITROËN SpaceTourer oferuje najwyższy poziom komfortu jazdy dzięki wyjątkowemu zawieszeniu, zapewniającemu precyzję prowadzenia pojazdu przy jednoczesnym zachowaniu wysokiego stopnia amortyzacji nadwozia. SpaceTourer posiada wzmocnione przednie zawieszenie typu  McPherson ze stabilizatorem poprzecznym oraz nowego typu zawieszenie tylne z ukośnie ustawionym  wahaczem, dzięki czemu w samochodzie może podróżować do dziewięciu osób z bagażami. Zawieszenie pojazdu może zostać uzupełnione napędem na cztery koła (adaptacja firmy DANGEL).

Połączenie obu nowych konstrukcji zawieszenia pozwoliło uzyskać doskonałe właściwości jezdne przy jednocześnie najwyższym poziomie komfortu podróżowania i prowadzenia samochodu zarówno z obciążeniem jak i bez.

Aby zapewnić tłumienie drgań spowodowanych nierównościami drogi i płynną jazdę, SpaceTourer został wyposażony w ramę szczątkową osadzoną na elastycznych przegubach tłumiących drgania i zapobiegających ich przenoszeniu na nadwozie. Ponadto, dla zagwarantowania maksymalnego komfortu jazdy z pasażerami w kabinie lub też bez, sprężyny zawieszenia posiadają zmienną sprężystość, zaś amortyzatory posiadają zmienny stopień amortyzacji dostosowany do obciążenia (system AMVAC); jest to system „bierny” pozwalający na zmianę stopnia amortyzacji w zależności od wysokości prześwitu pojazdu.

Tego typu rozwiązania techniczne sprawiają, że SpaceTourer oferuje komfort na poziomie znacznie przewyższającym standardy tego segmentu pojazdów, i to dla wszystkich osób w kabinie.

 

TECHNOLOGIE UŁATWIAJĄCE ŻYCIE

Bezstresowe i bezproblemowe prowadzenie auta

Oprócz użytecznych w codziennym użytkowaniu auta funkcji, takich jak system bezkluczykowego dostępu i uruchomienia auta ADML czy automatycznie otwierane boczne przesuwne drzwi, CITROËN SpaceTourer dysponuje szeregiem technologii ułatwiających prowadzenie, takich jak:

 • nowy, 7-calowy, dotykowy ekran, po raz pierwszy wprowadzony przez Markę w modelu SpaceTourer, umożliwia obsługę wszystkich funkcji multimedialnych, telefonu i systemu nawigacji. Dotykowy, pojemnościowy ekran reaguje nawet na delikatne dotknięcie palcem.

 • funkcja Mirror Screen, umożliwiająca w pełni bezpieczne korzystanie z aplikacji zainstalowanych na smartfonie za pośrednictwem 7-calowego, dotykowego ekranu pokładowego. Funkcja ta jest dostępna z dwiema technologiami: Apple CarPlayTM i MirrorLink®

 • CITROËN Connect Nav – obsługiwany dotykowo system nawigacji 3D, dostarczający informacji w czasie rzeczywistym. Nowy system nawigacji, po raz pierwszy zastosowany w modelu SpaceTourer, może być obsługiwany za pomocą funkcji poleceń głosowych lub za pośrednictwem 7-calowego ekranu dotykowego. System nawigacji CITROËN Connect Nav jest udostępniany z szeregiem usług mobilnych, takich jak TomTom Traffic, umożliwiającej otrzymywanie informacji o ruchu drogowym w czasie rzeczywistym, o cenach paliw na stacjach benzynowych, o lokalizacji parkingów, jak również informacji pogodowych oraz lokalne wyszukiwanie punktów POI. Użytkownicy z pewnością docenią także zalety opcji „Niebezpieczne strefy”, która na bieżąco dostarcza wizualnych i dźwiękowych informacji o strefach zwiększonego zagrożenia wypadkiem i strefach niebezpiecznych (usługa dostępna we wszystkich krajach Europy z wyjątkiem Szwajcarii). CITROËN Connect Nav obejmuje również funkcję Mirror Screen.

 • wyświetlacz w polu widzenia kierowcy (HUD), umożliwiający kierowcy skupienie się na sytuacji na drodze przy zachowaniu w polu widzenia najistotniejszych informacji związanych z prowadzeniem auta (prędkość aktualna i zalecana, wartości zadane regulatora / ogranicznika prędkości, informacje związane z nawigacją oraz ostrzeżenia o ryzyku kolizji wyświetlane na przeźroczystej płytce). To nowość w autach z tego segmentu.

 • automatycznie przełączane świateł drogowych i mijania. Funkcja ta zapewnia automatyczne przełączanie świateł drogowych i mijania w zależności od natężenia ruchu drogowego, gdy wykryte zostaną pojazdy nadjeżdżające z naprzeciwka lub gdy droga jest pusta. System jest aktywny w nocy przy prędkościach powyżej 25 km/h i wyłącza się przy prędkościach poniżej 15 km/h.

 • Top Rear Vision. Ten unikalny system umożliwia przesyłanie z tylnej kamery na 7-calowy, dotykowy ekran obrazu strefy usytuowanej za pojazdem w polu 180°, widzianej od góry. Gdy samochód zbliża się do przeszkody, system wykonuje automatycznie zbliżenie usytuowanej za nim strefy, aby lepiej było widać, ile miejsca jeszcze pozostaje.

 • Grip Control, będący udoskonalonym systemem zapobiegania poślizgowi kół przy ruszaniu, optymalizującym skuteczność napędu zależnie od rodzaju nawierzchni.

Technologie służące bezpieczeństwu

SpaceTourer stanowi połączenie zaawansowanych technologii służących wczesnemu reagowaniu na zagrożenia oraz wspomaganiu kierowcy, by prowadzenie samochodu było coraz bezpieczniejsze i pewniejsze. Samochód jest więc wyposażony w takie urządzenia, jak:

 • Alarm niezamierzonego przekroczenia linii (AFIL) system ten ostrzega kierowcę, gdy jego samochód przejedzie linię na drodze bez wcześniejszego włączenia kierunkowskazu. System wykrywa niezamierzone przejechanie linii namalowanej na jezdni (przerywanej lub ciągłej) i sygnalizuje ten fakt kierowcy poprzez alarm dźwiękowy i komunikat wzrokowy na wyświetlaczu;

 • Ultradźwiękowy system kontroli martwego pola w lusterkach za pomocą pomarańczowej diody świecącej w narożniku lusterka wstecznego informuje kierowcę, że w tym obszarze znajduje się inny pojazd. System odbiera sygnały od czterech czujników umieszczonych w przednim i tylnym zderzaku i jest aktywny w zakresie prędkości od 12 km/h do 140 km/h;

 • Ogranicznik prędkości: system odczytu znaków drogowych. Prawdziwa nowość w dziedzinie wspomagania prowadzenia pojazdu. System ten działa w oparciu o kamerę umieszczoną u góry przedniej szyby i uzupełnia dane przekazywane przez opcjonalny system nawigacji. W każdej chwili podaje on kierowcy informację o aktualnie obowiązującym ograniczeniu prędkości na drodze. Gdy kamera zauważy znak drogowy ograniczenia prędkości, kierowca może zaakceptować zalecaną prędkość wciśnięciem odpowiedniego klawisza i w ten sposób zaprogramować ją w regulatorze lub ograniczniku prędkości;

 • Coffee Break Alert to urządzenie wysyłające do kierowcy ostrzeżenie na tablicy rozdzielczej po dwóch godzinach nieprzerwanego prowadzenia samochodu. Gdy kierowca kontynuuje jazdę, następne ostrzeżenie emitowane jest po kolejnej godzinie.

– System monitorowania zmęczenia kierowcy – system ten śledzi zachowanie kierowcy przy pomocy wielofunkcyjnej kamery umieszczonej w górnej części przedniej szyby, rejestrując liczbę przekroczeń linii na jezdni. W razie stwierdzenia obniżenia czujności i uwagi kierowcy, jest on ostrzegany alarmem dźwiękowym i wzrokowym;

Aktywny regulator prędkości  kierowca może zdecydować się na automatyczne dostosowywanie prędkości jazdy do samochodu jadącego z przodu. Jest to automatyczny system zdolny zmniejszyć prędkość samochodu nawet do 20km/h poprzez tylko i wyłącznie sterowanie pedałem gazu. System ten jest szczególnie przydatny i skuteczny w ruchu o średnim natężeniu, na przykład na autostradzie;

 • Alarm ryzyka kolizji (ARC) system ten informuje kierowcę o sytuacji zdecydowanego zagrożenia kolizją, by skłonić go do reakcji. Emitowany jest sygnał dźwiękowy i wzrokowy. Są to funkcje uruchamiane tuż przed automatycznym włączeniem hamowania. System reaguje na dwóch poziomach zagrożenia:
 • pierwszy poziom zagrożenia alarm pomarańczowy informuje o zbyt bliskiej odległości od samochodu jadącego z przodu;
 • drugi poziom zagrożenia alarm czerwony sygnalizuje kierowcy konieczność hamowania.
 • Active Safety Brake system wprowadzony po raz pierwszy w modelu CITROËN SpaceTourer. Pozwala on na zmniejszenie ryzyka wypadku i obrażeń ciała pasażerów poprzez włączenie hamowania w zastępstwie kierowcy. W oparciu o obraz z kamery usytuowanej w górnej części przedniej szyby system reaguje w następujących przypadkach:
 • przy prędkości od 0 do 30 km/h: uniknięcie kolizji z przeszkodą ruchomą lub stałą lub z pieszym;
 • przy prędkości powyżej 30 km/h: ograniczenie prędkości zderzenia.

Są to inteligentne technologie, dzięki którym droga staje się bezpieczniejsza, a prowadzenie samochodu daje jak jeszcze nigdy dotąd poczucie przyjemności i pewności wszystkim użytkownikom pojazdu.

 Pięć gwiazdek EuroNCAP

CITROËN SpaceTourer uzyskał maksymalną ocenę pięciu gwiazdek w teście zderzeniowym EuroNCAP. Wynik ten to rezultat pracy konstruktorów na etapie projektowania samochodu, ale też świadczy o skuteczności licznych elementów wyposażenia podnoszących komfort i bezpieczeństwo, jak również o słuszności wyboru modułowej platformy najnowszej generacji do budowy samochodu.

Wyniki te zostały uzyskane w teście w 2015 roku i obejmują indywidualną ocenę pięciu gwiazdek w czterech kategoriach:

 • ochrona osób dorosłych 87 proc.,

 • ochrona dzieci 91 proc.,

 • ochrona pieszych 64 proc.,

 • ocena systemów bezpieczeństwa 78 proc..

 SILNIKI NAJNOWSZEJ GENERACJI

CITROËN SpaceTourer może być wyposażony w jedną z pięciu wysokoprężnych jednostek napędowych z rodziny BlueHDi. Nowa generacja silników oferowana przez markę CITROËN od końca 2013 roku umożliwiła znaczne ograniczenie emisji tlenków azotu (NOx) przy zmniejszeniu emisji CO2 dzięki zastosowaniu nowatorskiego układu wydechowego posiadającego:

 • katalizator oksydacyjny umieszczony tuż przy kolektorze wydechowym, pozwalający wyeliminować węglowodory (HC) i tlenek węgla (CO) powstałe w procesie spalania,

 • moduł SCR (Selective Catalytic Reduction), zamontowany przed filtrem cząstek stałych, pozwalający poprzez wtrysk Adblue®* (roztwór wody i mocznika) na rozłożenie nawet 90 proc. tlenków azotu (NOx) na parę wodną (H2O) i azot (N2), a więc substancje neutralne dla środowiska,

 • filtr cząstek stałych, wprowadzony po raz pierwszy na świecie w 2000 roku przez koncern PSA PEUGEOT CITROËN, który eliminuje do 99 proc. liczby cząstek stałych ze spalin.

Nowatorska i wyjątkowa konstrukcja układu wydechowego opracowana z precyzyjnym zastosowaniem najnowszych technologii. Katalizator SCR umieszczony przed filtrem cząstek stałych jest jedynym systemem oczyszczania spalin zdolnym do obniżenia do 90 proc. emisji NOx przy jednoczesnym ograniczeniu o 4 proc. emisji CO2.

Silniki wysokoprężne oferowane w samochodzie CITROËN SpaceTourer pozwalają na uzyskanie następującego zużycia paliwa w cyklu mieszanym oraz emisji CO2 (przy długości nadwozia XS):

 • silnik 1.6 BlueHDi 95 ze skrzynią manualną: 5,5l/100 km i 144 g CO2/km,

 • silnik1.6 BlueHDi 95 S&S ze skrzynią ETG6: 5,2l/100 km i 135 g CO2/km**,

 • silnik 1.6 BlueHDi 115 S&S ze skrzynią manualną o 6 przełożeniach: 5,1l/100 km i 133 g CO2/km,

 • silnik2.0 BlueHDi 150 S&S ze skrzynią manualną o 6 przełożeniach: 5,3l/100 km i 139 g CO2/km,

 • silnik2.0 BlueHDi 180 S&S ze skrzynią EAT6: 5,8l/100 km i 151 g CO2/km**.

 

*Płyn Adblue® jest przechowywany w zbiorniku o pojemności 22,4 litra, co pozwala na uzyskanie zasięgu 15 tys. km. Napełnianie tego zbiornika odbywa się po otwarciu wlewu umieszczonego z przodu samochodu, obok stopnia wejściowego po stronie kierowcy.

Zastosowane w samochodzie silniki najnowszej generacji w połączeniu z aerodynamiczną sylwetką nadwozia oraz umiarkowaną masą pojazdu (od 100 do 300 kg mniejsza masa od innych samochodów tego segmentu z odpowiednimi silnikami) sprawiają, że samochód ten może się poszczycić najniższym zużyciem paliwa i emisją CO2 w swoim segmencie.

Oprócz niskiego spalania paliwa, silniki te zapewniają obniżenie kosztów eksploatacji, dzięki wydłużeniu przebiegów między kolejnymi przeglądami do 40 000 km lub dwóch lat.

Z okazji wprowadzenia CITROËNA SpaceTourer na Salonie Samochodowym w Genewie
w dn. 1 października o godz. 9.30 odbędzie się również prezentacja unikatowej wersji koncepcyjnej tego modelu.

Dodaj komentarz